metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Sobota, 17. dubna 2021. Svátek má Rudolf.
Jak s nadcházejícím chladným obdobím zvýšit obranyschopnost dětí? | foto: Futurino s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak s nadcházejícím chladným obdobím zvýšit obranyschopnost dětí?

Komerční sdělení Určitě jste poznali, že během letních měsíců jsou vaše děti zdravější – a byly byste rádi, kdyby tomu tak bylo pokud možno co nejdéle. Nedostaňte se do stavu, kdy budete muset zůstat s dítětem doma. Raději se zaměřte na účinnou prevenci respiračních onemocnění.

Jak se postarat o to, aby byla imunita vašich dětí pevnější?

Co ohrožuje dětskou imunitu?

Imunitní systém dětí se buduje již po porodu, kdy se děti setkávají s prvními alergeny. V průběhu růstu se jejich obranyschopnost posiluje a upevňuje. První výzva, kdy se musí jejich organismus bránit, přichází s nástupem do dětského kolektivu. Právě zde se dítě setkává s dosud neznámými mikroorganismy, kterým musí čelit. Potkává se s běžnými respiračními nemocemi a má za úkol se s nimi vyrovnat.

Jak předejít nemocem?

V jídelníčku dětí by se měl objevovat dostatek zeleniny a ovoce. Právě vyvážená strava je základní stavební kámen pro silnou imunitu. Když budete dítěti dopřávat dostatek zeleniny, ovoce, luštěnin a celozrnného pečiva a tyto základní potraviny doplníte o kvalitní rostlinné oleje, dokážete v těle vytvořit ideální podmínky pro pevný imunitní systém. Přes chladné období jídelníček doplňte i vhodnými vitamíny na imunitu pro děti. Tak bude zajištěno, že do svého těla dostávají vše potřebné.

Jaké vitamíny jsou pro děti nezbytné?

Pravidelně dodávat dětem do jejich stravy vitamínové doplňky je běžné, a také velmi prospěšné. Vždy by to měl být dospělý, kdo dbá na správné dávkování, protože vitamíny rozhodně nejsou bonbóny. Kojenci nejvíce potřebují vitamíny A, D a B. A jak je to s většími dětmi? Jaké vitamíny děti potřebují? Předškolní a školní děti potřebují pravidelně doplňovat zejména B-komplex, vitamín C a D. Navíc u adolescentů se k tomuto výčtu přidává ještě vitamín A.

Existují nějaké doplňky stravy určené přímo dětem?

Zejména v chladnějších měsících, kdy jsou děti v dětských kolektivech a jejich imunita je oslabená, je dobré jim dopřát multivitaminy ve formě želé bonbónů. Ty obsahují vyvážený komplex vitamínů a minerálů, který bude pozitivně ovlivňovat dosud nedokonalou dětskou imunitu. Pomocí barevných multivitaminů Vibovit jim dodáte sílu pro překonání období chřipek a nachlazení. Kromě spousty příchutí mají tyto vitamínové bonbóny i zábavné tvary.

Zdravé otužování

U malých dětí se imunitní systém nejlépe zoceluje postupným otužováním. Někteří rodiče stále tíhnou k tomu, aby i děti školního věku oblékali do více vrstev oblečení, než mají oni sami. Jiné je to samozřejmě u malých dětí předškolního věku, stále ale platí, že doma by se děti měly pohybovat v pohodlném a lehkém oblečení. Postupně je můžete otužovat i návštěvou bazénů nebo každodenními procházkami.

Pohybem ku zdraví, ale s rozumem

Pohyb je pro imunitu klíčový. Procvičuje náš svalový systém, ale také střeva, kde se imunita vytváří. Děti by měly mít dostatek přirozeného pohybu. Pobyt v přírodě nebo každodenní malé procházky téměř za každého počasí rozhodně napomáhají správnému vývoji dítěte. Naopak jednostranná zátěž v rámci úzce profilovaného sportovního kroužku může dítě zatížit. Se sportovními aktivitami byste měli začínat postupně, bez nátlaku na dítě.

Imunitu musíte opět nechat naběhnout

Možná se stane, že dítě nachladne, bude potřebovat klidový režim a čas na zotavenou. V tomto případě se vždy vyplácí, když dítěti dopřejete dostatek vitamínů, tekutin, tepla a klidu. I běžné nachlazení je rozhodně lepší pořádně doléčit, aby se opět po týdnu neozvalo s ještě větší silou. A aby imunita po době oslabení naběhla, potřebuje chvíli čas. Zaměřte se na správnou a vyváženou stravu, dodávejte malému organismu co nejvíce vitamínů a dobré nálady.

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Praha plánuje investovat do cyklodopravy stovky milionů korun

vydáno 15. dubna 2021  9:06

„Pražané si o to v podstatě řekli sami,“ uvedl včera na Facebooku Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy, když komentoval stamilionové...  celý článek

Vaše fotky z Prahy