metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.
Pražský primátor Tomáš Hudeček ve volebním štábu TOP 09 | foto: ČTK

Hudeček má koalici TOP 09 s ANO v Praze za velmi nepravděpodobnou

  17:39
Dosavadní pražský primátor Tomáš Hudeček považuje koalici jeho TOP 09 a hnutí ANO na pražském magistrátu za velmi nepravděpodobnou. Řekl to novinářům po příchodu do volebního štábu TOP 09 v žižkovském hotelu Don Giovanni. Samotnou kampaň označil za asi nejradikálnější v historii hlavního města. Lídryně ANO Adriana Krnáčová zatím možné koaliční partnery nechtěla uvést. Do složení koalice by po volbách velmi ráda promluvila ČSSD.

Podle lídra pražské kandidátky ODS Bohuslava Svobody je situace v Praze složitá. Zatím si netroufá mluvit o koalici. „Koalice v Praze bude velmi složitá, dokonce se dá říkat, že už možná nějaké koalice vznikly dopředu,“ řekl po příchodu do štábu. Optimistická vize pro ODS je podle něj kolem 15 procent.

ČSSD chce rozhodnout o složení rady

Hnutí ANO, které ve volbách v Praze vedla náměstkyně ministra vnitra Krnáčová, řadí Hudeček mezi hlavní soupeře TOP 09. „Koalice s ANO je velmi nepravděpodobná, ostatně po velmi trapných peripetiích z před asi deseti dnů si myslím, že ani nevím, jak ANO oslovit,“ uvedl Hudeček, který případné skládání koalice v Praze nechtěl předjímat, dokud nebudou známy alespoň nějaké výsledky.

Pražský lídr ČSSD Miloslav Ludvík po svém příchodu do volebního štábu řekl, že doufá, že budou schopni ovlivnit složení městské rady. „To je pro nás ten nejzákladnější výsledek, protože ten, kdo je v městské radě, tak ten rozhoduje o tom, jaká bude Praha,“ řekl. Za úspěšný výsledek, který by straně umožnil ovlivnit složení rady, považuje minimálně deset mandátů.

Krnáčová zůstane klidně i v opozici

Krnáčová řekla novinářům pouze, že by koalici ráda sestavila s lidmi, kteří mají zájem napravit poměry v Praze. Konkrétní strany nejmenovala. Největším soupeřem ANO v pražských volbách jsou podle ní lidé, kteří ovládají magistrát a jeho zákulisí. „To jsou největší nepřátelé. Lidi, o kterých nevíme a kteří mohou ovládat politiku, aniž bychom o nich věděli,“ uvedla. Podle ní je účast mnoha stran a hnutí důkazem, že lidé mají zájem o změnu a jsou ochotni se na ní podílet. V zastupitelstvu by prý zůstala, i kdyby se ANO nepodařilo sestavit koalici a obsadit post primátorky.

Cílem TOP 09 v hlavním městě je podle nynějšího primátora Hudečka takový výsledek, který TOP 09 umožní být hlavní vyjednávací silou při utváření nové koalice na magistrátu. „Pro celou TOP 09 pak samozřejmě co možná největší počet senátorů a komunálních politiků,“ dodal Hudeček.

Kampaň byla nejhorší v dějinách, říká Hudeček

„Kampaň byla velmi extrémně vyhrocená a z tohoto pohledu možná nejradikálnější, která zde dosud v Praze byla vedena,“ poznamenal Hudeček v narážce na předvolební spory s reklamní společností BigMedia, která proti primátorovi vedla několik plakátových kampaní. Tato antikampaň podle Hudečka voliče spíše odradila od toho, aby přišli do volebních místností.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy