metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.
Přestože rezidenční areál Waltrovka se teprve nedávno začal stavět, prodána už...
Přestože rezidenční areál Waltrovka se teprve nedávno začal stavět, prodána už je prý třetina bytů a domů. | foto: Penta Investments

Jinonice zahltí tisíce lidí. Metro s výstavbou čtvrti Waltrovka čeká nápor

4. května 2015  9:33 Tomáš Belica Metro.cz
Areál bývalé továrny Waltrovka má obsloužit posílená linka 137, časem možná i vlaky. Jak dál se ještě změní doprava?

Skoro tři stovky bytů a obytných domů do konce příštího roku vyrůstou v areálu bývalé továrny Waltrovka v Praze 5. Ještě letos Jinonice mají zažít nápor stovek lidí, kteří najdou práci v administrativním komplexu Aviatica. Jelikož developer - Penta Investments - i městské organizace počítají s tím, že noví obyvatelé budou využívat především stanici metra Jinonice, nabízí se otázka, zda to bude na obří areál dostačující?

Vlaky blíž u metra? Nejdříve za dva roky

„Obsluhu této nové čtvrti předpokládáme řešit pomocí posílení linky 137 v kombinaci se stanicí metra Jinonice v docházkové vzdálenosti,“ sdělil za společnost Ropid Filip Drápal.

„Autobus nově projede po obvodu Waltrovky, po cestě přímo k metru vzniknou další dvě zastávky,“ přibližuje mluvčí Penty Ivo Mravinac. Podle něj velkým přínosem bude propojení ulic Klikatá a Radlická, čímž by se mělo ulevit vilkové části v Jinonicích.

Stále však platí, že metro Jinonice bude stěžejní. „Na základě naší snahy udělal developer pěší lávku od metra, zároveň chceme iniciovat studii cyklostezky, která by vedle od metra Jinonice k Vidouli,“ řekl deníku Metro starostka pětky Radek Klíma.

Existují však i plány, že by se jinonická železniční zastávka přiblížila blíže k metru. To však úzce souvisí s modernizací železniční trati z Prahy do Kladna. „Střízlivé odhady hovoří o tom, že dříve než za dva roky to nebude,“ dodal Filip Drápal.

Mraveniště

Vezmeme-li v úvahu, že po dokončení rezidenční čtvrti Waltrovka budou v jedné bytové jednotce bydlet tři lidé, celkově tak v Jinonicích přibude přes dva tisíce stálých obyvatel.

  • K tomu by už letos v zimě mělo v administrativním komplexu Aviatica pracovat na dva tisíce lidí. Jakmile se dokončí také budovy Dynamica a Mechanica, počet dojíždějících za prací se zvýší až o další tři tisíce.

Komentáře

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám