metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša
Alkohol (ilustrační foto) | foto: SXC

Je jí šestnáct a chtěla pařit. Hosté na párty ale udělali škodu za půl milionu

  10:22
Víkendový večírek mladých lidí v rodinném domě v Kunraticích svolaný přes sociální sítě skončil nekontrolovaným řáděním, ničením zařízení domu a škodou minimálně půl milionu korun. „Pražská policie případ vyšetřuje jako poškození cizí věci, pachatelům hrozí až rok vězení,“ informoval mluvčí Jan Daněk. Kriminalisté hledají účastníky či svědky oslavy a doporučují opatrnost při podobném způsobu pořádání akcí.

Party svolala šestnáctiletá dívka po odjezdu svých rodičů na víkend. Do jejich domu dorazilo v pátek večer asi 60 lidí, ale znala pouze tři z nich. Po požití alkoholu a zřejmě i drog začali někteří účastníci party demolovat byt a dům.

„Posprejovali vnější fasádu domu, poškodili vnitřní omítky v obývacím pokoji od míče a blíže nezjištěného předmětu, zničili omítky zdi na chodbě a na schodišti típáním nedopalků cigaret, poškodili omítky zdi na toaletě, popsali a postříkali barvou ve spreji koupelnu a barvu nastříkali i na nábytek,“ vypočítal vzniklé škody Daněk.

Někdo také poškodil dveře a podlahy, vystříkal v domě práškový hasicí přístroj, rozbil křišťálový servis a skleněnou výplň krbu. Pražská policie žádá účastníky akce, aby se jí ozvali, případně další, kteří by mohli přispět k objasnění případu.

„Při pořádání podobných oslav a psaní pozvánek na sociální síť je nutné dbát opatrnosti, koho si zvete do svého obydlí,“ upozornil Daněk. V případě problémů či protiprávního chování mají lidé podle něj okamžitě volat linku 158.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek