metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Středa, 1. prosince 2021. Svátek má Iva.

Iniciativa WEA spolupracuje s výzvou OSN WE Empower

  13:33
New York 22. listopadu 2021 (PROTEXT/BusinessWire) - Iniciativa Women’s Entrepreneurship Accelerator spolupracuje s výzvou OSN WE Empower SDG Challenge ve snaze o podporu žen v podnikání

Program WE Empower Challenge, který společně vedou Vital Voices a Global Futures Laboratory na Arizonské státní univerzitě, je první soutěží svého druhu pro ženy podnikající v oblasti sociální péče

Women‘s Entrepreneurship Accelerator (WEA), strategické partnerství pěti agentur OSN a společnosti Mary Kay Inc., oznámilo na podporu Světového týdne podnikání a Dne podnikání žen, který se konal minulý týden, partnerství s výzvou WE Empower UN SDG, první soutěží svého druhu pro ženy po celém světě podnikající v oblasti sociální péče.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20211120005125/en/

Cílem WEA je maximalizovat pozitivní dopad podnikání žen na ekonomický rozvoj při dosahování cílů udržitelného rozvoje OSN (Sustainable Development Goals - SDG) vytvořením příznivého prostředí pro podnikatelky, které podporuje růst, udržitelnost a odolnost. Součástí UN Partners of WEA Women jsou Mezinárodní organizace práce (ILO), Mezinárodní obchodní centrum (ITC), Globální pakt OSN (UNGC), Rozvojový program OSN (UNDP) a UN Women.

WE Empower UN SDG Challenge je celosvětová soutěž pro podnikatelky, které podporují cíle udržitelného rozvoje OSN a přispívají k prosazování globálních změn do roku 2030. Výzva WE Empower UN SDG Challenge oceňuje podnikatelky, které svojí činností podporují plnění cílů udržitelného rozvoje. Oceňuje se jejich inovativní práce, zvyšuje povědomí o cenném přínosu podnikatelek k dosažení cílů udržitelného rozvoje a ocenění získávají přístup ke školením zaměřeným na budování kapacit a kontakty s odborníky z celého světa.

Program představuje cenný přínos podnikatelek a manažerek v oblasti podnikání k dosažení cílů udržitelného rozvoje a řešení největších výzev, kterým svět v současné době čelí. Projekt WE Empower společně vedou Vital Voices a Julie Ann Wrigley Global Futures Laboratory na Arizonské státní univerzitě a podporují ho partneři z Bank of Montréal (BMO), Diane von Furstenberg, G5 Collective, GroYourBiz, Hawaii Tropical Botanical Garden, Mary Kay, Inc., Oxford University Sa?d Business School, Procter & Gamble, Salesforce, UN Foundation a Světová banka.

„Výzva WE Empower SDG Challenge výrazně prezentuje podnikatelky jako ideální vzory, které demonstrují pozitivní obchodní, sociální a environmentální úspěchy,“ řekla Deborah Gibbins, provozní ředitelka společnosti Mary Kay, Inc. „Pro Women‘s Entrepreneurship Accelerator je poctou, že může spolupracovat s WE Empower, konsorciem více než 70 partnerů, kteří spojili své síly pro dosažení společného úspěchu.“

„Jsme nadšeni, že se nám podařilo realizovat toto partnerství s Women‘s Entrepreneurship Accelerator, který spoluzaložil hlavní partner WE Empower, společnost Mary Kay, Inc.,“ uvedla spolupředsedkyně WE Empower UN SDG Challenge a Amanda Ellis z ASU Julie Ann Wrigley Global Futures Laboratory. „Podnikatelky přispívají k řešení cílů udržitelného rozvoje OSN a globální agendy 2030 a WEA nabízí celou řadu cenných podpůrných nástrojů k zesílení tohoto pozitivního dopadu.“

V celosvětovém měřítku dnes ženy tvoří třetinu všech majitelů podniků a mají zásadní ekonomický a sociální přínos navzdory systémovým překážkám, kterým čelí. Pouze pět procent zemí má právní předpisy zaručující úplnou rovnost žen a mužů, proto jsou podpůrné nástroje poskytované v rámci programu Women‘s Entrepreneurship Accelerator ještě zásadnější. V červnu 2021 se WEA připojila k Fóru o generační rovnosti v Paříži a k iniciativě Action Coalition on Economic Justice and Rights a zavázala se, že do roku 2030 posílí postavení pěti milionů podnikatelek na celém světě s cílem urychlit pokrok v oblasti rovnosti žen a mužů.

Během Valného shromáždění OSN (UNGA 76) oznámila WEA spuštění řady iniciativ a znalostních produktů zaměřených na rovnost žen a mužů. Činnost WEA v oblasti těchto iniciativ zahrnuje nástroje pro budování digitálních kapacit a školení, výzkum v oblasti podnikání a propagaci a školení v oblasti zadávání zakázek s ohledem na rovnost žen a mužů. V říjnu WEA také oznámila důležité partnerství se sítí podnikatelek Commonwealthu (CBWN), jehož cílem je podpora podnikání žen v 54 zemích Commonwealthu.

O iniciativě Women’s Entrepreneurship Accelerator

Women‘s Entrepreneurship Accelerator (WEA) je iniciativa mnoha subjektů angažujících se v oblasti podnikání žen, která sdružuje pět agentur OSN, Mezinárodní organizaci práce (ILO), Mezinárodní obchodní centrum (ITC), UN Global Compact (UNGC), Rozvojový program OSN (UNDP), UN Women a společnost Mary Kay Inc. s cílem posílit do roku 2030 postavení 5 milionů podnikatelek.

Konečným cílem iniciativy je maximalizovat pozitivní dopad podnikání žen na ekonomický rozvoj při dosahování cílů udržitelného rozvoje vytvořením příznivého prostředí pro podnikatelky na celém světě. Iniciativa je příkladem síly společného partnerství, které umožňuje změnit svět podnikání a naplno využít potenciál podnikatelek.

Více informací najdete na webu we-accelerate. Sledujte nás: Twitter(@We_Accelerator), Instagram(@we_accelerator), Facebook(@womensentrepreneurshipaccelerator), LinkedIn(@womensentrepreneurshipaccelerator)

O výzvě WE Empower UN SDG Challenge

WE Empower UN SDG Challenge je soutěž první svého druhu, určená pro podnikatelky v oblasti sociální péče, které podporují cíle udržitelného rozvoje OSN a přispívají k prosazování globálních změn do roku 2030. Výzva WE Empower Challenge oceňuje inovativní podnikatelky z celého světa, které prosazují cíle udržitelného rozvoje prostřednictvím udržitelných obchodních postupů a inspirují ostatní k následování. Jedná se o ocenění jejich inovativní práce a organizaci školících programů zaměřených na budování kapacit a možnosti propojení se v rámci jedinečné globální sítě, která jim pomůže v rozvoji jejich podnikání. Program představuje cenný přínos podnikatelek a manažerek v oblasti podnikání k dosažení cílů udržitelného rozvoje a řešení největších výzev, kterým svět v současné době čelí.

O Vital Voices Global Partnership

Vital Voices Global Partnership je mezinárodní nezisková organizace, která vyhledává po celém světě kreativní a nebojácné vůdčí ženy a spolupracuje s nimi. Vital Voices hledá podnikatelky s odvážnými vizemi změny a poté s nimi spolupracuje na uskutečnění jejich vizí. Jsme katalyzátory rizikového kapitálu, kteří pomáhají vedoucím pracovníkům budovat kapacity, rozvíjet dovedností, získávat přístup ke grantům, vyhledávat partnery, poskytujeme mentoring, zviditelnění, uznání a vedení, abychom urychlili uskutečnění potřebných změn v celosvětovém měřítku. Za více než 20 let své existence organizace Vital Voices podpořila více než 18 žen ze 182 zemí a území, které se pak podílely na změnách ovlivňujících miliony lidí na celém světě. Vital Voices spolupracuje se ženami, které pomáhají posilovat ekonomické příležitosti, zvyšují politickou a veřejnou angažovanost, bojují proti genderově podmíněnému násilí a podporují lidská práva prostřednictvím stipendií, individuálních investic a smysluplných celoživotních partnerství. Vital Voices spojuje ženy, které řeší problémy ve svých komunitách, a vybavuje je nástroji potřebnými k podnícení globální pozitivní změny a urychlení společného pokroku pro všechny. Více podrobností se dozvíte na www.vitalvoices.org.

O ASU Julie-Ann Wrigley Global Futures Laboratory Logo, Arizonská státní univerzita

Vizí laboratoře Julie Ann Wrigley Global Futures Laboratory na Arizonské státní univerzitě je významně přispět k zajištění obyvatelnosti planety a udržitelného rozvoje do budoucnosti. Global Futures Laboratory je první laboratoří na světě, která se zabývá zdravím planety a jejích obyvatel. Je postavena na hlubokých odborných znalostech Arizonské státní univerzity a využívá rozsáhlou síť partnerů pro trvalou a rozsáhlou výměnu informací napříč všemi znalostními oblastmi, s cílem řešit komplexní sociální, ekonomické a vědecké výzvy vyvolané současnými a budoucími hrozbami vyplývajícími ze zhoršování životního prostředí. Jedná se o novou globální platformu sdružující vědce, akademiky a inovátory, která vytváří základ pro řešení stávajících i nově vznikajících výzev a využití inovací k účelnému utváření naší budoucnosti. Další informace jsou k dispozici na globalfutures.asu.edu.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211120005125/en/

Kontakty

Mary Kay Inc. Oddělení pro styk s veřejností

marykay.com/newsroom

(+1) 972 687 5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Women’s Entrepreneurship Accelerator

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Hlavní zprávy

Téměř zapomenutý poklad z osady Károv se zachoval i navzdory nacistům

vydáno 30. listopadu 2021  16:26

Když listujete kronikou Károva – osady obce Ohrobec ležící nedaleko Dolních Břežan – narazíte v četných zmínkách na místní loutkářský spolek, který zde...  celý článek

Viktoria Žižkov se zařadí po bok dalších slavných celků, bude mít vlastní zastávku

vydáno 30. listopadu 2021  10:51

Když se minulý týden představovala na nové autobusové lince 101 zastávka U Prdlavky, lehce zanikla informace, že konečnou stanicí zmíněné linky bude ta s...  celý článek

Kulich bez loga? Policisty a hasiče to může stát tisícovku. Zmapovali jsem uniformy IZS

vydáno 30. listopadu 2021  5:42

Průměrný Pražan na sebe v zimě hodí prostě jen teplejší bundu a boty. Pro policisty, hasiče i záchranáře platí pravidla.  celý článek

Někomu stačí železo doplnit krvavým steakem nebo sýrem

vydáno 29. listopadu 2021  10:55

Když je málo kovů, stojí třeba výroba aut a dalších věcí. Jejich nedostatek trápí také zdravotníky. Mnozí lidé mají v těle nedostatek železa.  celý článek

Vaše fotky z Prahy