metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 20 °C

Pátek 27. května 2022. Svátek má Valdemar
Hoši zaneřádili byt moukou. | foto: YouTube.com

Internet udělá z vašich dětí snadno celebrity, může jim to ale ublížit

  11:52
Na YouTube umístíte rodinné video a najednou si ho prohlédnou miliony lidí. A pak si vás i s potomky pozvou do televizních talk show. Množí se i ale i případy, kdy rodiče sami video s "roztomilým" dítětem zfalšují, aby se zviditelnili. Experti ale před lhaním varují.

Na portálu YouTube narazíte na tisíce videí, na nichž více či méně roztomilé děti zpívají nějakou písničku. Když ale objevíte video, kde zpívá holčička se zavřenou pusou, právem se budete ptát, jestli ho někdo nezfalšoval. A uživatelé internetu umí být krutí.

Jak zaneřádit celý byt

To zná i Mary Napoliová. Na internet umístila video, na němž její synové zaneřádili vše, co jim stálo v cestě, když si hráli s velkým pytlem mouky.

Přestože video nasdílela jen pro přátele a rodinu, brzy ho viděly čtyři miliony lidí. Většina z nich ovšem video považovala za podvod a neskrývala rozhořčení.
Napoliová autenticitu videa obhajovala i v talk show na americké stanici NBC. „Většina reakcí byla negativních. Dost mě to sebralo,“ řekla Napoliová deníku Metro.

Dívka zpívá se zavřenou pusou. Že by to byl podvod?

Kluk nevěří svým očím. Darth Vader je otcem Luka Skywalkera.

I Baštar Akhtar se musel potýkat se závratnou popularitou svých dětí. Natočil reakci svého syna, když při sledování Hvězdných válek zjistil, že Darth Vader je otcem Luka Skywalkera. „Je to na 100 % pravé, moje děti by to tak ani nezahrály,“ říká Akhtar. Jeho syn je prý nadšený fanoušek Hvězdných válek. Negativní reakce Akhtara překvapily, ale naučil se je ignorovat.

Experti varují před lhaním

Jestli jsou tato videa pravá, nebo ne, zůstává spekulací, jedna věc je ale jistá. Když se děti stanou hvězdou internetu, může jim to způsobit problémy. „Miliony lidí je soudí a lidé dokážou být krutí, až sadističtí,“ sdělila psychoterapeutka Bonnie Eaker Weilová.

Varovala také, že falšováním klipu rodiče dětem ubližují. „Naučí je tak, že lhaní a vymýšlení si je v pořádku. Mohou z nich pak vyrůst narcističtí a manipulativní jedinci,“ dodala.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hráli si spolu u paneláku, teď šijí kabelky a batohy

vydáno 26. května 2022  19:16

Ondřej Hyrš a Martin Kůs se kamarádí od dětství. Ze dvou kluků z paneláku v Chrudimi se v dospělosti stali ekolog a vystudovaný architekt. Před osmi lety...  celý článek

Víkendové tipy deníku Metro. Armáda ukáže svou sílu, Pražané uvidí město z vinic

vydáno 26. května 2022  18:21

Meteorologové předpovídají pro zítřek občasný déšť nebo přeháňky, na jihu a jihovýchodě srážky místy. A v sobotu budou denní teploty kolem 18 stupňů s...  celý článek

Už je mi na světě líp, říká pro deník Metro frontman kapely Chinaski Malátný

vydáno 26. května 2022  16:36

Frontman kapely Chinaski Michal Malátný hovořil pro deník Metro o dokumentu s názvem Chinaski: Každej ví kulový, který jde dnes do kin, ale i o nové...  celý článek

Studenti představili vlastní návrhy lanovky na Petřín. Designérská soutěž má totiž zpoždění

vydáno 26. května 2022  15:20

V Praze asi není slavnějšího kopce. Na vrchol Petřína můžete vyjít romantickou procházkou nebo použít ikonickou lanovku. Její kabinky by město rádo po...  celý článek