metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 14 °C

Čtvrtek, 25. února 2021. Svátek má Liliana.
Roman Janoušek u soudu
Roman Janoušek u soudu

Janoušek z vězení kvůli zdraví nepůjde, rozhodl soud

11. února 2015  14:04 ČTK
Brněnský krajský soud zamítl žádost pražského lobbisty Romana Janouška na přerušení trestu vězení ze zdravotních důvodů. Odůvodnil to tím, že vězeňská služba má možnost jeho zdravotní stav vyřešit. Mluvčí soudu Lenka Smutná Polachová uvedla, že Janoušek tak zůstane ve vězení.

Lobbista loni v listopadu nastoupil do věznice v Brně, aby si odpykal trest čtyři a půl roku za to, že v opilosti srazil autem ženu a vážně ji zranil.

Soud o Janouškově žádosti rozhodl 6. února v neveřejném zasedání, ale informaci nemohl podle mluvčí zveřejnit před tím, než bylo rozhodnutí doručeno účastníkům řízení.

„Soud ze závěru nemocniční lékařské komise vězeňské služby došel k tomu, že vězeňská služba má dostatečné možnosti pro řešení zdravotního stavu odsouzeného,“ uvedla Smutná Polachová. Proto nebyla splněná formální podmínka pro přerušení výkonu trestu.

Janouškův advokát podá stížnost k Vrchnímu soudu

Proti usnesení lze podat do tří dnů stížnost k Vrchnímu soudu v Olomouci. Janouškův advokát Vít Široký deníku Právo řekl, že stížnost podá. Široký už dříve uváděl, že jeho klient má problémy po operaci hlavy. Kvůli tomu už loni žádal o odklad nástupu do vězení.

Pokud by měl odsouzený těžkou nemoc, lze výkon trestu na potřebnou dobu přerušit. „V obecné rovině lze ale říct, že trest se přerušuje opravdu ve výjimečných případech, kdy je vězeň v podstatě v ohrožení života,“ řekla už v dříve mluvčí brněnské bohunické věznice Dana Krejčířová. Právě v této věznici Janoušek je. „Rozhodnutí soudu jsme zatím neobdrželi, a proto se nemůžeme nijak vyjádřit,“ řekla dnes Krejčířová.

Opilý Janoušek srazil v březnu 2012 v Praze řidičku vietnamské národnosti, do jejíhož auta předtím naboural a ujel. Když zastavil na červenou, žena ho dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla situaci řešit. Janoušek proti ní dvakrát popojel, pak se na zelenou rozjel a ženu srazil. Vietnamka byla měsíc a půl v nemocnici a mohla i zemřít. Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až desetileté vězení. Soudy však přihlédly k jeho předchozímu čistému trestnímu rejstříku. Projevil také snahu následky napravit, když dal ženě 900 tisíc korun. I proto jej soudy poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pro svá střeva dělejte víc. Pozor na jídlo, dopřejte si probiotika

Petr Ryšávka
vydáno 24. února 2021  20:00

Taky jste se vždy domnívali, že v lidských střevech všechno končí? Pravda je ale taková, že ve střevech se nachází většina imunity, která je nejen v...  celý článek

Nahlášeno, uklizeno. Popeláři za přeplněný koš nemohli

Místo po úklidu
vydáno 24. února 2021  16:00

Deník Metro vyřešil prosbu čtenáře, kterého štvala lenost sousedů.   celý článek

Mosty, lávka a schodiště, která nikam nevedou

Jižní Město. Nedokončená lávka Praha? Aha!
vydáno 24. února 2021  11:38

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Lidé očkování chtějí, ale systém selhává, shodli se praktici

Praktický lékař Jiří Pražák.
vydáno 24. února 2021  7:58

Pandemie zaměstnává naplno i praktické doktory. Kromě běžných kontrol vyšetřují své pacienty i po telefonu a ordinační hodiny se mnohdy protáhnou. Podle...  celý článek

Vaše fotky z Prahy