metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 1 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Další 2 fotografie v galerii
Kulturní prostor Tiskárna ve Stromovce. | foto: ArchivMetro.cz

Jezte jídlo rukama. Na festivalu Fair Fair se nepřecpete

  9:56
Finger food festival, tedy gastro akce, na které nepotřebujete příbory a navíc organizátoři mají snahu odnaučit Čechy cpát se jen knedlíky. Chystá se v sobotu před polednem Tiskárně na Vzduchu. Tento kulturní prostor najdete na začátku Stromovky směrem k Planetáriu. Vstup na akci je zdarma.

Fair Fair

Uskuteční se v sobotu 11. července od 11 hodin. Vstup je zdarma.

Účastní se ho restaurace, kavárny, bistra a cukrárny především z Prahy 7.

Všechna jídla mají jedno společného - kvalitu, chuť a hlavně finger food zpracování.

K dobrému jídlu neodmyslitelně v Tiskárně na Vzduchu patří i dobrá hudba. Fair Fair zakončí koncert zpěvaček Báry Vaculíkové a Léňi Yellow Mateřská.com.

Pod předkrmy, jednohubkami, chlebíčky, tapas nebo dezerty se stoly budou jen prohýbat. Při festivalu s názvem Fair Fair se navíc můžete naučit takové pokrmy připravovat.

„Nápad se už rodil s přáteli v Tiskárně na Vzduchu delší dobu. Říkali jsme si, že milujeme jídlo a food festivaly, ale že nám na nich vždycky něco vadí. Dlouhé fronty, vstupné, nepříjemné prostředí pro děti nebo pro psy, stejně tak i nemožnost ochutnat všechno, co na festivalu je. Pak jsme si řekli, že si zkusíme udělat festival podle našich představ. Věříme, že se bude líbit i ostatním,“ říká jedna z organizátorek akce Dominika Antonie Skalová k nápadu. Důležité je také naučit Čechy necpat se knedlíky s těžkou omáčkou, která div neteče z talíře.

„Díky malým finger food porcím budete moct ochutnat od každého prodejce něco a nebude vám líto, že z festivalu poznáte jen dva tři stánky,“ vypočítá výhody další organizátorka Zuzana Cajtlerová. „Můžete si tu dát najednou různé chutě, ale zároveň se nepřejíst. Jinými slovy když jíte v malém množství a různé věci, nehoní vás pak mlsná. Navíc je pro lidský organismus mnohem zdravější dát si menší porci častěji za den, než se přejíst osmi knedlíky s omáčkou,“ říká Dominika.

Finger food

Nejsou jenom jednohubky takové, jaké si většinou představíme. Rozkrojený rohlík s pomazánkou rozhodně nečekejte.

  • Je to jakékoli jídlo, které jíte rukama, a odpovídá většinou dvěma soustům. Může se podávat samostatně nebo namáčet do omáček a dipů. Patří sem třeba i sushi, mořské plody nebo sladké pečivo. Finger food může být ale třeba i malý řízek nebo naopak raw food, tedy jídlo, které se připravuje mixováním, klíčením nebo sušením do 42 °C. I to bude na Fair Fair k ochutnání.

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek