metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 24 °C

Pondělí 29. května 2023. Svátek má Maxmilián, Maxim

Další 4 fotografie v galerii
Točná | foto: MICHAELA FRIEBELOVÁ

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

  14:49
Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete zajímavá hřiště pro malé i velké průzkumníky.

Hřiště Sova
V docházkové vzdálenosti od zastávky metra Lužiny najdete nejen sovu, ale i prostor na vycházku či projížďku na odrážedle. Unikátní dětské hřiště je v Centrálním parku Stodůlky. Obrovská herní sova má rozpětí křídel téměř 11 metrů. Najdete na ní několik lezeckých stěn, žebříků i skluzavku.

Hřiště Sova

Hřiště u Letiště Točná
Mezi Komořany a Cholupicemi najdete jedno z nejkrásnějších hřišť v Praze. Otevřeno má každý den od rána do večera. Na noc se zamyká. Je tam nejen spousta atrakcí pro malé i velké děti, ale i přístřešek na posezení i toalety. Hřiště se nachází přímo u Letiště Točná, které pořádá každou druhou sobotu v měsíci den otevřených dveří. Výlet na hřiště tak můžete spojit s prohlídkou unikátních historických letadel.

Točná

Areál Vltavanů 229
Největší lanový komplex se skluzavkami, který nadchne děti v každém věku, najdete u Modřanské cyklostezky, na kole i pěšky je dostupný i z centra. Areál je otevřen celoročně a vstup je zdarma.

Areál Vltavanů

Park Zahrádky
Znáte dětské hřiště v Praze, kterému se přezdívá vysočanské mirákulum? Pro děti je připraven velký prolézací hrad ze dřeva a lanových prvků, jehož součástí je i tobogán a skluzavka. K dispozici je i hřiště pro menší děti a lanový park. Hřiště najdete v docházkové vzdálenosti od stanice metra Kolbenova. Nejbližší tramvajová zastávka je Podkovářská nebo U Elektry.

Park Zahrádky

Hřiště Na Výtoni
Dětské hřiště Na Výtoni se nachází na břehu Vltavy. Je oplocené, trvale hlídané a skvěle udržované. Ocení jej vícedětné rodiny i věkově smíšené skupiny děti, protože je připraven prostor nejen pro nejmenší děti, ale i školáky. V létě zde funguje mlžítko a díky stromům je hřiště i částečně ve stínu.

Na Výtoni

Komentáře

Hlavní zprávy

Sluneční záření, moře a chlor. To vše může v létě poškodit naši kštici

vydáno 28. května 2023  16:14

Léto, sluníčko, moře a dovolená. Pro nás je to sen a balzám na duši, ne už tak úplně pro naše vlasy. Zatímco na ochranu kůže v létě myslíme, na vlasy se...  celý článek

Gramofon? Podle jeho milovníků je to nejdokonalejší reprodukce zvuku na světě

vydáno 28. května 2023  14:40

Jan Hosťák, kurátor Muzea elektrotechniky a médií Národního technického muzea (NTM) v Praze má historii oboru v malíčku.  celý článek

Koloběžkový běs. Kolik sil věnujeme tomu, abychom zdůvodnili, že něco nejde?

PRAHA? AHA!
vydáno 28. května 2023  11:21

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Štvanická lávka je skoro hotová, promenáda mezi Zahradním Městem a Vršovicemi je o krok blíž

vydáno 28. května 2023  8:30

Použijeme-li vhodnou terminologii, metropole při budování cyklistické infrastruktury šlápla do pedálů. V trendu nastoleném v minulých letech pokračuje...  celý článek