metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 20 °C

Pondělí, 23. září 2019. Svátek má Berta.
Přestože rezidenční areál Waltrovka se teprve nedávno začal stavět, prodána už...
Přestože rezidenční areál Waltrovka se teprve nedávno začal stavět, prodána už je prý třetina bytů a domů. | foto: Penta Investments

Jinonice zahltí tisíce lidí. Metro s výstavbou čtvrti Waltrovka čeká nápor

4. května 2015  9:33 Tomáš Belica Metro.cz
Areál bývalé továrny Waltrovka má obsloužit posílená linka 137, časem možná i vlaky. Jak dál se ještě změní doprava?

Skoro tři stovky bytů a obytných domů do konce příštího roku vyrůstou v areálu bývalé továrny Waltrovka v Praze 5. Ještě letos Jinonice mají zažít nápor stovek lidí, kteří najdou práci v administrativním komplexu Aviatica. Jelikož developer - Penta Investments - i městské organizace počítají s tím, že noví obyvatelé budou využívat především stanici metra Jinonice, nabízí se otázka, zda to bude na obří areál dostačující?

Vlaky blíž u metra? Nejdříve za dva roky

„Obsluhu této nové čtvrti předpokládáme řešit pomocí posílení linky 137 v kombinaci se stanicí metra Jinonice v docházkové vzdálenosti,“ sdělil za společnost Ropid Filip Drápal.

„Autobus nově projede po obvodu Waltrovky, po cestě přímo k metru vzniknou další dvě zastávky,“ přibližuje mluvčí Penty Ivo Mravinac. Podle něj velkým přínosem bude propojení ulic Klikatá a Radlická, čímž by se mělo ulevit vilkové části v Jinonicích.

Stále však platí, že metro Jinonice bude stěžejní. „Na základě naší snahy udělal developer pěší lávku od metra, zároveň chceme iniciovat studii cyklostezky, která by vedle od metra Jinonice k Vidouli,“ řekl deníku Metro starostka pětky Radek Klíma.

Existují však i plány, že by se jinonická železniční zastávka přiblížila blíže k metru. To však úzce souvisí s modernizací železniční trati z Prahy do Kladna. „Střízlivé odhady hovoří o tom, že dříve než za dva roky to nebude,“ dodal Filip Drápal.

Mraveniště

Vezmeme-li v úvahu, že po dokončení rezidenční čtvrti Waltrovka budou v jedné bytové jednotce bydlet tři lidé, celkově tak v Jinonicích přibude přes dva tisíce stálých obyvatel.

  • K tomu by už letos v zimě mělo v administrativním komplexu Aviatica pracovat na dva tisíce lidí. Jakmile se dokončí také budovy Dynamica a Mechanica, počet dojíždějících za prací se zvýší až o další tři tisíce.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hraboši útočí dál! Ve hře je opět jed

ilustrační snímek
vydáno 22. září 2019  0:29

Jsou nemilosrdní jako mloci z Čapkova dramatu. Škodí hlavně na Moravě.  celý článek

Metro.cz je offline. Tento článek si přečtěte až zítra

Ilustrační černá
vydáno 21. září 2019  0:41

V úterý to bylo 20 let, kdy důchodkyně Věra Pohlová v jedné anketě deníku Metro řekla: „Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“ Její výrok se...  celý článek

Pohodlnější spojení do centra je v plánu z Rajské zahrady, Hostavic, Jahodnice i Jiráskovy čtvrti

Simona Vlašimská (vpravo) věnovala koláč i nám.
vydáno 20. září 2019  15:51

Fouká vítr, venku kolem deseti stupňů a každý vlak má zpoždění několik minut. Tak vypadá v posledních dnech téměř každé ráno na vlakové zastávce...  celý článek

Jsem nadšenej, říká Vladimír Mišík o albu bez Etc…

Přebal desky
vydáno 20. září 2019  12:12

Dnes vychází nové album hudebníka Vladimíra Mišíka s názvem Jednou tě potkám. Hudební doprovod nově obstarala kapela Blue Shadows producenta Petra...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám