metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Úterý, 3. srpna 2021. Svátek má Miluše.
Jak vhodně sladit sedací soupravu s nábytkem v obývacím pokoji? | foto: Antoha713 / Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vhodně sladit sedací soupravu s nábytkem v obývacím pokoji?

Komerční sdělení Vybavit obývací pokoj tak, aby byl již na první pohled příjemný, může být složité. Ne vždy totiž poznáme, zda jednotlivé části opravdu ladí, abychom mohli vytvořit komfortní prostor pro odpočinek, kde nás nebudou rušit žádné nesrovnalosti v designu. Na co je tedy potřeba dát si pozor?

Na co se zaměřit?

Obývací pokoj je většinou místo, kde se schází celá rodina. Může sloužit pro odpočinek i pro zábavu, ať už se chceme jen dívat na televizi, číst si nebo třeba hrát deskové hry. Vytvořit celkový dojem místnosti, aby působil vřele, není hračka. Kde je totiž hranice mezi tím, kdy je pokoj kompaktní, a kdy naopak příliš monotónní?

Jednotný styl

Jestliže vás čeká vybavování nového obývacího pokoje, nejdůležitější je se nejprve rozhodnout, jaký styl nábytku se vám líbí. Nabízí se totiž různé designy – moderní, retro, rustikální či něco jiného? Tato volba určí, jak bude vypadat veškerý nábytek, který do obýváku pořídíte. Jestliže už nějaký nábytek máte, pak je nejlepší volbou ho doplnit dalšími kusy ve stejném stylu. Díky tomu místnost ucelíte – a nic tak nebude rušivým elementem. Pokud však toužíte po troše kontrastu, můžete například zkombinovat tradiční komody s extravagantní pohovkou. Vždy si však dejte pozor na to, aby byl v místnosti pouze jeden takto výrazný prvek. Zbytek by měl svým stylem ladit do celkového konceptu.

Rozměry

Častým problémem je, že jednotlivé kusy nábytku jsou ve výrazném nepoměru. Tomu byste se měli vyhnout, nepůsobí totiž vůbec dobře, když máte příliš robustní pohovku v kombinaci s minimalistickou obývací stěnou. To by mělo platit u každého kusu nábytku, vždy by měly být velikostně přibližně stejné. Takovým základním pravidlem je, že velikost sedací soupravy by měla být zhruba o půl metru menší na každé straně oproti ostatnímu nábytku. Díky tomu dosáhnete vyváženého vzhledu celé místnosti, nic nebude příliš výraznou částí.

Jak vhodně sladit sedací soupravu s nábytkem v obývacím pokoji?

foto: Shutterstock.com

Vybrané materiály

Nábytek se vyrábí z mnoha různých materiálů, záleží tedy jen na vás, který si zvolíte pro svůj obývací pokoj. Dbejte však na to, aby v místnosti nebylo příliš různých materiálů najednou. To však neznamená, že byste se měli držet pouze jednoho stylu. Dřevěnou obývací stěnu totiž vůbec nemusíte doplnit pouze přírodní koženou sedačkou, vybrat můžete klidně i jiné modernější řešení, díky kterému v místnosti vznikne zajímavý kontrast. Avšak cílem rozhodně není překombinovanost, proto se s množstvím různých materiálů raději držte při zemi.

Důležitost detailů

Detaily se mnohdy mohou zdát jako drobnosti, které řešíme až nakonec. Avšak opak je pravdou, právě detaily totiž dokážou změnit vzhled celého pokoje. Proto byste na ně měli myslet již od začátku a věnovat jim dostatečnou pozornost. K ostrým nábytkovým hranám byste totiž měli pořídit spíše rovnou pohovku, zatímco k oblejším obývacím stěnám můžete zvolit sedačku zakulacenějších tvarů. I to totiž ovlivní, jak bude obývák nakonec působit. Také byste měli sladit odstíny materiálů, barvy se totiž mnohdy mohou lehce lišit. Zapomenout byste neměli ani na případné sladění nožiček s úchytkami nábytku.

Barvy

Sladit barvy je také důležité, jak to však udělat správně? K odstínům dřeva se nejlépe hodí přírodní barva sedačky. I v těchto odstínech můžete dosáhnout kontrastu, stačí kombinovat světlé barvy s tmavšími. Pokud však toužíte po něčem výraznějším, skvělou možností je doplnit černobílý nábytek jakoukoliv jinou sytou barvou. Nekombinujte však příliš barev, méně je někdy více. Vhodné je nábytek v neutrálních barvách doplnit různými barevnými doplňky, jako jsou polštáře, barevné lampy či rámečky. S inspirací vám mohou pomoci akční letáky, díky kterým navíc můžete celý obývací pokoj sestavit za přijatelnou cenu.

Pokud se vám v celém procesu vybavování obýváku podaří udržet sladěné i ty nejmenší detaily, odměnou vám bude příjemná místnost pro každodenní pobyt.

Hlavní zprávy

Průzkum deníku Metro. Zeptali jsme se vás, co říkáte na zdražení lístků na MHD

vydáno 3. srpna 2021  5:00

Od 1. srpna zdražily některé jízdenky. Zeptali jsme se vás, co si o tom myslíte. Šest nebo osm korun si nově připlácejí ti cestující, kteří byli zvyklí v...  celý článek

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám