metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Pondělí, 27. května 2019. Svátek má Valdemar.
Mercury Tower
Mercury Tower

I přes protesty chce Praha 7 koupit novou radnici za 400 milionů korun

19. června 2012  14:45 ČTK
Sedmá městská část chce koupit budovu Mercury Tower za 390 milionů korun a umístit v ní sídlo radnice. Projekt původně majitel nabízel za více než dvojnásobnou cenu. S koupí nesouhlasí opozice. Spory kolem nákladného pořízení nové budovy se vedou už několik měsíců. Místní obyvatelé kvůli tomu sepsali i petici, u zastupitelů s ní ale neuspěli.

Okolnosti výběru vhodného sídla prověřoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. starosta Marek Ječmének v pondělí na jednání zastupitelstva nečekaně předložil záměr odkoupit budovu. Smlouva má být podepsána v září. Zastupitelé o návrhu diskutovali celé odpoledne. Na několik hodin se sešli i na neveřejném jednání klubů. Po dlouhé diskusi nakonec starosta materiál z programu jednání stáhl.

Mluvčí městské části Martin Vokuš řekl, že bude dopracován a předložen k projednání znovu. "O tak zajímavé nabídce totiž nelze nejednat," tlumočil mluvčí slova starosty. Podle Ječménka je koupě výhodná a může městské části vyřešit dlouhodobé potíže. "Vsadil jsem na to svou politickou kariéru," zopakoval v pondělí starosta.

Kam s radnicí?

  • Městské části ve stávající budově na nábřeží Kapitána Jaroše končí nájem v roce 2015. Do té doby se chce přestěhovat. Výzvu na pořízení nové budovy zveřejnila už loni. Nevypsala výběrové řízení, ale pouze poptávkové řízení, ze kterého podle koalice vyšly jako nejlepší projekty Mercury Tower od společnosti Argentinská 38 za původní cenu 845 milionů a Argentinská hvězda od PPF Property Limited za 762 milionů.
  • Mezitím přišel pražský magistrát s nabídkou, podle níž by se radnice Prahy 7 mohla přestěhovat do Holešovické tržnice. Praha by městské části svěřila buď některou z budov nebo část pozemku. Majitel Mercury Tower následně městskou část oslovil podruhé, tentokrát nabídl budovu o polovinu levněji.
  • Praha 7 se podle mluvčího obává, že se nestihne do tržnice včas přestěhovat. Koupě a přemístění do takzvané Mercurie tak má být dočasným řešením.

Komentáře

Hlavní zprávy

Děsivá raketová sila se mají otevřít lidem

Toto je nejvyšší místo vrcholu Čihadlo.
vydáno 27. května 2019  5:55

Turistická vyhlídka má vyrůst na druhém nejvyšším pražském kopci. Dříve tu vojáci s raketami v krytech hlídali nebe nad Prahou.  celý článek

RECENZE: Geniální klavírista padl do průměru

Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald.
vydáno 26. května 2019  17:21

Po Bohemian Rhapsody by to měl v kinech těžké každý hudební snímek o slavné pěvecké hvězdě. O to více potěší, že si film Rocketman vyprávějící příběh...  celý článek

Není velký rozdíl mezi tím, jestli se objímáte se ženou, nebo utíkáte před psem, říká primář

Petr Neužil
vydáno 26. května 2019  15:12

Machr. Nejde sice zrovna o termín z lékařských skript, ale profesora Petra Neužila to slovo vystihuje lépe než celé odborné statě. Z kardiologie Nemocnice...  celý článek

Pod dohledem zlatníků jsem si zkoušela vyrobit prstýnek. Povedlo se

Klasická šperkařina připomíná práci zubaře.
vydáno 25. května 2019  15:26

Do jejich obchodu v centru Prahy si zákazníci chodí především pro šperky vyrobené na zakázku. Redaktorka deníku Metro si vyzkoušela práci ve šperkařství...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám