metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Větší foto
Historický vůz Ringhoffer na lince 41 | foto: DPPMetro.cz

Je tu jaro! Pražské atrakce vyráží do ulic i na Vltavu

  17:47
Neseďte doma. Víkend bude jaksepatří slunečný. Máme pro vás několik zajímavých tipů.

Tohle může být nezapomenutelná sobota. Pro děti určitě. Jen si to představte. Nejprve přeplujete Vltavu přívozem, pak obkroužíte centrum historickou tramvají a nakonec se projdete sluncem zalitou zoo (více v textu dole).

Sezona přívozů začíná. Ze zimního spánku se v sobotu probere hned několik lodiček. Pozor ale na pár změn. Například Podolský přívoz P3 vypluje v nové trase, která je kratší díky zprůchodnění části Žlutých lázní. Místo původního Veslařského ostrova se novým pravobřežním přístavištěm stávají Dvorce s lepší dostupností dalších stejnojmenných zastávek tramvají a autobusů. Výhodou je také zkrácení intervalů linky P3 – z původních dvaceti minut na patnáct minut a v ranní špičce dokonce na deset minut.

Výtoňský přívoz P5 nově popluje celodenně v kratším intervalu dvaceti minut a bude zajišťovat i obsluhu přístaviště Kotevní.

Změn se dočká také loď HolKa. Ve své poslední sezoně již nebude obsluhovat ostrov Štvanice, protože východní cíp ostrova patří záboru pro staveniště štvanické lávky, která od podzimu přívoz plně nahradí.

Další informace o plavidlech najdete na webu Pid.cz/privozy.

V sobotu se do ulic vydají také historické tramvaje. Vyjede linka číslo 42, kterou společně s dopravním podnikem provozuje Prague City Tourism. Od stejného dne se vrátí také linka číslo 41.

Okružní trasa linky 42 bude stejná jako v loňském roce. Tramvaj vyráží z Dlabačova, cestující do ní ale mohou naskočit kdekoli na trati. Zájemce historický vůz vezme na projížďku kolem největších turistických atrakcí. Kouzlo má také linka 41. Ta propojuje dvě spolupracující muzea – Muzeum MHD a Národní technické muzeum. Jízdní řády obou linek najdete na webu dopravního podniku v záložce Zábava a zážitky. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek