metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Lidé v metru teď naslouchají propagandě TOP 09. (ilustrační foto) | foto: ČTK

Hudeček s Nouzou si dělali reklamu v hlášení v metru. Teď si sypou popel na hlavu

  11:00,  aktualizováno  13:44
Primátor Tomáš Hudeček a ­náměstek Jiří Nouza vás zvou... Hlášení v metru láká na zítřejší den otevřených dveří v tunelu Blanka a prodlouženém úseku metra trasy A. Obvykle na tyto akce zve dopravní podnik a ­politici přebírají jen záštitu. Tentokrát to je ale jinak.

„Jelikož se jedná o významné investiční akce města a ­tyto akce jsou pořádány pod záštitou jeho současného vedení, je logické, že na ně nejvyšší představitelé Prahy nejen touto cestou veřejnost zvou,“ vysvětlil mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Je to příliš okatá reklama

Taková věc týden před volbami nepřijde v pořádku odborníkům. „Nevybavuji si jako častý uživatel prostředků MHD, že by se někdy dělala taková podobná pozvánka, kdy napřed se zve na akci jménem primátora, jeho náměstka a ­pak až organizátora. Je to příliš okatá reklama,  jak o sobě dát před volbami vědět,“ řekl politolog Jan Kubáček.

A politici? Ti v tom nejdříve problém neviděli. „Vzhledem k ­tomu, ze šlo o ­investiční akci Prahy, tak zve primátor a náměstek odpovědný za Blanku. Je to stejné jako u jiných akcí,“ tvrdil náměstek primátora Jiří Nouza. Později se však od příspěvku distancoval: „Znění toho příspěvku odeslal do dopravního podniku bez konzultace a mého vědomí úředník z mého odboru. Požádal jsem o stažení příspěvku.“ K Nouzově vyjádření se přidal i primátor Tomáš Hudeček. „Odvysílání tohoto příspěvku je pro mě naprosto neakceptovatelné,“ uvedl.

Co na to politici?

Před časem upozorňovali radní na svou práci plakáty placenými z peněz města, teď masivně zvou v prostorách metra na den otevřených dveří. Co tomu říkají sami politici?

  • Adriana Krnáčová (ANO):
    To, že  primátor zneužívá prostředky města ke kampani, je známá věc. Považuji to za nehoráznost.

Zbyněk Passer (Pro Prahu):
Je víc než evidentní, že to je předvolební reklama současného vedení magistrátu. Na druhou stranu v českých poměrech nejde o nic neobvyklého.

Bohuslav Svoboda (ODS):
K podobným krokům by se právě před volbami přistupovat nemělo. Nicméně v našem prostředí se to mnohokráte dělo a i ODS toho dříve zneužívala, proto je to pro mě složitě kritizovatelné. Spíše mě pobavilo, že v metru zvou Pražany na den otevřených dveří tunelu Blanka dva pánové, kteří svou špatnou prací zpozdili otevření tunelu nejméně o rok.

Petr Štěpánek (Trojkoalice):
Je to další ze série zneužívání města v předvolební době.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek