metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 16 °C

Sobota 28. května 2022. Svátek má Vilém

Další 4 fotografie v galerii
Nová pánská kolekce od Moniky Vaverové. | foto: MIMO SPACE

Její samuraje potkáte v Lucerně. Sci-fi návrhářka chce kostýmy rozsekat módní šeď

  6:00
Ne každý chlap je zároveň hrdina. Česká návrhářka Monika Vaverová, která ve svém strašnickém ateliéru vytváří epické kostýmy pro umělce, film a reklamu, má však to štěstí, že jich má kolem sebe dost a dost. Zhruba za měsíc, konkrétně 17. září, proto představí v prostorách Galerie Lucerna zájemcům svou novou pánskou módní kolekci inspirovanou právě těmito hrdiny.

„Moc ráda bych čtenáře deníku Metro pozvala jak na fashion show věnovanou všem chlapům, kteří si věří, tak na výstavu speciálních kostýmů, která bude akci doplňovat. Přehlídku ozvláštní také světelná show,“ zve čtenáře Metra Vaverová.

Její autorská kolekce #BeTheHero má být pro její nositele hnacím motorem k sebevědomí. „Za mě každý z nás má svou cestu válečníka, obzvlášť v dnešní době, kdy bojujeme s novou érou – datovou, technologickou. Hledáme různé metody sebepoznání a přitom zapomínáme na vlastní intuici, přirozenost. Mým cílem je probouzet v každém muži zdravé sebevědomí a tím najít jeho vnitřního hrdinu,“ dodává pro Metro návrhářka.

Japonští superhrdinové
Unikátní design své nejnovější kolekce postavila Vaverová na svých třech zálibách – bojovém umění a s ním spjatou japonskou kulturou, superhrdinech a science fiction. Inspirovalo ji spojení módního stylu Techwear, založeného na technických funkčních prvcích v kombinaci s čistým a neotřelým vizuálem.

Monika Vaverová při práci

„Jednotícím prvkem jsou superhrdinské rysy. Základem jsou kapuce, vlající prvky a skvěle padnoucí střihy podporující postavu. Poznávacími prvky jsou má oblíbená kombinace kontrastních barev, matu a lesku a nového brandingového tkalounu,“ popisuje Vaverová.

Netflix i robotka
Kostýmy zakladatelky studia MiMo Space můžete vidět v mnoha videoklipech, reklamách, tanečních a akrobatických show, ale i v seriálech a filmech. Vaverová vytvořila například ikonický kostým modré androidky pro reklamu na chytrou síť mobilního operátora, filmovou sci-fi zbroj pro Netflix (seriál Evropské kmeny) či řadu osvětlených outfitů pro umělecké skupiny jako Aliatrix, Postrpoi či Pyroterra. I proto při své tvorbě Vaverová ráda sahá po funkčních materiálech, jako je neopren, coolpass, a dalších strečových látkách vhodných pro pohyb.

Monika Vaverová s kolegy

„Novou kolekci jsem testovala s lidmi, kteří se věnují bojovým sportům, parkouru a akrobacii. Navrhla jsem ji tak, aby v ní mohli dělat výpady i skákat salta. Vypadá to, že na zářijovou akci dostanu i našeho českého samuraje Jirku Procházku a jiné zajímavé hosty. Už se moc těším,“ doplňuje pro Metro Vaverová.

Kostýmní tvorba Vaverové je doslova světová nejen díky jejímu širokému poli působnosti. Návrhářka totiž obléká také Ewu Farnou, jejíž tvář se nedávno objevila na reklamní ploše rozprostírající se nad Times Square v New Yorku. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nákupy na internetu. Snadné, ale zrádné, pozor na osobní údaje, kam je zadáváte

vydáno 28. května 2022  15:54

Vyvarujte se neprověřených e-shopů a telefonátů, které z lidí lákají hesla. Nakoupit prakticky cokoliv na internetu už je velmi snadné. Stále je ale nutné...  celý článek

„Fascinuje mě, jak je tělo křehké a odolné, ale zároveň zranitelné“

vydáno 28. května 2022  7:46

Spisovatelka, ilustrátorka a copywriterka Marie König Dudziaková zpracovala prožitky prvorodičky v nové ilustrované publikaci Návrat z pískoviště. „Knihu...  celý článek

Láska, smrt & roboti. Animované antologie od Finchera a Millera jsou napotřetí ještě temnější

Strážce streamu
vydáno 27. května 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Rok se s rokem sešel, a tak nám oblíbená dvojice filmových režisérů Tim Miller a David Fincher opět servíruje další řadu animovaných převážně...  celý článek

Radnice Prahy 13 se vzpírá. Nové byty na Hůrce nechtějí

vydáno 27. května 2022  13:52

Praha 13 je proti zástavbě Slunečního náměstí. „Neohradila se zatím oficiálně,“ tvrdí městští plánovači.  celý článek