metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Další 2 fotografie v galerii
Kulturní prostor Tiskárna ve Stromovce. | foto: ArchivMetro.cz

Jezte jídlo rukama. Na festivalu Fair Fair se nepřecpete

  9:56
Finger food festival, tedy gastro akce, na které nepotřebujete příbory a navíc organizátoři mají snahu odnaučit Čechy cpát se jen knedlíky. Chystá se v sobotu před polednem Tiskárně na Vzduchu. Tento kulturní prostor najdete na začátku Stromovky směrem k Planetáriu. Vstup na akci je zdarma.

Fair Fair

Uskuteční se v sobotu 11. července od 11 hodin. Vstup je zdarma.

Účastní se ho restaurace, kavárny, bistra a cukrárny především z Prahy 7.

Všechna jídla mají jedno společného - kvalitu, chuť a hlavně finger food zpracování.

K dobrému jídlu neodmyslitelně v Tiskárně na Vzduchu patří i dobrá hudba. Fair Fair zakončí koncert zpěvaček Báry Vaculíkové a Léňi Yellow Mateřská.com.

Pod předkrmy, jednohubkami, chlebíčky, tapas nebo dezerty se stoly budou jen prohýbat. Při festivalu s názvem Fair Fair se navíc můžete naučit takové pokrmy připravovat.

„Nápad se už rodil s přáteli v Tiskárně na Vzduchu delší dobu. Říkali jsme si, že milujeme jídlo a food festivaly, ale že nám na nich vždycky něco vadí. Dlouhé fronty, vstupné, nepříjemné prostředí pro děti nebo pro psy, stejně tak i nemožnost ochutnat všechno, co na festivalu je. Pak jsme si řekli, že si zkusíme udělat festival podle našich představ. Věříme, že se bude líbit i ostatním,“ říká jedna z organizátorek akce Dominika Antonie Skalová k nápadu. Důležité je také naučit Čechy necpat se knedlíky s těžkou omáčkou, která div neteče z talíře.

„Díky malým finger food porcím budete moct ochutnat od každého prodejce něco a nebude vám líto, že z festivalu poznáte jen dva tři stánky,“ vypočítá výhody další organizátorka Zuzana Cajtlerová. „Můžete si tu dát najednou různé chutě, ale zároveň se nepřejíst. Jinými slovy když jíte v malém množství a různé věci, nehoní vás pak mlsná. Navíc je pro lidský organismus mnohem zdravější dát si menší porci častěji za den, než se přejíst osmi knedlíky s omáčkou,“ říká Dominika.

Finger food

Nejsou jenom jednohubky takové, jaké si většinou představíme. Rozkrojený rohlík s pomazánkou rozhodně nečekejte.

  • Je to jakékoli jídlo, které jíte rukama, a odpovídá většinou dvěma soustům. Může se podávat samostatně nebo namáčet do omáček a dipů. Patří sem třeba i sushi, mořské plody nebo sladké pečivo. Finger food může být ale třeba i malý řízek nebo naopak raw food, tedy jídlo, které se připravuje mixováním, klíčením nebo sušením do 42 °C. I to bude na Fair Fair k ochutnání.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Chléb náš vezdejší má sice kvalitu, ale je podle českých pekařů prý moc levný

vydáno 18. října 2021  9:38

Zdražíme! Pekaři avizují, že jejich výrobky už levné nebudou. Kupodivu za to může i špatná úroda tolik nenáviděné řepky. Jenže není to všechno zase tak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy