metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Větší foto
Chystá se zmrzlinová neděle. | foto: Prague Ice Cream Festival

Je tu svátek zmrzliny! Ochutnat můžete tu s praženými červíky

  17:50
Stejně jako minulý rok naladí poslední srpnovou neděli chuťové buňky dětem i dospělým Prague Ice Cream festival. Na něm se představí nejlepší zmrzlináři z Česka i Evropy.

V Holešovicích se 29. srpna chystá největší festival svého druhu ve střední Evropě - Prague Ice Cream Festival. Ochutnat tady můžete tradiční i neobvyklé zmrzliny, které sem přivezou jejich výrobci nejen z Česka. Třeba od výrobce pochoutek z hmyzu WORM UP si můžete užít zajímavou zmrzlinu - slaný kozí karamel s posypem z křupavých červíků.

„V prvních ročnících se osvědčilo program celého festivalu rozdělit na „dětskou“ dopolední a „pohodářskou“ odpolední část. Děti si užijí nejrůznější atrakce jako skákací hrad, soutěže, hudební produkci, malování na obličej, airbrush nebo např. vyzkoušet tetování. V minulém roce, zejména kvůli zdravotním omezením, chyběla oblíbená sportovní zóna – tento ročník však bude znovu patřit i sportu. Dospělí a mládež můžou odpoledne zrelaxovat po náročném víkendu se zmrzlinou v ruce u živé i reprodukované hudby, DJˈs vystoupení, soutěží, polaroidů, workshopů a odpolední alko zmrzliny“, říká jeden z organizátorů akce Jan Štrbáň.

Novinkou pro rok 2021 bude další rozšíření areálu, zlepšení průchodu turniketů a více odpočinkových i zábavních míst i pro dospělé. Stejně jako v minulých letech budou moci sami návštěvníci rozhodnout o nejoblíbenějším zmrzlináři festivalu. Hlasovat může každý účastník, který si vstupenku zakoupí. Stačí, aby zapsal své jméno spolu s telefonním číslem a nejoblíbenějším zmrzlinářem na rub tiketu a vhodil ho do připraveného boxu, který bude umístěn v areálu. Vstupenky hlasujících budou slosovatelné o hodnotné ceny. V minulosti vítěz vyhrál zájezd na zmrzlinový festival do italského Rimini včetně dopravy a ubytování, poukazy do partnerských hotelů mama Shelter či Botanicus.

„Hlasovat se bude do 17. hodiny, slavnostní vyhlášení 3 nejlepších zmrzlinářů je pak plánováno kolem půl sedmé před koncem celého festivalu. Pokračovat budeme také v ocenění od Poroty festivalu , která pravidelně vybírá svou nejoblíbenější zmrzlinu. V jejím složení bude známý plyšový delfín Adolfeen či herec Jakub Žáček,“ doplňuje Stasiňk.

Letos je připravena zvýhodněná rodinná vstupenka a také nabitý VIP balíček, slevu mají i studenti. Děti, senioři a držitelé ZTP(/P) průkazu mohou do areálu stejně jako minulé roky vstupovat zdarma, na zmrzlinu zdarma se mohou už nyní těšit klienti OZP. „Stejně tak rozšiřujeme zázemí a pro návštěvníky připravíme dostatek stínu, slunečníků, posezení a party stan pro případ nepříznivého počasí. Na místě budou toalety zdarma a tekoucí voda-“ říká Stasiňk.

Prvních ročníků festivalu se zúčastnilo přes 50 000 návštěvníků a stovka vystavovatelů. Organizátoři v soutěžích rozdali nespočet kilogramů zmrzliny, stovky dárků, vybrali přes 100 tisíc korun pro nadační fondy.

Během celého festivalu budou probíhat soutěže, workshopy a jako minulý rok se bude rozdávat i zmrzlina zdarma. Speciální soutěže plánují pořadatelé vyhlásit i na sociálních sítích.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy