metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 16 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Další 1 fotografie v galerii
Eva Samková | foto: Bobwithcamera

Já, ségra a moji dva bratranci jsme dostávali vtipné dárky, vzpomíná Eva Samková

  17:36
Sbírá medaile na snowboardcrossových tratích, má ve své sbírce olympijské zlato, vítězství na mistrovství světa, dvakrát se vyšplhala na první příčku v celkovém hodnocení snowboardcrossu v rámci Světového poháru. Letos ji ale kvůli koronavirové epidemii čeká nejistá sezona, přesto se její předsevzetí nemění: chce jezdit, jak to nejlépe půjde! Co ji ale čeká v soukromí, jaké plánuje Vánoce a s jakou slavnou osobností by se ráda setkala?

Ve snowboardcrossu jste dosáhla mnoha úspěchů, ale letošní rok přinesl sportovcům řadu změn... Jak ovlivnila koronavirová situace vás?
Na jaře mě to ovlivnilo při návratu domů ze závodů, ale všechny závody jsme odjeli. Samozřejmě jsem byla doma jako všichni. Měla jsem naštěstí volno po sezoně, takže jsem nepotřebovala v dubnu trénovat. Změnilo to dost plánů, ale nějak jsem se zvládla přizpůsobit. Uvidíme, co bude na podzim a v zimě, jak se bude situace vyvíjet. Teď spíš čekáme a zvládáme zatím jezdit na většinu soustředění.

Jak bude vypadat letošní sezona?
Na to se mě zeptejte na jaře, za půl roku, protože to opravdu nevím, a myslím si, že je ve hvězdách, jak to všechno bude.

Dáváte si pro letošek nějaké sportovní cíle?
Asi jako vždycky – jezdit, co nejlíp to půjde!

Máte nějaké další plány, třeba i osobního rázu?
Dostudovat školu nebo se k dokončení minimálně přiblížit. A být spokojená.

Eva Samková

Eva Samková

Vaším partnerem je herec Marek Adamczyk a i vy jste měla menší hereckou a pěveckou zkušenost v klipu Poď si s Bárou Polákovou... Kdyby vám někdo nabídl nějakou další roli, šla byste do toho?
Já jen musím uvést na pravou míru, že ačkoli jsem byla v klipu u Báry, nepovažuji to za nějakou hereckou roli, to vůbec ne. My jsme tam prostě jen blbly a užívaly si to a přitom nás natáčeli. To se nedá považovat za herectví, ale byla to krásná zkušenost. Nedokážu říct, jestli bych do nějaké role šla, ale myslím si, že ne, protože nejsem herečka.

Zkušenosti před kamerou jste nasbírala také při provázení pořadem Alpami nejen za sněhem. Jak na natáčení vzpomínáte – a mohou se diváci těšit na pokračování nebo jiný pořad tohoto typu?
Na první natáčení moc ráda vzpomínám, bylo to skvělé! Viděla jsem spoustu úžasných míst a zažila super zážitky. Na pokračování se diváci těšit můžou, protože jsme natáčeli tenhle rok českou a ještě k tomu letní verzi, jelikož jsme se museli přizpůsobit aktuální situaci. Na jaře 2021 se bude vysílat dalších osm dílů, opět s Tomášem Krausem, ale trošku jinak.

Jak budete trávit letošní Vánoce?
Letošní Vánoce budu trávit klasicky doma jako každý rok.

Vzpomínáte si na nějaký nezapomenutelný dárek, který jste pod stromeček dostala, třeba i v dětství?
Myslím, že velký odvaz byl, když jsem jako malá dostala nové lyžáky, to bylo úžasné! A pak byly vtipné dárky, co jsme dostávali společně já, ségra a moji dva bratranci. Byly úplně stejné, šlo o takové různé blbosti od mámy. To bylo úsměvné. Já dostávám vždycky skvělé dárky, protože mám okolo sebe skvělé lidi.

A co „měkké“ dárky? Zajímáte se také o módu? Jaké oblečení nejraději nosíte?
O módu se moc nezajímám, ale dbám na to, co sportovního nosím, protože jsem buď půl roku v zimě, nebo se naopak půl roku v létě potím na trénincích. V zimních měsících nedám ani ránu bez merino oblečení, mám termoprádlo od značky Kari Traa a jsem jím nadšená. Zaprvé vypadá hezky a zadruhé mi v něm není zima, i když je minus patnáct nebo dvacet. Mám ráda i vlněné svetry a kabáty, ať už úplně zimní, nebo parky do deště. V létě zase nosím různé legíny, kraťasy, tílka... To mě baví.

Máte oblíbený materiál nebo barvu oblečení?
Myslím, že mám oblíbenou modrou, protože dost věcí je modrých. Zároveň se ale nebráním čemukoli. Pokud jde o materiál, tak je to jednoznačně vlna nebo kombinace s vlnou – aby to bylo měkoučké a heboučké. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy