metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 4 °C

Sobota, 6. března 2021. Svátek má Miroslav.
Jak se správně starat o neviditelná rovnátka?
Jak se správně starat o neviditelná rovnátka? | foto: mattutino / Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak se správně starat o neviditelná rovnátka?

30. prosince 2020
Komerční sdělení Pokud nosíte neviditelná rovnátka, možná vás zajímá, jak se o ně co nejlépe starat. V podstatě se dá říci, že stejně jako o zuby každý den. Rovnátka nosíte uvnitř úst, takže se na nich rychle hromadí bakterie, plak a zubní kámen.

Neviditelná rovnátka jsou v současné době jednou z nejoblíbenějších metod rovnání zubů. Velkou oblibu si získaly především díky tomu, že jsou snímatelná. Nezasahují proto do vašeho života tolik jako běžná fixní rovnátka. Můžete s nimi dobře mluvit, nikdo o nich nemusí vědět a před jídlem si je vyndáte, nemusíte se tedy omezovat ani v jídle.

Co je ovšem stejné, je zvýšená potřeba zubní hygieny. Zuby si budete muset čistit častěji, než jste zvyklí. Kromě toho budete muset v naprosté čistotě udržovat i průhledné dlahy.

Jak vyčistit neviditelná rovnátka Invisalign?

Rovnátka čistěte hned, jakmile je vyjmete z úst, dokud jsou ještě mokrá. Díky tomu snáze vyčistíte veškeré nečistoty, než ztuhnou. Rovnátka nasazujte pouze na vyčištěné zuby, abyste nevytvářeli prostor pro množení bakterií.

Pro hlubší čištění smíchejte vlažnou vodu s jemným mýdlovým roztokem, zubní pasty jsou abrazivní a mohou poškrábat povrch držáku. Měkkým kartáčkem na zuby nebo kartáčkem na umělý chrup jemně vydrhněte plak a další nečistoty.

Pokud je to nutné, použijte vatový tampón, abyste se dostali do nejhlubších drážek na průhledných dlahách.

Čas od času ponořte neviditelná rovnátka přes noc do roztoku připraveného z vody a šumivé tablety určené pro čištění zubních náhrad. Tím udržíte dlahy hygienicky čisté a perfektně průhledné.

Attachementy čistěte také

Attachementy – drobné úchyty, které máte přilepené na zubech, čistěte pomocí zubní nitě. Udržíte je tak v naprosté čistotě. Předejdete tak hromadění plaku na zubech.

5 tipů pro péči o neviditelná rovnátka Invisalign

1. Vyhněte se teplu

Nevystavujte dlahy vysokému teplu, jinak by se mohly zdeformovat a zničit. Udržujte rovnátka mimo dosah vařící vody, mikrovlnné trouby, myčky nádobí, pračky a sušičky, palubní desku vozu. Před vložením do úst rovnátka vždy opláchněte vlažnou vodou.

2. Nepoužívejte ústní vodu s obsahem alkoholu

Vybírejte ústní vodu bez obsahu alkoholu, ten by mohl vaše rovnátka poškodit.

3. Vyčistěte pouzdro

Pravidelně také čistěte pouzdro držáku. Čistěte ho alespoň jednou denně. Všechny povrchy jemně vydrhněte teplou mýdlovou vodou. Poté ho opláchněte a osušte. Rovnátka odkládejte do pouzdra vždy, když je vyjmete z úst.

4. Hlídejte si rovnátka

Udržujte neviditelná rovnátka dál od domácích mazlíčků, aby je nežvýkali. Rovněž si pamatujte, kam je dáváte, než se pustíte do jídla. Pokud je položíte na ubrousek, můžete na ně zapomenout a omylem vyhodit do koše.

5. Podle potřeby vyměňte dlahy

Rovnátka pravidelně měňte podle plánu, který dostanete od svého ortodontisty. Ten bude plán upravovat podle toho, jak dobře bude postupovat vaše léčba. Obvykle se dlahy mění po dnech, ale pokud nebudete rovnátka nosit předepsaných 22 hodin denně, může se nošení jednotlivých dlah prodloužit.

Co se stane, když rovnátka nevyčistíte?

Rovnátka budou při nošení shromažďovat bakterie, plak a zubní kámen z úst. Časem může dokonce začít zapáchat nebo divně chutnat.

Kromě poměrně neškodných bakterií Lactobacillus a Veillonella mohou obsahovat i nebezpečné bakterie jako Streptococcus či Candida. I když se v ústech obvykle nachází mnoho bakterií, jejich nadměrné hromadění může způsobovat onemocnění a infekce. Streptococcus a Candida nemusí být velkou hrozbou, pokud máte zdravý imunitní systém. Pokud je váš imunitní systém nějakým způsobem narušen, musíte být opatrnější.

Čištění rovnátek je stejně důležité jako čištění zubů. Chcete-li, aby byla čistá, musíte je alespoň jednou denně umýt přípravkem k tomu určeným. Je dobré je také po každém jídle opláchnout.

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Jako v bavlnce. Na Netflixu okrádají penzisty

Jako v bavlnce Strážce streamu
vydáno 5. března 2021  14:00

Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně Marla (Rosamund Pike) podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její...  celý článek

Sdílené skútry už vandalové neničí. Odrazuje je velmi hlasitý alarm

Na skútrech Blinkee brázdí lidé Prahu od června 2020.
vydáno 5. března 2021  11:34

Provozovatelé elektrovozítek mění strategii. Ke klasickým zákazníkům přibírají kurýry.  celý článek

Kina jsou doma. Hru o streamy hrají Eddie Murphy, superhrdinové i legendární monstra

Eddie Murphy se vrací jako princ Akeem po téměř 33 letech.
vydáno 5. března 2021  5:10

Deník Metro připravil výběr očekávaných filmů, jichž se díky premiérám na malých obrazovkách letos opravdu dočkáme.  celý článek

Jak se stát hodinářem. Nesmí chybět nadšení a pevná ruka

Hodináři z Podskalí: Faruk Mahrezi a Zdeněk Rott
vydáno 4. března 2021  21:59

Jak se z elektrikáře a hodinového manžela či státního úředníka stane šikovný hodinář? Někdo změní profesi, protože musí. A pak jsou tu tací, kteří kvůli...  celý článek

Vaše fotky z Prahy