metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Další 2 fotografie v galerii
Kulturní prostor Tiskárna ve Stromovce. | foto: ArchivMetro.cz

Jezte jídlo rukama. Na festivalu Fair Fair se nepřecpete

  9:56
Finger food festival, tedy gastro akce, na které nepotřebujete příbory a navíc organizátoři mají snahu odnaučit Čechy cpát se jen knedlíky. Chystá se v sobotu před polednem Tiskárně na Vzduchu. Tento kulturní prostor najdete na začátku Stromovky směrem k Planetáriu. Vstup na akci je zdarma.

Fair Fair

Uskuteční se v sobotu 11. července od 11 hodin. Vstup je zdarma.

Účastní se ho restaurace, kavárny, bistra a cukrárny především z Prahy 7.

Všechna jídla mají jedno společného - kvalitu, chuť a hlavně finger food zpracování.

K dobrému jídlu neodmyslitelně v Tiskárně na Vzduchu patří i dobrá hudba. Fair Fair zakončí koncert zpěvaček Báry Vaculíkové a Léňi Yellow Mateřská.com.

Pod předkrmy, jednohubkami, chlebíčky, tapas nebo dezerty se stoly budou jen prohýbat. Při festivalu s názvem Fair Fair se navíc můžete naučit takové pokrmy připravovat.

„Nápad se už rodil s přáteli v Tiskárně na Vzduchu delší dobu. Říkali jsme si, že milujeme jídlo a food festivaly, ale že nám na nich vždycky něco vadí. Dlouhé fronty, vstupné, nepříjemné prostředí pro děti nebo pro psy, stejně tak i nemožnost ochutnat všechno, co na festivalu je. Pak jsme si řekli, že si zkusíme udělat festival podle našich představ. Věříme, že se bude líbit i ostatním,“ říká jedna z organizátorek akce Dominika Antonie Skalová k nápadu. Důležité je také naučit Čechy necpat se knedlíky s těžkou omáčkou, která div neteče z talíře.

„Díky malým finger food porcím budete moct ochutnat od každého prodejce něco a nebude vám líto, že z festivalu poznáte jen dva tři stánky,“ vypočítá výhody další organizátorka Zuzana Cajtlerová. „Můžete si tu dát najednou různé chutě, ale zároveň se nepřejíst. Jinými slovy když jíte v malém množství a různé věci, nehoní vás pak mlsná. Navíc je pro lidský organismus mnohem zdravější dát si menší porci častěji za den, než se přejíst osmi knedlíky s omáčkou,“ říká Dominika.

Finger food

Nejsou jenom jednohubky takové, jaké si většinou představíme. Rozkrojený rohlík s pomazánkou rozhodně nečekejte.

  • Je to jakékoli jídlo, které jíte rukama, a odpovídá většinou dvěma soustům. Může se podávat samostatně nebo namáčet do omáček a dipů. Patří sem třeba i sushi, mořské plody nebo sladké pečivo. Finger food může být ale třeba i malý řízek nebo naopak raw food, tedy jídlo, které se připravuje mixováním, klíčením nebo sušením do 42 °C. I to bude na Fair Fair k ochutnání.

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek