metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 2 °C

Sobota, 23. února 2019. Svátek má Svatopluk.
Janě s Petrem už peníze nechybějí.
Větší foto
Janě s Petrem už peníze nechybějí. | foto: Financial Partners

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Janě s Petrem už peníze nechybějí

16. listopadu 2017  0:01
Komerční sdělení Vydělávají sto tisíc korun měsíčně a prozatím nemají děti. V minulosti hodně cestovali a takříkajíc si užívali. Řeč je o mladém páru z Prahy, který uvažuje nejen o dětech, ale i o vlastním bydlení. Vše má však jednu podmínku – Jana s Petrem museli začít šetřit.

Jana a Petr (30 let) přišli do Prahy za prací před deseti lety. Soustředili se na budování své kariéry a užívali si života. Jana pracuje jako personální manažerka v mezinárodní firmě, Petr jako vedoucí IT oddělení. Vzali se a nyní uvažují i o dětech. Má to však jeden háček, kterým je pořízení si vlastního bydlení. 

Jiří Kubík

Janě s Petrem už peníze nechybějí.

Již osmým rokem působí jako finanční poradce společnosti Partners, zejména v Praze. Získal mezinárodně uznávaný certifikát €FA, který zaručuje nejvyšší stupeň vzdělání v rámci finančního plánování. 

„I když mají nadprůměrné příjmy, každý 50 tisíc čistého, z hlediska pořízení vlastního bydlení je Praha i pro ně drahá. Nejsou ochotni kupovat byt nebo dům v hlavním městě. Jejich zamýšlený záměr v Praze by stál okolo osmi milionů korun. Proto si dívají na lokality okolo 30 kilometrů od Prahy,“ říká finanční poradce společnosti Partners Jiří Kubík.

Změna přístupu

Jana s Petrem doposud žili jako mnozí jiní mladí úspěšní lidé. Vlastní bydlení neřešili, a i když platili vysoký nájem, koupili si vše, co chtěli. Život si třikrát ročně okořenili drahou dovolenou. Výsledkem byl pestrý život, avšak žádné úspory.

„To byl také impulz, proč mne kontaktovali. Chtěli něco udělat se svým rozpočtem. Peníze jim utíkaly. Co se týče financí, byli pouze pojištění, a to ještě mizerně. Po identifikování jejich životních cílů se výrazně omezili ve výdajích a hlídají si i denní náklady. Také si začali odkládat peníze stranou a mají z toho radost. Myslí na budoucnost, děti i vlastní rodinný dům,“ vysvětluje Jiří Kubík.

Jím nastavené portfolio pro Petra a Janu je prý jednoduché. Skládá se zajištění případného výpadku příjmu prostřednictvím životního pojištění a pak v tvorbě finančních rezerv na stavbu rodinného domu i budoucí rodičovství. Část z toho, co vydělají, celkem 15 tisíc korun, již nyní odkládají na spořící účet, protože pozemek pro svůj vysněný dům si totiž chtějí pořídit již v příštím roce. Měsíčně pak posílají každý po jednom tisíci korun do doplňkového penzijního spoření a každý po pěti tisících korunách do podílových fondů.

Může se hodit

Chcete výhodně investovat? Porovnejte si nabídky na trhu.

„Do věci ještě zasáhne hypotéka. Nicméně vše je otevřeno. Pokud se najde pozemek, tak se koupí. Stavět by chtěli ideálně do 3 let. Mají k dispozici ještě jeden byt po rodičích mimo Prahu, který chtějí prodat a peníze částečně použít na výstavbu. I tak ale již nyní začínáme s tvorbou další rezervy na přípravu výpadku příjmů v mateřství. Zde, protože to nebude asi dlouho trvat, využijeme spořicí účet,“ vysvětluje Jiří Kubík, který dle svých slov na prozatím nesezdané a bezdětné páry, jako je Petr s Janou, naráží v hlavním městě čím dál častěji.

„Díky rostoucí ekonomice se jim finančně daří a mají nadstandardní příjmy. Problém je, pokud se nenaučí odkládat si peníze na horší časy. Jsou-li zvyklí utrácet, ve chvíli, kdy je potřeba, aby šetřili, třeba na vlastní bydlení, často selžou, protože to značí snížení jejich životního standardu. Na druhou stranu, pokud to dokáží a vydrží, mají spokojenější život. Cítí, že jdou správným směrem, stejně jako tomu je, troufám si říci, i u Petra s Janou,“ uzavírá Jiří Kubík.

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám