metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 7 °C

Pátek, 22. února 2019. Svátek má Petr.
Kinobus promítal v minulém roce filmové hity. Letos tomu nebude jinak.
Kinobus promítal v minulém roce filmové hity. Letos tomu nebude jinak. | foto: ČTK

Hurá do kina, ale nezapomeňte přibalit pláštěnku

2. července 2012  14:33 Robert Oppelt
Letních kin v metropoli bohužel ubývá. Letos bude zase o jeden biograf pod širým nebem méně. Zavřené bude kino na Střeleckém ostrově. I přesto je ale stále dost míst, kde si můžete biják v netradičním prostředí vychutnat.

Marně budou letos pátrat filmoví nadšenci po programu populárního letního kina Střelák. "Letos si dáváme pauzu. Letní kino na Střeleckém ostrově bude až zase za rok," říká David Pešek Dvořák z Malostranské besedy, která kino loni provozovala. Majitel ostrova Praha 1 totiž naplánovala rozsáhlou revitalizaci celého ostrova.

Kinobus promítá bez vstupného

Fanoušci promítání pod širým nebem tak musejí vyrazit jinam. Třeba do Karlína, kde se nachází stálice prázdninového promítání - Letní kino Regina. Nedaleko Invalidovny, na zahradě Českého rozhlasu promítá téměř každý den od června do září. Začátky promítání jsou v červenci od 21.30 hodin a v srpnu 20.30 hodin.

Celé léto bude Prahou také křižovat i Kinobus dopravního podniku. "Letos budeme promítat na 23 místech v Praze a blízkém okolí. Na každý den je v programu jeden český celovečerní film z tuzemské produkce a na každém stanovišti Kinobus stráví tři až čtyři večery," popisuje mluvčí dopravního podniku Tereza Krásenská. Projekt v červenci začíná ve Vinoři a pokračuje přes Řepy, řeporyje, Hůrku a Chýní do Stromovky.

Do Prahy se vrací oblíbený kinematograf bratří Čadíků

Ve Stromovce vystřídá v srpnu kinobus kinematograf bratří Čadíků. V srpnu se na čtyři večery usadí ve Stromovce. Od 9. do 12. srpna promítnou filmy Fimfárum – Do třetice všeho dobrého, V peřině, Nevinnost a Lidice.

Poslední letní filmová akce se sice nekoná pod širým nebem, ale to jí na prázdninově atmosféře nijak neubírá. V kinech Aero, Světozor a Bio Oko se koná Pražské filmové léto, které přináší v programové nabídce každý den jeden film za 30 korun.

Kam do letního kina

Komentáře

Hlavní zprávy

Cyklista Tomáš Tvrdík šel na Predátora z hecu, teď patří ke světové špičce

Tomáš Tvrdík skončil na Mistrovství světa v loňském roce v řecké Spartě na 9....
vydáno 21. února 2019  16:57

Táta mi byl i je ve sportu obrovskou oporou a podporoval mě, říká kutnohorský závodník v překážkových soutěžích Tomáš Tvrdík.  celý článek

Povinné zálohy na PET lahve jsou nesmysl, tvrdí evropští mistři třídění odpadu

Ilustrační snímek
vydáno 21. února 2019  15:46

Karlovarské minerální vody, největší středoevropský distributor nealkoholických nápojů, uvažují po vzoru některých evropských zemí o zavedení zpětného...  celý článek

ANKETA: Deník Metro hledá nejkrásnější tramvaj v Praze

Anketa
vydáno 21. února 2019  14:39

Jako má Londýn červené autobusy, tak má Praha tramvaje T3. Nejpočetněji vyráběný tramvajový vůz na světě je pražskou legendou. Metropoli však křižují i...  celý článek

Kadjar byl v lázních. Renault prokoukl a dostal nové motory

Překonat brod není problém.
vydáno 21. února 2019  12:33

S novým rokem se českému trhu představil omlazený Renault Kadjar. Oblíbené SUV dostalo řadu novinek.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám