metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 16 °C

Středa, 23. října 2019. Svátek má Teodor, Theodor.
Vavřinec Hradilek
Další 1 fotografie v galerii
Vavřinec Hradilek | foto: Lucie Dvořáková

Hvězdy kanoistiky si na náplavce zkusí také střelbu

16. června 2015  7:00 Metro.cz
Druhý ročník akce Prague Riverside Cross se koná dnes od 15 hodin na pražské náplavce u Rašínova nábřeží. V netradičním slalomu obohaceném o biatlonovou střelbu se představí třeba i Vavřinec Hradilek či Jiří Prskavec.

Pro řadu špičkových kanoistů to bude částečně i příprava na víkendový Světový pohár v Troji. A samozřejmě i lákadlo pro diváky, aby přišli české sportovce povzbudit dnes, i na zmíněné závody SP od pátku do neděle.

„Prague Riverside Cross je pro mne jedinečná akce. Vždy jsem chtěl ukázat slalom divákům v centru města a pobavti tak nejen sebe, ale i ty, kteří do Trojne na kanál cestu nenajdou. Náplavka je super místo a ve spojení se střelbou to bude ta správná legrace,“ těší se Hradilek. Kromě něj a Prskavce nebudou na startu chybět ani Stanislav Ježek či Kateřina Kudějová.

Závodníci budou nejprve rozřazeni do kvalifikačních jízd, pak už budou postupovat v tradičním duelovém souboji, takže by neměla být nouze o kolize a zajímavé okamžiky.  Akce začíná v 15 hodin a finále je na programu v 18.15. Vyhlášení výsledků se očekává v 19 hodin.

Jízdu v lodi i následnou střelbu si ale užijí i sportovní osobnosti z jiných odvětví. Například moderní pětibojař David Svoboda, akrobatický lyžař Tomáš Kraus či judista Jaromír Ježek. Odpolední exhibici doplní ještě duel mezi softball Eagles a American football Cats. Exhibiční vystoupení si připravil také biketrialista Petr Kraus.

Komentáře

Hlavní zprávy

Čtenář deníku Metro „narovnal“ lampu v Hybernské

Stav ze začátku října 2019
vydáno 23. října 2019  16:47

Na trase Metro Hlídač, aplikace Změňte.to a Technologie hlavního města Prahy putoval čtenářský podnět ohledně šikmé lampy. Ta je nyní už opravena.  celý článek

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch.
vydáno 23. října 2019  16:27

Legerova, jedna z nejprašnějších ulic v Česku, dnes měla malé místo, kde byl naopak nejčistší vzduch v Česku. V buňce kousek od Nuselského mostu nazvané...  celý článek

Spíme s partnery, ale i se svými psy

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2019  12:17

Polovina českých domácností má psa. Lidé mazlíčkům tolerují téměř všechno.  celý článek

Komerční sdělení

Největší sraz karavanů a obytných vozů bude na brněnském výstavišti

Největší sraz karavanů a obytných vozů bude na brněnském výstavišti
vydáno 23. října 2019  9:00

Kdo jednou okusil atmosféru cestování s obytným vozem, většinou nezůstává u jednoho výletu. Možnost svobodně si vybrat, kde cestou složí hlavu, přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám