metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava
Marcus Miller. | foto: mladiladijazz.czMetro.cz

Hvězdou jazzového festivalu v Roxy bude Marcus Miller

  7:17
Dvojnásobný držitel Grammy, baskytarista Marcus Miller, představí v rámci šestého ročníku festivalu Mladí Ladí Jazz dnes v klubu Roxy své nové album Afrodeezia.

Multiinstrumentalista, skladatel a producent Marcus Miller se vrací do Prahy po třech letech. V Roxy začíná jeho vystoupení ve 20 hodin.

Miller je považován za jednu z vůdčích osobností jazzové hudby posledních dvou dekád. Mimo jiné spolupracoval jako producent, skladatel nebo hudebník na více než 500 albech umělců, mezi nimiž jsou takové hvězdy jako Michael Jackson, Frank Sinatra, Elton John, Aretha Franklinová, Miles Davis, Herbie Hancock či David Sanborn.

Slavný baskytarista pořádá pro hudebníky i workshop

V Praze se zároveň dnes v poledne uskuteční workshop Marcuse Millera nejen pro baskytaristy. Zájemci se dozvědí, jak přemýšlí o hudbě, kde bere inspiraci, jak skládá nebo co je pro jeho hru důležité.

Pětapadesátiletý Miller se proslavil jako baskytarista, ale hraje také na basklarinet, klávesy, saxofon a kytaru.

Poslední večer festivalu bude 28. dubna v Jazz Docku patřit mladé rakouské pianistce, zpěvačce a skladatelce Susane Sawoffové.

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek