metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 22 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj

Další 1 fotografie v galerii
Daniel Trnka z Beviro | foto: Archiv

Je libo zahustit vousy či nechat zmizet pleš? Zázračnou kosmetiku mají také muži

  6:00
Kdyby byly jen o trochu hustší, rostly všude stejně dobře, tak by to bylo přesně ono. Tuhle větu si o svých vlasech či vousech jistě alespoň v duchu řekla většina nejen českých mužů.

Právě na ně cílí řada „zázračných“ kosmetických výrobků, které se začínají v tuzemsku vyrábět i používat. Deník Metro zmapoval, jak a zda tyhle neobvykle znějící přípravky pro chlapy vlastně fungují. Některé jsou naprosto bizarní, jiné docela fajn.

Vousy jako dřevorubec
Někomu to roste, někomu zase ne. Tohle dogma je ale pravdivé vlastně jen napůl. Na českém trhu totiž existují dvě tuzemské firmy nabízející přípravek na podporu růstu vousů. Angry Beards a Beviro. Výrobky obou těchto firem neslibují jejich uživatelům dokonalý plnovous za měsíc ani jiné zázraky na počkání. Jejich úkolem je dodat tváři potřebné živiny.

„Náš výrobek je tu od toho, aby prokrvil pokožku, stimuloval folikuly vousů, dodal jim energii a tím pomohl prosadit se i vousům, které se zatím nevydraly na povrch vaší tváře. Stávající vousy posilní, hydratuje a dodá jim plnější vzhled,“ říká pro deník Metro Daniel Trnka z tuzemské kosmetické firmy Beviro. Žádná zázračná semínka vousů proto v jeho výrobcích hledat muži nemají.

„Zázraky na počkání prostě neexistují, ale můžeme jim jít trochu naproti,“ dodávají zástupci konkurenční značky Angry Beards.

Kštici jako Ezau
Pro stimulaci kořínků vousů se u podobných výrobků nejen v tuzemsku používají podobné látky jako u šamponů a tonik proti vypadávání vlasů. O jejich účinnosti se vedou spory. Je jen spravedlivé na tomto místě uvést, že vám pravidelné dávky kofeinu, vitaminů či guarany mohou prospět. Rychle mizející kštici vám to však nezachrání. Pokud se však se svou pleší nehodláte smířit a příčesek či tetování hlavy by vám nevyhovovalo, trend vám jde naproti. Existuje totiž speciální vlasový make-up, který je určen právě na zakrývání holých či řídkých míst na hlavě. 

Dříve se běžně používala především v Hollywoodu, v posledních letech se ale masově rozšířila ve specializovaných barber shopech. Stačí s pomocí pumpičky nastříkat trochu barevného prachu připomínajícího vyschlý lógr od kafe na konkrétní místa, přestříkat lakem na vlasy a jde se. Rozdíl na první pohled nepoznáte. Nesmí však venku pršet.

Hygiena moderního muže
Kosmetická taška moderního chlapa se v posledních letech neúměrně zvětšuje. Důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že se začínají i tuzemské kosmetické firmy zaměřovat na hygienu spojenou s pánskými intimními partiemi. Na péči o „podpalubí“ existuje celá řada pudrů, mycích gelů, deodorantů i sportovních lubrikantů. Výrobek na podporu růstu porostu v těchto partiích naopak neseženete.

Komentáře

Hlavní zprávy

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek

Pronájmy hausbótů i lodí v Česku zažívají boom. Nahrává tomu i drahé Chorvatsko

vydáno 6. června 2023  8:00

Ruku na srdce, je to tak! Kdejaký muž se aspoň jednou za život viděl jako pirát nebo přinejmenším nebojácný námořník, ženy si zase představují samy sebe...  celý článek

Táta mě naučil nedělat si hlavu z drobných nezdarů, říká Jiřina Anna Jandová

vydáno 6. června 2023  6:00

Už zhruba za měsíc se na jednom pódiu opět potkají otec s dcerou. V největším zábavním parku na Vysočině totiž v rámci dvoudenního hudebního festivalu,...  celý článek

„Lidé fotící mobilem řeší, jestli je vše ostré, ale zapomínají, že oknem do duše je oko“

vydáno 5. června 2023  18:00

Pochází ze slovenských Nových Zámků. Jako kluk emigroval do Spojených států. Na začátku devadesátých let se vrátil zpět a od té doby žije, už jako...  celý článek