metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Další 1 fotografie v galerii
Daniel Trnka z Beviro | foto: Archiv

Je libo zahustit vousy či nechat zmizet pleš? Zázračnou kosmetiku mají také muži

  6:00
Kdyby byly jen o trochu hustší, rostly všude stejně dobře, tak by to bylo přesně ono. Tuhle větu si o svých vlasech či vousech jistě alespoň v duchu řekla většina nejen českých mužů.

Právě na ně cílí řada „zázračných“ kosmetických výrobků, které se začínají v tuzemsku vyrábět i používat. Deník Metro zmapoval, jak a zda tyhle neobvykle znějící přípravky pro chlapy vlastně fungují. Některé jsou naprosto bizarní, jiné docela fajn.

Vousy jako dřevorubec
Někomu to roste, někomu zase ne. Tohle dogma je ale pravdivé vlastně jen napůl. Na českém trhu totiž existují dvě tuzemské firmy nabízející přípravek na podporu růstu vousů. Angry Beards a Beviro. Výrobky obou těchto firem neslibují jejich uživatelům dokonalý plnovous za měsíc ani jiné zázraky na počkání. Jejich úkolem je dodat tváři potřebné živiny.

„Náš výrobek je tu od toho, aby prokrvil pokožku, stimuloval folikuly vousů, dodal jim energii a tím pomohl prosadit se i vousům, které se zatím nevydraly na povrch vaší tváře. Stávající vousy posilní, hydratuje a dodá jim plnější vzhled,“ říká pro deník Metro Daniel Trnka z tuzemské kosmetické firmy Beviro. Žádná zázračná semínka vousů proto v jeho výrobcích hledat muži nemají.

„Zázraky na počkání prostě neexistují, ale můžeme jim jít trochu naproti,“ dodávají zástupci konkurenční značky Angry Beards.

Kštici jako Ezau
Pro stimulaci kořínků vousů se u podobných výrobků nejen v tuzemsku používají podobné látky jako u šamponů a tonik proti vypadávání vlasů. O jejich účinnosti se vedou spory. Je jen spravedlivé na tomto místě uvést, že vám pravidelné dávky kofeinu, vitaminů či guarany mohou prospět. Rychle mizející kštici vám to však nezachrání. Pokud se však se svou pleší nehodláte smířit a příčesek či tetování hlavy by vám nevyhovovalo, trend vám jde naproti. Existuje totiž speciální vlasový make-up, který je určen právě na zakrývání holých či řídkých míst na hlavě. 

Dříve se běžně používala především v Hollywoodu, v posledních letech se ale masově rozšířila ve specializovaných barber shopech. Stačí s pomocí pumpičky nastříkat trochu barevného prachu připomínajícího vyschlý lógr od kafe na konkrétní místa, přestříkat lakem na vlasy a jde se. Rozdíl na první pohled nepoznáte. Nesmí však venku pršet.

Hygiena moderního muže
Kosmetická taška moderního chlapa se v posledních letech neúměrně zvětšuje. Důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že se začínají i tuzemské kosmetické firmy zaměřovat na hygienu spojenou s pánskými intimními partiemi. Na péči o „podpalubí“ existuje celá řada pudrů, mycích gelů, deodorantů i sportovních lubrikantů. Výrobek na podporu růstu porostu v těchto partiích naopak neseženete.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek