metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 22 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Historický vůz Ringhoffer na lince 41 | foto: DPPMetro.cz

Je tu jaro! Pražské atrakce vyráží do ulic i na Vltavu

  17:47
Neseďte doma. Víkend bude jaksepatří slunečný. Máme pro vás několik zajímavých tipů.

Tohle může být nezapomenutelná sobota. Pro děti určitě. Jen si to představte. Nejprve přeplujete Vltavu přívozem, pak obkroužíte centrum historickou tramvají a nakonec se projdete sluncem zalitou zoo (více v textu dole).

Sezona přívozů začíná. Ze zimního spánku se v sobotu probere hned několik lodiček. Pozor ale na pár změn. Například Podolský přívoz P3 vypluje v nové trase, která je kratší díky zprůchodnění části Žlutých lázní. Místo původního Veslařského ostrova se novým pravobřežním přístavištěm stávají Dvorce s lepší dostupností dalších stejnojmenných zastávek tramvají a autobusů. Výhodou je také zkrácení intervalů linky P3 – z původních dvaceti minut na patnáct minut a v ranní špičce dokonce na deset minut.

Výtoňský přívoz P5 nově popluje celodenně v kratším intervalu dvaceti minut a bude zajišťovat i obsluhu přístaviště Kotevní.

Změn se dočká také loď HolKa. Ve své poslední sezoně již nebude obsluhovat ostrov Štvanice, protože východní cíp ostrova patří záboru pro staveniště štvanické lávky, která od podzimu přívoz plně nahradí.

Další informace o plavidlech najdete na webu Pid.cz/privozy.

V sobotu se do ulic vydají také historické tramvaje. Vyjede linka číslo 42, kterou společně s dopravním podnikem provozuje Prague City Tourism. Od stejného dne se vrátí také linka číslo 41.

Okružní trasa linky 42 bude stejná jako v loňském roce. Tramvaj vyráží z Dlabačova, cestující do ní ale mohou naskočit kdekoli na trati. Zájemce historický vůz vezme na projížďku kolem největších turistických atrakcí. Kouzlo má také linka 41. Ta propojuje dvě spolupracující muzea – Muzeum MHD a Národní technické muzeum. Jízdní řády obou linek najdete na webu dopravního podniku v záložce Zábava a zážitky. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek

Pronájmy hausbótů i lodí v Česku zažívají boom. Nahrává tomu i drahé Chorvatsko

vydáno 6. června 2023  8:00

Ruku na srdce, je to tak! Kdejaký muž se aspoň jednou za život viděl jako pirát nebo přinejmenším nebojácný námořník, ženy si zase představují samy sebe...  celý článek

Táta mě naučil nedělat si hlavu z drobných nezdarů, říká Jiřina Anna Jandová

vydáno 6. června 2023  6:00

Už zhruba za měsíc se na jednom pódiu opět potkají otec s dcerou. V největším zábavním parku na Vysočině totiž v rámci dvoudenního hudebního festivalu,...  celý článek

„Lidé fotící mobilem řeší, jestli je vše ostré, ale zapomínají, že oknem do duše je oko“

vydáno 5. června 2023  18:00

Pochází ze slovenských Nových Zámků. Jako kluk emigroval do Spojených států. Na začátku devadesátých let se vrátil zpět a od té doby žije, už jako...  celý článek