metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Úterý, 3. srpna 2021. Svátek má Miluše.
Jižní spojka (ilustrační foto) | foto: Aleš Náhlý

Jižní spojka a Legerka - to jsou místa, kde město nejvíc rýžuje díky radarům

  8:00
Pět, tři, dva body dolů, nebo také žádný. Zrovna tak můžete za překročení povolené rychlosti zaplatit deset tisíc korun, ale i jen pár stovek. Záleží na tom, jak moc si to ve městě šviháte. Web Metro.cz zná místa,kde vás nejpravděpodobněji dostanou za rychlost.

Z údajů, které má Metro.cz k dispozici, vyplývá, že průměrná výše pokuty, kterou loni řidiči za překročení rychlosti zaplatili, byla tisícovka. Desítky tisíc případů, které se staly minulý rok, ale ještě čekají na dořešení. „Zbývá 130 631, přičemž u 65 820 se čeká na doručení nebo zaplacení určené částky v zákonné lhůtě, 1112 oznámení bylo odloženo a 63 699 oznámení se zpracovává ve správním řízení,“ uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Podle Rudolfa Rubeše z městské policie patří k lokalitám, kde strážníci měli loni nejvíce úlovků, Jižní spojka, Lipská, Legerova nebo Strakonická ulice. Přesné počty případů za rok 2014 ale také strážníci dávají dohromady, chtějí je prezentovat až příští měsíc. Strážníci mají k dispozici 31 detektorů měřící rychlost v úsecích a šest zařízení pro okamžité měření rychlosti. Mezi další místa, kde by ale řidiči tak trochu i mohli s přítomností stacionárních radarů počítat, jsou tunely Lochkov a Cholupice. Pražská policie pak měří hlavně v místech s častou nehodovostí nebo v rámci akcí typu Kryštof. „Valná většina odhalených přestupků končí oznámením do správního řízení magistrátu,“ uvedla její mluvčí Andrea Zoulová.

Tady uberte plyn

Kde to v loňském roce řidiči nejvíce přeháněli s rychlostí?

  • V místech úsekového měření rychlosti se jednalo o lokality: Jižní spojka směr Krč-Chodovská, Lipská směr Slaný, Lipská směr centrum a Strakonická.
  • V lokalitách okamžitého měření rychlosti to bylo na křížení ulic Legerovy a Rumunské, Sokolské a Ječné a ve Střešovické.
  • Další hříšníky odhalily měřiče rychlosti v Cholupickém a v Lochkovském tunelu.
  • Od strážníků a policistů správní odbory dostaly za rok 2014 celkem 266 174 oznámení o podezření z přestupku překročení nejvyšší dovolené rychlosti.
  • Z toho výzvu k zaplacení pokuty dostalo 128 688 řidičů.
  • Skutečně jich ale pokutu zaplatilo jen 6855 v celkové výši 6 874 400 korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Průzkum deníku Metro. Zeptali jsme se vás, co říkáte na zdražení lístků na MHD

vydáno 3. srpna 2021  5:00

Od 1. srpna zdražily některé jízdenky. Zeptali jsme se vás, co si o tom myslíte. Šest nebo osm korun si nově připlácejí ti cestující, kteří byli zvyklí v...  celý článek

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám