metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 0 °C

Pondělí, 6. prosince 2021. Svátek má Mikuláš.

Další 4 fotografie v galerii
Nová pánská kolekce od Moniky Vaverové. | foto: MIMO SPACE

Její samuraje potkáte v Lucerně. Sci-fi návrhářka chce kostýmy rozsekat módní šeď

  6:00
Ne každý chlap je zároveň hrdina. Česká návrhářka Monika Vaverová, která ve svém strašnickém ateliéru vytváří epické kostýmy pro umělce, film a reklamu, má však to štěstí, že jich má kolem sebe dost a dost. Zhruba za měsíc, konkrétně 17. září, proto představí v prostorách Galerie Lucerna zájemcům svou novou pánskou módní kolekci inspirovanou právě těmito hrdiny.

„Moc ráda bych čtenáře deníku Metro pozvala jak na fashion show věnovanou všem chlapům, kteří si věří, tak na výstavu speciálních kostýmů, která bude akci doplňovat. Přehlídku ozvláštní také světelná show,“ zve čtenáře Metra Vaverová.

Její autorská kolekce #BeTheHero má být pro její nositele hnacím motorem k sebevědomí. „Za mě každý z nás má svou cestu válečníka, obzvlášť v dnešní době, kdy bojujeme s novou érou – datovou, technologickou. Hledáme různé metody sebepoznání a přitom zapomínáme na vlastní intuici, přirozenost. Mým cílem je probouzet v každém muži zdravé sebevědomí a tím najít jeho vnitřního hrdinu,“ dodává pro Metro návrhářka.

Japonští superhrdinové
Unikátní design své nejnovější kolekce postavila Vaverová na svých třech zálibách – bojovém umění a s ním spjatou japonskou kulturou, superhrdinech a science fiction. Inspirovalo ji spojení módního stylu Techwear, založeného na technických funkčních prvcích v kombinaci s čistým a neotřelým vizuálem.

Monika Vaverová při práci

Monika Vaverová při práci

„Jednotícím prvkem jsou superhrdinské rysy. Základem jsou kapuce, vlající prvky a skvěle padnoucí střihy podporující postavu. Poznávacími prvky jsou má oblíbená kombinace kontrastních barev, matu a lesku a nového brandingového tkalounu,“ popisuje Vaverová.

Netflix i robotka
Kostýmy zakladatelky studia MiMo Space můžete vidět v mnoha videoklipech, reklamách, tanečních a akrobatických show, ale i v seriálech a filmech. Vaverová vytvořila například ikonický kostým modré androidky pro reklamu na chytrou síť mobilního operátora, filmovou sci-fi zbroj pro Netflix (seriál Evropské kmeny) či řadu osvětlených outfitů pro umělecké skupiny jako Aliatrix, Postrpoi či Pyroterra. I proto při své tvorbě Vaverová ráda sahá po funkčních materiálech, jako je neopren, coolpass, a dalších strečových látkách vhodných pro pohyb.

Monika Vaverová s kolegy

Monika Vaverová s kolegy

„Novou kolekci jsem testovala s lidmi, kteří se věnují bojovým sportům, parkouru a akrobacii. Navrhla jsem ji tak, aby v ní mohli dělat výpady i skákat salta. Vypadá to, že na zářijovou akci dostanu i našeho českého samuraje Jirku Procházku a jiné zajímavé hosty. Už se moc těším,“ doplňuje pro Metro Vaverová.

Kostýmní tvorba Vaverové je doslova světová nejen díky jejímu širokému poli působnosti. Návrhářka totiž obléká také Ewu Farnou, jejíž tvář se nedávno objevila na reklamní ploše rozprostírající se nad Times Square v New Yorku. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Vaše fotky z Prahy