metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 14 °C

Čtvrtek, 21. října 2021. Svátek má Brigita.
Praha utratila kvůli projektu bezdrátového internetu stovky milionů

Internet bude na náplavce i v trojské zoo zdarma, schválili radní

  8:48,  aktualizováno  14:25
„Chcete se připojit?“ hlásí se na mobilu upozornění, když k vám přijíždí nová tramvaj 15T Alfa. Je totiž vybavena wi-fi připojením k internetu zdarma. Takových hlášek by v mobilech při procházce po Praze mohlo rapidně přibýt.

Od začátku příštího roku by podle úterního rozhodnutí pražských radních měli mít lidé volný přístup k připojení na internet prostřednictvím wi-fi na dalších místech.

„Je to jeden z konkrétních projektů Prahy jako smart city. Zoologická zahrada, botanická zahrada a náplavka jsou první fází toho projektu a pokud se pokrytí wi-fi osvědčí, chtěli bychom pokračovat například na Letné, ve Stromovce nebo na místech, kde jsme rozmístili městské stolky a židle,“ popisuje primátorka Adriana Krnáčová.

Síť ale nemá sloužit jen pro zábavu Pražanům a návštěvníkům metropole, připojení k internetu mohou podle Krnáčové ocenit například trhovci na farmářských trzích. Magistrát díky nově budované síti plánuje zlepšit i bezpečnost.

„Počítáme také s případným nasazením IP kamer, aby ten prostor byl také bezpečnější. V budoucnu bychom wi-fi síti rádi spojili s chytrými lampami, které například počítají volný počet parkovacích míst a šíři wi-fi signál nebo třeba dobíjejí elektromobily,“ dodává primátorka.

Dopravní podnik plánuje zavedení internetu také ve stanicích a vestibulech metra. Připojení k internetu by v budoucnu mělo být na zastávkách MHD. V minulosti podnik zavedl wi-fi v některých tramvajích a signál mobilních telefonů v tunelech na trase metra A z Dejvické do Motola. O dalším rozšíření signálu do tunelů jedná.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kontejnery na stříkačky si drogově závislí uklízejí sami

vydáno 21. října 2021  7:31

Na území hlavního města je přes třicet košů na injekční odpad a další přibývají. Jsou i pro diabetiky.   celý článek

V blízkosti O2 areny má vzniknout náměstí a tisíce nových bytů

vydáno 20. října 2021  12:17

Část Vysočan v okolí metra Českomoravská je přirozeným středem celé městské části Praha 9. Místní radnice chce tohoto faktu využít a místo výrobních hal v...  celý článek

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Vaše fotky z Prahy