metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Pondělí 5. prosince 2022. Svátek má Jitka
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
k čemu je dobrá ta zářivá helma? V seriálu se to dozvíte. Třeba na „lidské torpédo“. | foto: HBO Max

Je libo She-Hulk? Ne, díky. Raději si jdu spravit chuť Peacemakerem

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Komiksový seriál She-Hulk, který běží na platformě Disney+, zamířil včera do svého (na marvelovské poměry) poněkud podprůměrného finále. Devítidílný seroš diváky povětšinou pěkně nakrknul. Jeho tvůrci v čele s Jessicou Gao totiž promarnili potenciál výborné komiksové předlohy a fandům naservírovali tak dětinskou a nudnou kravinu, jaká nemá ve světě marvelovských seriálů obdoby. Kdyby tvůrci v předposledním dílu nevytáhli z rukávu dlouho slibovaný trumf – „znovuzrozeného“ Matta Murdocka v podání Charlieho Coxe alias Daredevila, propadlo by se tohle podprůměrné dílko do zapomnění.

Ruku na srdce, asi jen málo diváků kouká na jeden jediný seriál. Nebo snad ano? Mě osobně při sledování She-Hulk udržela při zdravém rozumu jiná komiksová blbina - Peacemaker režiséra Jamese Gunna, který již mnoho měsíců řádí na HBO Max. Tahle postava v podání svalnatého herce Johna Ceny dostala vlastní seriál , a to i přesto, že Gunnův snímek Sebevražedný oddíl nebyl právě nejvýdělečnější. Jestli seriál kvalitativně uspěl posuďte sami. Jeho druhá řada je každopádně schválená. Kdy si ale odbude na HBO Max svou premiéru není zatím jasné. Nesourodá dvojice She-Hulk a Peacemaker nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Podprůměrná komiksovka
Příběh ambiciózní právničky Jennifer Walters, která se po autonehodě se svým bratrancem Brucem Bannerem alias Hulkem začne proměňovat v jeho ženskou variantu She-Hulk, je bohužel velmi rozpačitý, nudný, a co je nejhorší, i plný trapného a nefunkčního humoru. Hlavní superhrdinka je po všech stránkách nevýrazná, digitální triky jsou tu naprosto příšerné (obzvláště ve scénách, kde She-Hulk jen tak sedí a nic moc nedělá) a scénám ze soudní síně naprosto chybí jakákoliv logika či náznak reálnosti.

Do seriálu dorazil i Daredevil.

Sólovka Hulkovy sestřenky se zkrátka a dobře moc nepovedla. Smiřme se s tím. Nezachraňují to ani epizodní návštěvy známých postav, jako je kouzelník Wong, Hulk či zmiňovaný Daredevil. Showrunnerka Jessica Gao ani režisérka Kat Coiro nejsou zkrátka moc dobré vypravěčky. Je mi líto Tatiany Maslany, která hraje She-Hulk. Tahle sympaťačka totiž roli nevýrazné Jenn bez potíží zvládá. A kdo někdy viděl alespoň jedinou epizodu seroše Orphan Black, ten dobře ví, že hrát umí.

Bratránek Hulk má jednoduchou radu. Od teď musí Jenn nosit hlavně spandex.

Peacemaker nastolil mír
Seriál Peacemaker leckoho překvapil. Kromě toho, že jde o Gunnův zatím nejosobitější počin, totiž skvěle šlape a baví. Funguje totiž dobře jako odlehčená akční série, která si nehraje na nic příliš vážného. Nechybí tu potřebný tvůrčí nadhled a humor, které impozantně ztvárňuje herec/neherec Cena pařící na chytlavou retro hudbu a řešící traumata z dětství způsobené po všech stránkách příšerným otcem buranem (Robert Patrick) se jako Peacemaker stal na HBO Max jedním z nejsledovanějších seriálů vůbec. A ten přemrštěný hype si podle mě zaslouží. Je to totiž srdcař, který přesně ví, čím je. A nehraje si, na rozdíl od She-Hulk, na nic ani o trochu víc.

Peacemaker se na HBO Max stal nejsledovanějším seriálem vůbec.

Při oznámení seriálového spin-offu s podivně vyhlížející postavou Johna Ceny s lesklým hrncem na hlavě pochyboval o výsledku snad každý. Cena ale vystřihl tak příjemného, dobráckého a hlavně zábavného blbce se srdcem ze zlata, že to až překvapuje. Plus si přičtěte hromadu příjemně násilných scén a po pár dílech vybudovaného specifického humoru a máte jeden z nejlepších serošů letošního roku. Možná to bude pro někoho málo. Mě to stačilo.

Komediant Cena
Peacemaker mě donutil se ve krátce zamyslet také nad tím, kam směřuje kariéra Johna Ceny. Dělat boxovací pytel Vinu Dieselovi v sérii Rychle a zběsile mu možná slušně vydělává, komediálnější role mu ale určitě sluší mnohem lépe. A ano, samozřejmě že vím, že Peacemaker nebyl jeho první. Doufám ale, že nebude tou poslední.

Komentáře

Hlavní zprávy

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek

Když architekti kouzlí, vznikají skládačky, sluje, převisy. Chtěli byste v tom bydlet?

PRAHA? AHA!
vydáno 4. prosince 2022  11:58

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Spadla vám do díry v poklopu klíče či jiná cennost? Některé kanály za úplatu odklápějí

vydáno 4. prosince 2022  6:00

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělat, když vám spadnou klíče do kanálu? Podobná svízelná situace se přitom může lehce stát každému. V takovém případě je...  celý článek

Kdo nejlépe uvaří sníh? Staroměstské náměstí bude plné čertů, andělů a soutěží

vydáno 3. prosince 2022  18:33

Největší vánoční trhy v metropoli ožijí v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy....  celý článek