metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 16 °C

Neděle, 19. září 2021. Svátek má Zita.

Další 1 fotografie v galerii
Vavřinec Hradilek | foto: Lucie Dvořáková

Hvězdy kanoistiky si na náplavce zkusí také střelbu

  7:00
Druhý ročník akce Prague Riverside Cross se koná dnes od 15 hodin na pražské náplavce u Rašínova nábřeží. V netradičním slalomu obohaceném o biatlonovou střelbu se představí třeba i Vavřinec Hradilek či Jiří Prskavec.

Pro řadu špičkových kanoistů to bude částečně i příprava na víkendový Světový pohár v Troji. A samozřejmě i lákadlo pro diváky, aby přišli české sportovce povzbudit dnes, i na zmíněné závody SP od pátku do neděle.

„Prague Riverside Cross je pro mne jedinečná akce. Vždy jsem chtěl ukázat slalom divákům v centru města a pobavti tak nejen sebe, ale i ty, kteří do Trojne na kanál cestu nenajdou. Náplavka je super místo a ve spojení se střelbou to bude ta správná legrace,“ těší se Hradilek. Kromě něj a Prskavce nebudou na startu chybět ani Stanislav Ježek či Kateřina Kudějová.

Závodníci budou nejprve rozřazeni do kvalifikačních jízd, pak už budou postupovat v tradičním duelovém souboji, takže by neměla být nouze o kolize a zajímavé okamžiky.  Akce začíná v 15 hodin a finále je na programu v 18.15. Vyhlášení výsledků se očekává v 19 hodin.

Jízdu v lodi i následnou střelbu si ale užijí i sportovní osobnosti z jiných odvětví. Například moderní pětibojař David Svoboda, akrobatický lyžař Tomáš Kraus či judista Jaromír Ježek. Odpolední exhibici doplní ještě duel mezi softball Eagles a American football Cats. Exhibiční vystoupení si připravil také biketrialista Petr Kraus.

Komentáře

Hlavní zprávy

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Vaše fotky z Prahy