metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Pátek, 5. března 2021. Svátek má Kazimír.

Iterait přichází na trh se zařízením Vividi Stay Safe

18. listopadu 2020  8:00

Praha 18. listopadu 2020 (PROTEXT) - Česká umělá inteligence pomáhá obchodníkům při uvolňování vládních opatření

Český startup Iterait přichází na trh se zařízením Vividi Stay Safe, které v prostorách obchodních center, restaurací a dalších institucí reguluje počet zákazníků. V reálném čase zjišťuje počet lidí v prostoru a to i v místech s větším počtem vchodů. Automaticky zobrazuje nově příchozím aktuální vytíženost a dává doporučení, zda může zákazník bez obav vstoupit do prostoru nebo počkat až se prodejna uvolní.

"Vividi je elegantní malá krabička, která rozpozná vstupující osoby s 99procentní přesností. V současnosti nabízí několik možností od rozpoznání věku, pohlaví, emocí až po detekci nasazené roušky," říká CEO společnosti Iterait Adam Blažek. "Instalace Vividi je velmi snadná a můžete ji provést obratem a okamžitě začít měřit. Pronájem zařízení je finančně dostupný a levnější než jakékoliv jiné ruční měření obsazenosti prodejen. Navíc zařízení spotřebovává minimum elektřiny," dodává.

Vividi funguje na principu snímání prostoru kamerou, která detekuje všechny příchozí a odchozí osoby. Zaznamenaná data zpracovává v reálném čase a výsledky okamžitě posílá do webové aplikace. Zákazníci, kteří přichází do obchodu, vidí na obrazovce vedle vchodu aktuální vytíženost. Při překročení maximálního počtu osob jsou nově příchozí upozorněni, aby vyčkali. Zařízení je díky strojovému učení schopno předpovídat čas, jak dlouhá bude doba čekání. Aktuální vytíženost je navíc zákazníkům dostupná i v interaktivní mapě. Aplikace tak pomáhá optimalizovat vytíženost prostor a zlepšovat efektivitu služeb.

"Absolutní zabezpečení dat a soukromí zákazníků zajišťuje technologie Edge AI. Do pěti let bude vládnoucím trendem v bezpečnostních řešeních. Její unikátnost je zejména v tom, že si hardware provádí všechny výpočty uvnitř sebe, takže snadno brání úniku dat či porušení GDPR," doplňuje vývojář Petr Bělohlávek.

O společnosti

Iterait je česká firma vyvíjející systémy s umělou inteligencí, počítačovým viděním a strojovým učením. Jejich řešení zvyšují efektivitu, produktivitu a kvalitu podnikání v různých odvětvích. V současnosti pomáhají ve zdravotnictví, při výrobních procesech nebo v marketingu.

Kontakt pro média:

Dominika Pokorná

Marketing & PR

dominika.pokorna@iterait.com

+420 723 106 568 | www.vividi.io

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Jako v bavlnce. Na Netflixu okrádají penzisty

Jako v bavlnce Strážce streamu
vydáno 5. března 2021  14:00

Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně Marla (Rosamund Pike) podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její...  celý článek

Sdílené skútry už vandalové neničí. Odrazuje je velmi hlasitý alarm

Na skútrech Blinkee brázdí lidé Prahu od června 2020.
vydáno 5. března 2021  11:34

Provozovatelé elektrovozítek mění strategii. Ke klasickým zákazníkům přibírají kurýry.  celý článek

Kina jsou doma. Hru o streamy hrají Eddie Murphy, superhrdinové i legendární monstra

Eddie Murphy se vrací jako princ Akeem po téměř 33 letech.
vydáno 5. března 2021  5:10

Deník Metro připravil výběr očekávaných filmů, jichž se díky premiérám na malých obrazovkách letos opravdu dočkáme.  celý článek

Jak se stát hodinářem. Nesmí chybět nadšení a pevná ruka

Hodináři z Podskalí: Faruk Mahrezi a Zdeněk Rott
vydáno 4. března 2021  21:59

Jak se z elektrikáře a hodinového manžela či státního úředníka stane šikovný hodinář? Někdo změní profesi, protože musí. A pak jsou tu tací, kteří kvůli...  celý článek

Vaše fotky z Prahy