metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 8 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.

Další 2 fotografie v galerii
Na stojkách jsou osazeny dva podélné ocelové nosníky, které jsou umístěny pod stěnami krajního nosníku. | foto: Metro.cz

Jižní spojka je provizorně podepřena. Ve hře bylo i zavření podchodu k fotbalovým hřištím v Braníku

  17:14
Na první pohled to člověka zarazí. V dlouhém podchodu pod Jižní spojkou je ocelová konstrukce, která podpírá mohutné betonové těleso silnice. Je třeba si dělat starosti? Deník Metro to zjišťoval u Technické správy komunikací (TSK).

Kdyby Česko nebylo v lockdownu, lidé by tudy chodili třeba na fotbal. Trojitý podchod z Vrbovy ulice vede na hřiště Braníku a Kačerova. Nejprve podejdete dvoje železniční koleje a pak následuje dlouhý podchod pod Jižní spojkou. Právě ten je provizorně podepřen. „Mostní objekt byl v minulosti rozšířen. Úprava slouží jako součást nájezdu na převáděnou komunikaci od čerpací stanice. Nosník, který byl již v loňském roce zajištěn, byl původně krajním nosníkem a stal se nejslabším článkem mostu,“ vysvětluje Barbora Lišková, mluvčí TSK.

Důvodem preventivního zabezpečení je již nefunkční izolace a zatékání do konstrukce mostku. „Rozhodli jsme k zajištění nosníku na základě odborné prohlídky mostu, aby nemusel být podchod uzavřen. Toto je pouze dočasná konstrukce. V horizontu několika let připravujeme opravu tohoto objektu společně s dalšími objekty na Jižní spojce,“ avizuje Lišková.

Další opravy pražských mostů

  • V následujících dnech si dejte pozor na dopravní omezení. Rekonstrukci potřebuje nejen mostek v Braníku. Kvůli špatnému stavu bude podepřen například most přes dálnici D10 v ulici Bystrá. Práce začnou zítra a skončí do 15. června. 
  • Podepření mostu provede Technická správa komunikací na několikrát. Provoz bude zachovaný vždy dvěma jízdními pruhy, které se pouze vychýlí ze své osy a posunou do strany. Pouze v poslední fázi bude v noci provoz zúžený v každém směru pouze do jednoho pruhu. V budoucnu by měl být nynější most nahrazen novým.
  • Technická správa komunikací 12. dubna zahájí i opravu mostu, který převádí severojižní magistrálu na Chodově přes ulici Pod Chodovcem.  Práce by měly skončit v srpnu, dopravní omezení má trvat 130 dnů ve dvou stejně dlouhých částech, vždy s uzavírkou na polovině mostu.

Komentáře

Hlavní zprávy

A to víte, že...? Zábavné statistiky mizí z metra. Jsou považovány za reklamní smog

vydáno 14. dubna 2021  6:19

Technické údaje a statistiky z provozu MHD se objevily v rámečcích ve vagonech již v roce 2014. Nyní ustupují.  celý článek

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Vaše fotky z Prahy