metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 4 °C

Sobota, 4. prosince 2021. Svátek má Barbora.

Větší foto
Kapely Dream Theater zahraje v Praze 28. června. | foto: Roadrunner records

Hudební léto v Praze nabídne různé žánry, velký festival chybí

  11:56
Hudební léto v Praze přinese akce s muzikou od metalu, přes folk, pop, klasiku a jazz až po operu. Velký open air festival, jakými loni byl například na holešovickém Výstavišti Aerodrome s hlavní hvězdou Metallikou nebo před čtyřmi lety na stejném místě Prague City Festival s 30 Seconds To Mars, v letošní nabídce chybí.

Již dnes zahájí Buddy Rich Bigband v Obecním domě v Praze 11. ročník festivalu Prague Proms, který do poloviny července představí desítky umělců klasické, filmové i jazzové hudby. Vedle večerů doplněných filmovou projekcí patří k nejočekávanějším koncertům recitál operní pěvkyně Anny Netrebkové, která vystoupí 10. července v Obecním domě.

Americká skupina Dream Theater bude hlavní hvězdou festivalu Prague Sounds Good!, který se uskuteční 28. června v pražském Foru Karlín. Vystoupí spolu s kapelami Black Star Riders a Persona Grata. „Přestože se červnová premiéra Prague Sounds Good ponese v rockovém duchu, do budoucna bychom pod tímto názvem do Prahy rádi přivezli i umělce reprezentující jiné hudební styly,“ uvedl Patrik Svitek za pořádající agenturu NuCoast.

Pocta Pavlu Bobkovi
Národní semifinále a finále hudební soutěže Porta, které bude v Lesním divadle v Řevnicích u Prahy od 26. do 28. června, v tradiční Hodině H vzdá hold zesnulému zpěvákovi Pavlu Bobkovi. Přehlídka interpretů a kapel patřících nejen do žánru folk & country nabídne na třech pódiích soutěžící i hosty, mezi kterými budou například Petr Spálený, Slávek Janoušek a Robert Křesťan.

Živelná hudba slovenské kapely Cigánski diabli stejně jako před rokem zahájí 14. července na nádvoří pražské památky 12. ročník hudebního festivalu Tóny Chodovské tvrze. Festival, který je součástí pražské letní koncertní sezony, do 21. července nabídne ještě čtveřici koncertů, ve kterých se představí čeští a slovenští interpreti různých hudebních směrů.

Rock na ostrově 
Akce Letňák 2015 - Léto pro Pražany, která se od 2. května koná na Střeleckém ostrově, ve svém programu uvede 9. července vystoupení skupiny Olympic. Červencový program potěší milovníky lidových písní koncertem Jiřího Pavlici s Hradišťanem a Vlastou Redlem i příznivce rockových šansonů formace Lili Marlene. V srpnu vystoupí Vladimír Mišík & Etc...s Blue Effectem.

Jazzoví umělci z osmi zemí se od 9. do 19. července představí na festivalu Bohemia JazzFest na historických náměstích českých měst. Jubilejní 10. ročník se v Praze zastaví na Staroměstském náměstí od 13. do 15. července.

Na Pražském hradě zazní kytary
Série letních koncertů na Pražském hradě letos pokračuje vystoupeními osobností americké hudební scény Garyho Clarka jr. a Dr. Johna. Kytarista a zpěvák Clark jr. zahraje 20. července ve Španělském sále, zpěvák, skladatel, kytarista a pianista Dr. John se představí 6. srpna na venkovní Terase Jízdárny.

Letní festival Opera Barocca, jehož 6. ročník se uskuteční od 15. srpna do 6. září v Clam-Gallasově paláci v Praze. Unikátní projekt představuje hudbu, tanec a zpěv v autentickém stylu, tak, jak byly uváděny v dobách svého vzniku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Barvy, beton a štěrk u hradiště? Proti zásahům do zalesněného vrchu bojuje petice

vydáno 4. prosince 2021  6:00

Keltské opidum Závist najdete v Břežanském údolí, v učebnicích dějepisu a v poslední době i na stránkách novin. Kolem zbytků hradiště je momentálně živo....  celý článek

Voyo si začalo hrát na Netflix. Neoriginální originál Případ Roubal u diváků boduje

Strážce streamu
vydáno 3. prosince 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Koncept třídílné minisérie Případ Roubal je v dobrém slova smyslu obšlehnutý ze zahraničí. Někomu tahle krimi blbůstka, která se zaměřuje na soudní proces...  celý článek

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Komerční sdělení

Akcent vašeho stylu: Huawei Watch GT 3

vydáno 3. prosince 2021

Chytré hodinky od Huawei získávají každým rokem na větší oblibě. Jsou příjemné na pohled i nošení a navíc burcují k lepšímu životnímu stylu. Vzhled...  celý článek

Vaše fotky z Prahy