metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Pátek, 18. ledna 2019. Svátek má Vladislav.
Ženy spojené s projektem Baby Office.
Ženy spojené s projektem Baby Office. | foto: Baby Office

Jesle, nebo kancelář? Děti a rodiče mohou být pohromadě i v práci

25. února 2013  15:37 Robert Oppelt
Chtějí pracovat, ale nechtějí se vzdát dítěte. Podnikatelka Hana Krejčí nechtěla po narození druhé dcery ukončit své podnikání, a tak hledala způsob, jak skloubit rodinu a podnikání. Originální možností spojení je projekt Baby Office.

A tak vznikl nápad, který chce zaplnit mezeru na trhu - projekt Baby Office. "Napadla mě myšlenka sdílené kanceláře pro rodiče a herny pro děti. Rozhodla jsem se jít si za svým snem, a pomoci tak i druhým, kteří řeší podobné dilema," vysvětluje Hana Krejčí, iniciátorka a ředitelka projektu, který právě zahajuje provoz.

Zaměstnanecké výhody i pro podnikatele

Prioritně je určen rodičům podnikatelům nebo těm, kteří by s podnikáním rádi začali. Podnikatelé podle ní na rozdíl od zaměstnanců nemají šanci využívat takových výhod, jako jsou firemní školky či programy pro děti. "Připravujeme řadu zajímavých akcí z oblasti vzdělávání, osobního rozvoje i péče o sebe. Najdete u nás kavárnu, dále pak inspirativní miniškoličku pro děti od 15 měsíců. Součástí služeb je i individuální hlídání dětí," vypráví Krejčí.

Zázemí projektu tvoří útulná vila v Michli s vlastní zahradou, kde je pracovní prostor oddělen od prostoru pro děti. Rodiče se mohou plně soustředit na práci, mají přitom ale své ratolesti nablízku. Kromě kavárny je ve vile připravena rada další služeb, třeba wellnes. "Jedním ze zásadních přínosů je, že rodič není izolován v domácím prostředí, a může si proto snadněji vytvářet obchodní i sociální kontakty," dodává Krejčí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám