metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.
Poštovní schránky (ilustrační foto) | foto: SXC

Informace o výkopech a omezení dopravy dostanou lidé v Praze do schránek

  15:36
Obyvatelé ulic, ve kterých budou bloková čištění nebo výkopové práce, budou dostávat do schránek nebo na dveře domu leták se všemi informacemi. "Vedení města si od toho slibuje zlepšení informovanosti Pražanů," potvrdila mluvčí magistrátu Tereza Králová.

"Po dlouhém hledání se nám podařilo nalézt velmi jednoduché řešení. Jedná se o věc, která je zcela běžná ve všech západních městech," řekl primátor Tomáš Hudeček. Na letácích bude, jaké stavební práce na pozemních komunikacích v jejich okolí budou prováděny a v jakém termínu bude omezeno jejich užívání. Stejně tak mají podle magistrátu postupovat i jednotlivé městské části.

Důvodem je, že ve většině případů se lidé o uzavírkách či omezeních dozvídají pouze z médií. "Proto je navrženo, aby subjekty, které za Prahu uzavírají smlouvy o výpůjčce nebo nájemní smlouvy týkající se pozemních komunikací, zapracovali do těchto smluv povinnost půjčovatele či nájemce zajistit informování přímo dotčených fyzických a právnických osob o době trvání a rozsahu prací prováděných na konkrétní pozemní komunikaci," píše se v materiálu, který schválili radní. Stejný systém již dlouhé roky funguje například v případě odstávky teplé vody.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy