metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Středa 10. srpna 2022. Svátek má Vavřinec

Další 1 fotografie v galerii
Vavřinec Hradilek | foto: Lucie Dvořáková

Hvězdy kanoistiky si na náplavce zkusí také střelbu

  7:00
Druhý ročník akce Prague Riverside Cross se koná dnes od 15 hodin na pražské náplavce u Rašínova nábřeží. V netradičním slalomu obohaceném o biatlonovou střelbu se představí třeba i Vavřinec Hradilek či Jiří Prskavec.

Pro řadu špičkových kanoistů to bude částečně i příprava na víkendový Světový pohár v Troji. A samozřejmě i lákadlo pro diváky, aby přišli české sportovce povzbudit dnes, i na zmíněné závody SP od pátku do neděle.

„Prague Riverside Cross je pro mne jedinečná akce. Vždy jsem chtěl ukázat slalom divákům v centru města a pobavti tak nejen sebe, ale i ty, kteří do Trojne na kanál cestu nenajdou. Náplavka je super místo a ve spojení se střelbou to bude ta správná legrace,“ těší se Hradilek. Kromě něj a Prskavce nebudou na startu chybět ani Stanislav Ježek či Kateřina Kudějová.

Závodníci budou nejprve rozřazeni do kvalifikačních jízd, pak už budou postupovat v tradičním duelovém souboji, takže by neměla být nouze o kolize a zajímavé okamžiky.  Akce začíná v 15 hodin a finále je na programu v 18.15. Vyhlášení výsledků se očekává v 19 hodin.

Jízdu v lodi i následnou střelbu si ale užijí i sportovní osobnosti z jiných odvětví. Například moderní pětibojař David Svoboda, akrobatický lyžař Tomáš Kraus či judista Jaromír Ježek. Odpolední exhibici doplní ještě duel mezi softball Eagles a American football Cats. Exhibiční vystoupení si připravil také biketrialista Petr Kraus.

Komentáře

Hlavní zprávy

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek

Lokální farmy budou za pár let velký trend, říká ředitel firmy GreenTech

vydáno 9. srpna 2022  20:24

Pěstují zeleninu uvnitř. Dmitrij Lipovskij, ředitel a zakladatel firmy GreeenTech, přibližuje, co jejich firma nabízí v rámci indoor farem a pěstíren a...  celý článek

Žaloba na okruh? Zoufalost, říká Ondřej Martan, starosta Běchovic

vydáno 9. srpna 2022  16:50

Dvacátá městská část má v plánu podat k soudu žalobu na vydané územní rozhodnutí k úseku Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Tento krok...  celý článek

Z centra pro narkomany z Košíř je horký brambor. Odborníci volají po odkladu výpovědi

vydáno 9. srpna 2022  9:40

Na území Prahy žije až deset tisíc narkomanů. Tohle číslo vyplývající z analýzy Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy je relativně...  celý článek