metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Čtvrtek, 24. října 2019. Svátek má Nina.
Pražský městský soud začal projednávat brutální ubodání muže v bytě v Praze 9....
Pražský městský soud začal projednávat brutální ubodání muže v bytě v Praze 9. Obžaloba z činu viní Bohumila Vorlíčka. | foto: ČTK

Jen jsem mu uřízl ucho, na vraždu si nevzpomínám, brání se alkoholik u soudu

4. září 2014  12:32 ČTK
Bohumil Vorlíček, kterého obžaloba viní z brutálního ubodání bezdomovce v bytě v Praze 9, dnes u pražského městského soudu připustil, že muže dvakrát bodl do hýždí a uřízl mu ucho. Osmadvacet bodných a řezných ran v těle mrtvého, kterého podle žalobkyně vyhodil z kárky na sběr do příkopu u silnice, nedokázal vysvětlit. Za brutální vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Obžaloba uvádí, že vražda se stala v Horoušanské ulici, a to pravděpodobně koncem loňského listopadu. Vorlíček si prý pozval domů spřáteleného třiačtyřicetiletého bezdomovce, na kterého zaútočil po společném popíjení alkoholu a zřejmě i následné hádce.

Krvácejícího muže nechal ležet v předsíni

Nejprve ho údajně několikrát udeřil rukou do čelisti, čímž mu mimo jiné způsobil lehké krvácení do mozku. Poté mu odřízl boltec pravého ucha a následně muže bodal a řezal do hlavy, rukou a nohou. Těžce zraněného a silně krvácejícího muže údajně nechal ležet v předsíni, kde ho zakryl lůžkovinami. Pobodaný zemřel až po několika desítkách minut.

Devětapadesátiletý Vorlíček, který je podle znalců alkoholik a víno pije denně po litrech, se dnes u soudu na incident jen těžko rozvzpomínal. Uvedl, že bezdomovcům z okolí jeho bydliště pomáhal - například je u sebe nechával osprchovat, dával jim jídlo a někdy i peníze. Tvrdí, že v osudný den k sobě pozval dva muže bez domova, kteří se spolu nejprve začali hádat a nakonec se obrátili proti němu. Jednoho z nich proto napadl.

Ucho vyhodil z okna

„Připravoval jsem v kuchyni jídlo, měl jsem v ruce nůž. Uřízl jsem mu ucho, pak jsem mu dal ručník a odvedl ho do koupelny. Dvakrát jsem ho bodl do hýždí. Říkal, že je mu zima, tak jsem ho přikryl, pak jsem šel ven a potom spát. Až ráno jsem zjistil, že je mrtvý,“ vypověděl nesouvisle. Uříznuté ucho vyhodil z okna.

Po dvou až třech dnech mrtvolu ležící v přikrývkách zabalil do igelitových pytlů a odvezl na kárce do Postřižinské ulice, kde ji nechal. Trvá na tom, že z mrtvého těla viděl po celou dobu pouze nohy, takže o tom, jak brutálně byla pobodaná, se prý dozvěděl až mnohem později z policejního spisu.

Vedl kavárnu v Obecním domě, život mu zničil alkohol

Vorlíček byl v minulosti už třikrát trestaný, pokaždé za činy spáchané pod vlivem alkoholu. Dříve přitom vedl úspěšný život: v Německu se vyučil číšníkem, ve Švýcarsku studoval hotelovou školu, pracoval na zaoceánských lodích a dělal manažera v lepších hotelech v USA, Rakousku či Kanadě. Uvedl, že také vedl kavárnu v Obecním domě.

Poslední čtyři roky žil ze sociálních dávek a z příspěvků od své sestry. Dvakrát byl na protialkoholním léčení, abstinovat však nikdy nevydržel. Podle znalců nelze vyloučit, že by při dalším užívání alkoholu páchal další trestnou činnost. Proto pro něj navrhují ústavní protialkoholní léčbu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Developer usiluje o vybudování komplexu přes deset let. Roztyly další výstavbu ale nechtějí

NOVÉ ROZTYLY
vydáno 24. října 2019  5:04

Tenhle příběh se táhne dlouho. O výstavbě na kraji Krčského lesa hlasovala Rada městské části Praha 11 už v říjnu 2007. Proti plánům firmy Passerinvest...  celý článek

Čtenář deníku Metro „narovnal“ lampu v Hybernské

Stav ze začátku října 2019
vydáno 23. října 2019  16:47

Na trase Metro Hlídač, aplikace Změňte.to a Technologie hlavního města Prahy putoval čtenářský podnět ohledně šikmé lampy. Ta je nyní už opravena.  celý článek

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch.
vydáno 23. října 2019  16:27

Legerova, jedna z nejprašnějších ulic v Česku, dnes měla malé místo, kde byl naopak nejčistší vzduch v Česku. V buňce kousek od Nuselského mostu nazvané...  celý článek

Spíme s partnery, ale i se svými psy

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2019  12:17

Polovina českých domácností má psa. Lidé mazlíčkům tolerují téměř všechno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám