metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Pátek 3. února 2023. Svátek má Blažej
Milan Jančík | foto: ČTK

Jančíkova aliance bude kandidovat na magistrát i tři radnice

  15:27
Nově vzniklá Konzervativní aliance vedená exstarostou Prahy 5 a bývalým členem ODS Milanem Jančíkem se rozhodla sestavit kandidátku do pražského zastupitelstva a tří městských částí. Její zástupci budou kandidovat i do Senátu včetně Jančíka.

Své kandidáty chce mít aliance v zastupitelstvech Prahy 1, 5, 14 a rovněž v zastupitelstvu hlavního města. Kandidátní listinu však sestavila i v Klatovech. Lídrem uskupení do pražského zastupitelstva je bývalý starosta Prahy 1, někdejší poslanec či náměstek primátora za ODS Jan Bürgermeister. Jančík povede kandidátku v Praze 5, kde působil jako místostarosta i starosta, zároveň je na třetím místě magistrátní kandidátky. Do Senátu pak bude v Praze 5 kandidovat Jančík a v Praze 9 další bývalý člen ODS a exstarosta Prahy 14 Miroslav Froněk.

Kampaň chce strana spustit až po prázdninách a podle Jančíka, který je volebním manažerem, by náklady na ni neměly překročit milion korun. Peníze dostává aliance od členů a sympatizantů. Straně přispěl i Jančík, částku ale říct nechtěl. Vládu Milana Jančíka v Praze 5 provázela řada kauz. Mezi nimi bylo například údajné najetí do strážníka po povodni v roce 2002, prodej pozemků Českých drah na Smíchově, sporný pronájem Ženských domovů nebo prodej obytného domu v Zubatého ulici.

Voliči budou mít z čeho vybírat

  • O křesla v zastupitelstvu hlavního města se v podzimních volbách utká rekordních 31 uskupení, což je o osm více než před čtyřmi lety.
  • Volby se budou konat na začátku října. Pražané budou v jednom volebním obvodu volit 65 zástupců, tedy o dva víc než v minulých volbách.

Komentáře

Hlavní zprávy

Státní podpora úsporného bydlení se v Česku stává rychlejší a snadnější

vydáno 2. února 2023  18:56

Vyznat se v dotacích na energetické vylepšení bydlení není snadné. Zájem o státní peníze na „zelené stavby“ je však obrovský. Lidé chtějí spořit na...  celý článek

Neobvyklá tramvaj K2 jezdí Prahou bez „závoje“. Igelit sundali ve Střešovicích

vydáno 2. února 2023  18:07

Unikátní historický dopravní prostředek bude k vidění na turistické lince 42. S číslem 23 vypraví tramvaj až později.  celý článek

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek