metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea

Další 1 fotografie v galerii
Panely jsou v Letňanech celkem tři Pro směr Prosek, směr Letňany a směr Kbely. | foto: DPP

Infopanely, které informují o odjezdech autobusů MHD. Přibudou i na Andělu

  14:44
Zná to asi každý. Potřebujete stihnout důležitou schůzku, bojíte se, že přijdete pozdě do práce nebo do školy, a buďto se na spoj zbytečně honíte a pak čekáte, nebo vám to naopak ujede před nosem.

Ve vestibulu stanice metra Letňany přibyly minulý pátek odpoledne nové informační panely s odjezdy nejbližších spojů navazující MHD. Zatím tu nové displeje ukazují jen odjezdové časy autobusů. V budoucnu mají přibýt i chystané trolejbusy.

„Do konce roku postupně osadíme další infopanely ve vestibulech stanic Anděl, Dejvická, Florenc B, I. P. Pavlova, Karlovo náměstí, Náměstí Republiky nebo Vysočanská, ale také na Letišti Václava Havla Praha,“ uvádějí zástupci dopravního podniku.

Tabule s odjezdy mají v hlavním městě nejrůznější podobu. Zatímco v Letňanech je obrazovka modrá a tělo panelu černé, na východě Prahy – v Klánovicích – mají celočerného hybrida. Místní odjezdový panel na autobusové zastávce Nádraží Klánovice sever ukazuje z jedné strany aktuální odjezdy autobusů, z druhé strany vlaků. Tento panel je v designu od studia Olgoj Chorchoj, které navrhlo například tramvajovou zastávku Palackého náměstí.

„To je velmi dobrý přístup, konečně se rozšiřují odjezdové panely tam, kde mají být, a jejich podoba se mi taky docela líbí,“ chválí si na Facebooku dopravního podniku uživatel Mikuláš Kopas. S konceptem odjezdových panelů pracuje dopravní podnik zhruba tři roky. Na Staroměstské, Florenci, Kobylisích, Chodově a Zličíně už nemusíte běhat dolů do metra, abyste zjistili, že máte do odjezdu vaší soupravy ještě spoustu času. U vchodů se můžete s časy odjezdů rovněž seznámit. Tabule zobrazují příjezd nejbližších dvou vlaků v obou směrech.

Považujete infopanely s odjezdovými časy za dobré řešení, nebo vám připadají zbytečné? Stalo se vám už někdy, že jste nestihli přestoupit v čase, který vám na něj určila například aplikace Idos.cz? Napište nám své zkušenosti na e-mail: filip.jarosevsky@metro.cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží nejezdí od pondělí tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek