metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Středa 10. srpna 2022. Svátek má Vavřinec
Investování do nemovitostí dostupné všem | foto: Investown Technologies s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Investování do nemovitostí dostupné všem

Komerční sdělení Od studentských let má podnikavého ducha, zkušenosti sbíral ve věhlasném Silicon Valley. Od roku 2019 v Česku rozvíjí projekt, který přibližuje možnost investovat do nemovitostí opravdu každému. Přinášíme rozhovor s Alanem Pockem, jedním ze zakladatelů a současně šéfem startupu Investown.

Nedávno jste získali další investici, projektu věří zvučná jména jako Seed Starter České spořitelny. Čím jste je oslovili?

I když jsme v této oblasti při srovnání se západem pozadu, je pravdou, že se v Česku rychle zlepšuje finanční gramotnost. Investice už zdaleka nejsou pouze pro vyvolené, ale skrz správně vybrané nástroje může investovat opravdu téměř každý. Bezesporu tomu pomáhají také chytré technologie. My přinášíme nástroj v oblasti nemovitostí, kterým lidé věří a poslední měsíce jejich důležitost při péči o finance pouze potvrzují.

Jak vaše platforma funguje?

Jde o uživatelsky přívětivou webovou i mobilní aplikaci, skrz kterou se mohou uživatelé podílet na investičních úvěrech do nemovitostí a na základě výše investované částky získávat každý měsíc procentuální příjem. Investovat je možné od 500 korun s ročním zhodnocením až 7 %. Zisky připisujeme uživatelům na konci každého měsíce. Sázíme na otevřený přístup vůči drobným investorům, příležitost investovat do nemovitostí tak mají i ti, kteří zrovna nemají miliony na účtech. Investice je na období jednoho až pěti let, po jejím ukončení je uživateli bez poplatku navrácena vložená částka.

Na jaké nemovitosti se zaměřujete?

V tuto chvíli máme v nabídce především rezidenční nemovitosti, tedy jednotlivé byty či celé bytové domy. Pomocí počítačových algoritmů vybíráme nemovitosti, které mají potenciál dlouhodobého, vysokého a stabilního zisku. Přes 50 tisíc našich uživatelů má možnost investovat do více než 200 nemovitostí, které se nachází po celé republice.

Je v Česku takových nemovitostí dostatek?

Nedostatek v oblasti bydlení je velké téma. Také proto se v posledních měsících začínáme zaměřovat i na rezidenční nemovitosti, které potřebují rekonstrukci. Vdechneme jim tím nový život, realizace rekonstrukce je pro nás snazší než pro jednotlivce. Současně z toho těží také naši uživatelé, a to díky příslibu vyššího zhodnocení. Tím se dostáváme k naplnění naší vize, podílet se na kultivaci měst.

Jsou pro Čechy investice do nemovitostí atraktivní?

Velice, právě nemovitosti odpovídají zdejšímu převažujícímu konzervativnímu přístupu. Investoři je vnímají jako stabilní se zajímavým výnosem při zohlednění poměrně nízkého rizika. Pro ty, kteří nemají s investováním příliš zkušeností, jde navíc o jednoduše představitelnou věc, které rozumí více než třeba akciím.

Jaký vývoj u nemovitostí z pohledu investora očekáváte?

Odolnost nemovitostí se navíc potvrzuje i ve složitějších chvílích, kdy můžeme sledovat rozkolísanost trhů. Zatímco rostoucí úroky na spořících účtech začnou banky dříve či později opět snižovat, zhodnocení při investici do nemovitosti zůstane s nejvyšší pravděpodobností v nejbližších letech stabilní. Aktivní a rozvážná práce s financemi v podobě investování je vhodnou cestou ke splnění snů, například koupi vlastního bydlení.

Hlavní zprávy

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek

Lokální farmy budou za pár let velký trend, říká ředitel firmy GreenTech

vydáno 9. srpna 2022  20:24

Pěstují zeleninu uvnitř. Dmitrij Lipovskij, ředitel a zakladatel firmy GreeenTech, přibližuje, co jejich firma nabízí v rámci indoor farem a pěstíren a...  celý článek

Žaloba na okruh? Zoufalost, říká Ondřej Martan, starosta Běchovic

vydáno 9. srpna 2022  16:50

Dvacátá městská část má v plánu podat k soudu žalobu na vydané územní rozhodnutí k úseku Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Tento krok...  celý článek

Z centra pro narkomany z Košíř je horký brambor. Odborníci volají po odkladu výpovědi

vydáno 9. srpna 2022  9:40

Na území Prahy žije až deset tisíc narkomanů. Tohle číslo vyplývající z analýzy Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy je relativně...  celý článek