metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Neděle 27. listopadu 2022. Svátek má Xenie

Větší foto
Bruslařskou plochu na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu pražské Sparty. | foto: MAFRA

Jedeme! Sezona bruslení venku začíná. Piruety zkoušejte na Letné nebo i na Chodově

  12:36
Obavy, zda kvůli rostoucím cenám energií nezmizí z metropole tradiční zimní radovánky, se nepotvrdily. Provozovatelé veřejného bruslení postupně uvádějí ledové plochy do provozu.

Minulý víkend zahájilo provoz kluziště u obchodního Centra Černý Most, tuto sobotu se k němu přidá ledová plocha v Karlíně. „Chceme návštěvníkům nabídnout zábavu na ledě i mimo něj,“ říká Vít Bouše, organizátor projektu Kluziště Praha. Součástí karlínského komplexu proto bude podle něj vytápěný stan s barem. „Tam si přijdou na své nejenom bruslaři, ale také jejich doprovod. Naším cílem je přinést Pražanům místo, kde mohou aktivně v zimě strávit klidně celý den,“ pokračuje Bouše.

Další veřejná brusliště mají v plánu zahájit svůj provoz od prvního prosince, na většině míst si bude možné zapůjčit brusle a další příslušenství, vlastní brusle si nechat nabrousit nebo třeba využít lekce s instruktory bruslení.

Kromě veřejného sportování je možné si kluziště také pronajmout.

Ikonická ledová plocha se siluetou Pražského hradu nebude chybět ani letos. Letenské kluziště Prahu přijde na 5,6 milionu korun bez DPH a vstup bude pro milovníky zimních sportů zdarma.

„Především díky vysoké návštěvnosti a pozitivním ohlasům Pražanů se provoz ledové plochy stal tradiční zimní součástí Letenské pláně, kde mohou jak místní, tak turisté trávit volný čas sportováním,“ uvedl během léta Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast sportu. „Věřím, že nás už nezasáhne další prudká vlna pandemie koronaviru a s ní spojená omezení a budeme si moci během zimních měsíců venkovního kluziště užít,“ doufá Šimral.

Kam v Praze na led?

Informace o veřejném bruslení najdete na kluzistepraha.cz.

  • Praha 6 – Vypich: Celodenní vstupné zdarma. Zahájení provozu bude upřesněno.
  • Praha 7 – Letná: Celodenní vstupné zdarma. Zahájení provozu 1. prosince.
  • Praha 8 – Karlín: Celodenní vstupné pro dospělé 145 korun, děti 95 korun. Zahájení provozu 19. listopadu.
  • Praha 9 – Černý Most: Jednotné vstupné na dvě hodiny 120 korun. Zahájení provozu 12. listopadu.
  • Praha 11 – Chodov: Vstupné na dvě hodiny pro dospělé 150 korun, děti do šesti let 90 korun. Zahájení provozu 1. prosince.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek