metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 15 °C

Úterý 21. března 2023. Svátek má Radek
Jižní spojka (ilustrační foto) | foto: Aleš Náhlý

Jižní spojka a Legerka - to jsou místa, kde město nejvíc rýžuje díky radarům

  8:00
Pět, tři, dva body dolů, nebo také žádný. Zrovna tak můžete za překročení povolené rychlosti zaplatit deset tisíc korun, ale i jen pár stovek. Záleží na tom, jak moc si to ve městě šviháte. Web Metro.cz zná místa,kde vás nejpravděpodobněji dostanou za rychlost.

Z údajů, které má Metro.cz k dispozici, vyplývá, že průměrná výše pokuty, kterou loni řidiči za překročení rychlosti zaplatili, byla tisícovka. Desítky tisíc případů, které se staly minulý rok, ale ještě čekají na dořešení. „Zbývá 130 631, přičemž u 65 820 se čeká na doručení nebo zaplacení určené částky v zákonné lhůtě, 1112 oznámení bylo odloženo a 63 699 oznámení se zpracovává ve správním řízení,“ uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Podle Rudolfa Rubeše z městské policie patří k lokalitám, kde strážníci měli loni nejvíce úlovků, Jižní spojka, Lipská, Legerova nebo Strakonická ulice. Přesné počty případů za rok 2014 ale také strážníci dávají dohromady, chtějí je prezentovat až příští měsíc. Strážníci mají k dispozici 31 detektorů měřící rychlost v úsecích a šest zařízení pro okamžité měření rychlosti. Mezi další místa, kde by ale řidiči tak trochu i mohli s přítomností stacionárních radarů počítat, jsou tunely Lochkov a Cholupice. Pražská policie pak měří hlavně v místech s častou nehodovostí nebo v rámci akcí typu Kryštof. „Valná většina odhalených přestupků končí oznámením do správního řízení magistrátu,“ uvedla její mluvčí Andrea Zoulová.

Tady uberte plyn

Kde to v loňském roce řidiči nejvíce přeháněli s rychlostí?

  • V místech úsekového měření rychlosti se jednalo o lokality: Jižní spojka směr Krč-Chodovská, Lipská směr Slaný, Lipská směr centrum a Strakonická.
  • V lokalitách okamžitého měření rychlosti to bylo na křížení ulic Legerovy a Rumunské, Sokolské a Ječné a ve Střešovické.
  • Další hříšníky odhalily měřiče rychlosti v Cholupickém a v Lochkovském tunelu.
  • Od strážníků a policistů správní odbory dostaly za rok 2014 celkem 266 174 oznámení o podezření z přestupku překročení nejvyšší dovolené rychlosti.
  • Z toho výzvu k zaplacení pokuty dostalo 128 688 řidičů.
  • Skutečně jich ale pokutu zaplatilo jen 6855 v celkové výši 6 874 400 korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dluhový mýtus. Hodná maminka samoživitelka a zlý, necitlivý věřitel

vydáno 20. března 2023  16:53

Připravovaná vládní novela oddlužení, tedy insolvenčního zákona, vyvolává u odborníků zděšení. Ti diplomatičtější hovoří o tom, že jsou minimálně...  celý článek

Jana Mesarčová je zamilovaná do poklopů. Kanál chce dokonce i na známky

vydáno 20. března 2023  5:21

Každý jsme jiný, a tedy i naše sny vypadají odlišně. U kreativních jedinců může jít o poměrně originální výjevy. Neobvyklou zálibu má třeba dlouholetá...  celý článek

Sládek Honza Ilgner má pivovar jako alchymistickou dílnu

vydáno 19. března 2023  19:00

Vaří trendy v pivovaru Radouš i neobvyklé pivní styly ve svém projektu The Barn. Název znamená anglicky stodola a právě do zrekonstruované stodoly v...  celý článek

Každý zápas má svůj příběh, který vyprávíte divákům, říká Král Slova Kuba

vydáno 19. března 2023  13:52

Jmenuje se Jakub Pešek, ale v ringu má přezdívku Král Slova Kuba. Dřív jako wrestler zápasil, nyní je moderátorem a hlavním rozhodčím. Potkat ho můžete...  celý článek