metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
Krátkometrážní příběhy táhnou. | foto: Disney+

Já jsem Groot! Půlhodinové oddychovky naštěstí ještě nevymřely

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Prequel Hry o trůny s názvem Rod draka překonává v Česku veškerá očekávání a platformě HBO Max přináší davy předplatitelů. Netflix zase v poslední době boduje s komiksovým Sandmanem či Stranger Things. Víte, co mají tyhle hity společného? Jejich sledováním je třeba strávit spousty hodin.

Jinou cestou se vydal Disney+ se svou novinkou - miniserií Já jsem Groot. Sbírka pěti nepříliš komplikovaných infantilních animáků, které mají dohromady asi dvacet pět minut, přesně splňuje účel. Jsou nejen krátké, vizuálně příjemné a nápadité, ale především vás zabaví ve chvílích, kdy nemáte moc času. Tenhle krátký zabiják nudy nesměl chybět v naší webové rubrice Strážce streamu.

Stručně a jasně
Krátkometrážní příběhy stromového komiksového hrdiny Groota ze Strážců galaxie od Marvelu míří Disney+ pochopitelně hlavně na nejmladší publikum. Výsledkem je blbůstka pro děti, která neurazí ani dospělého diváka, pokud chce vidět něco úsměvného, co mu vyplní čas před odchodem do práce, u jídla nebo před usnutím na divanu.

Groot a koupačka

Patřičně úderné jednohubky toho na malé ploše zvládají, co se děje týče, tak akorát. Někteří nezkušení jedinci možná při jejich sledování zapomenou, že jde v principu o dobře promyšlenou reklamu na hračky. Ta má u těch nejmenších vzbudit zájem o Groota do té míry, že si jako větší zajdou do kina na marvelovku či naženou svého rodiče před vánocemi do hračkářství pro hrdinovu figurku. Skoro každá trochu populární postava má dneska svůj spin-off. Tak proč ne Groot.

Já jsem Groot je série pěti nijak komplikovaných animáků.

Vlastní dobrodružství
První krůčky po vypadnutí z květináče, koupačka v bahně uprostřed zalesněné planety, setkání s vetřelcem na lodi, které vrcholí taneční scénou. Tyto a další podobné vylomeniny jsou hlavními motivy jednotlivých dílů minisérie Já jsem Groot. Tvůrci si zde naštěstí na nic nehrají, vědí že tvoří neurážející výplň, a možná právě proto se tenhle seroš povedl.

Groot a jeho noví „kamarádi“

Je jen škoda, že nám tvůrci nenaservírovali trochu víc muziky, tedy epizod jako takových. Jasně, v případě, že byste všechny díly nakoukávali hned za sebou, stopáž by se mohla pak neúměrně protáhnout. A to nechceme. V případě omlazeného Groota ne.

Já jsem Groot

  • Režie: Kirsten Lepore
  • Scénář: Kirsten Lepore
  • Hrají: Vin Diesel, Bradley Cooper, Fred Tatasciore, Bob Bergen, Scott Menville, Kaitlyn Robrock, Kari Wahlgren, Matthew Wood, Trevor Devall a další.
  • Produkce: James Gunn (režisér filmových Strážců galaxie)

Komentáře

Hlavní zprávy

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží nejezdí od pondělí tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek

Pracovní pohovor je pro matky hračka, pokud si sestaví mapu svých silných stránek

vydáno 24. září 2022  11:33

Během rodičovské dovolené je pro mámy i táty důležité zůstat v kontaktu se zaměstnavatelem a dále se vzdělávat.  celý článek