metro.cz

Počasí v Praze

-8 °C / 2 °C

Středa 8. února 2023. Svátek má Milada

Další 1 fotografie v galerii
Panely jsou v Letňanech celkem tři Pro směr Prosek, směr Letňany a směr Kbely. | foto: DPP

Infopanely, které informují o odjezdech autobusů MHD. Přibudou i na Andělu

  14:44
Zná to asi každý. Potřebujete stihnout důležitou schůzku, bojíte se, že přijdete pozdě do práce nebo do školy, a buďto se na spoj zbytečně honíte a pak čekáte, nebo vám to naopak ujede před nosem.

Ve vestibulu stanice metra Letňany přibyly minulý pátek odpoledne nové informační panely s odjezdy nejbližších spojů navazující MHD. Zatím tu nové displeje ukazují jen odjezdové časy autobusů. V budoucnu mají přibýt i chystané trolejbusy.

„Do konce roku postupně osadíme další infopanely ve vestibulech stanic Anděl, Dejvická, Florenc B, I. P. Pavlova, Karlovo náměstí, Náměstí Republiky nebo Vysočanská, ale také na Letišti Václava Havla Praha,“ uvádějí zástupci dopravního podniku.

Tabule s odjezdy mají v hlavním městě nejrůznější podobu. Zatímco v Letňanech je obrazovka modrá a tělo panelu černé, na východě Prahy – v Klánovicích – mají celočerného hybrida. Místní odjezdový panel na autobusové zastávce Nádraží Klánovice sever ukazuje z jedné strany aktuální odjezdy autobusů, z druhé strany vlaků. Tento panel je v designu od studia Olgoj Chorchoj, které navrhlo například tramvajovou zastávku Palackého náměstí.

„To je velmi dobrý přístup, konečně se rozšiřují odjezdové panely tam, kde mají být, a jejich podoba se mi taky docela líbí,“ chválí si na Facebooku dopravního podniku uživatel Mikuláš Kopas. S konceptem odjezdových panelů pracuje dopravní podnik zhruba tři roky. Na Staroměstské, Florenci, Kobylisích, Chodově a Zličíně už nemusíte běhat dolů do metra, abyste zjistili, že máte do odjezdu vaší soupravy ještě spoustu času. U vchodů se můžete s časy odjezdů rovněž seznámit. Tabule zobrazují příjezd nejbližších dvou vlaků v obou směrech.

Považujete infopanely s odjezdovými časy za dobré řešení, nebo vám připadají zbytečné? Stalo se vám už někdy, že jste nestihli přestoupit v čase, který vám na něj určila například aplikace Idos.cz? Napište nám své zkušenosti na e-mail: filip.jarosevsky@metro.cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země

vydáno 8. února 2023

V pondělí 13. února zpestří program bohumínských základních i středních škol další ročník akce s názvem Veslujeme do středu země. Tentokrát mezi sebou...  celý článek

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek