metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 17 °C

Sobota, 11. července 2020. Svátek má Olga.
Marek Půček
Další 4 fotografie v galerii
Obviněný Marek Půček | foto: Facebook

Jointy, pivo a rychlá jízda. Teď Černému Ovečkynovi hrozí osm let vězení

6. srpna 2014  15:46 Tomáš Belica Metro.cz, ČTK
Marek Půček v úterý svým BMW zabil na zastávce na náměstí Kinských jednadvacetiletou ženu a od nehody utekl. Policii se sám přihlásil až po 15 hodinách od nehody. Pro muže zákona není neznámou osobou, pohybuje se ve společnosti drogově závislých. Facebook má plný svých fotek s jointem marihuany v puse, s pivem či se vztyčeným prostředníčkem...

Podle policistů měl být muž v okamžiku nehody silně podnapilý, večer před nehodou slavil čtyřiadvacáté narozeniny. Image drsného kluka ze Smíchova si Půček pěstuje. Slovo Smíchov má vytetované na ruce, na noze zase Black Sheep – černá ovce.

Čeká se na vyšetření moči

Marek Půček
Marek Půček

Fotky z Facebooku

Za usmrcené mladé dívky nyní smíchovskému gangsterovi hrozí až osm let vězení. Policie ho dnes obvinila z nedbalostního usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Uvedla to policejní mluvčí Jana Rösslerová.

"Co se týče obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, tak detektivové vychází zejména ze svědeckých výpovědí, nicméně v současné chvíli ještě čekají na výsledky toxikologického vyšetření moči mladého řidiče," upřesnila mluvčí. Detektivové zároveň vyzvali svědky, kteří byli mezi úterní půlnocí a půl pátou ráno s čtyřiadvacetiletým řidičem v kontaktu, aby se ozvali na tísňovou linku 158.

Řidič utekl a přihlásil se až večer

Mladík je v současné době v policejní cele. Policisté zjistili, že v minulosti už ve správním řízení dostal trest zákazu řízení za jízdu pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. Soudy mu také uložily podmíněný trest odnětí svobody za podílnictví.

Dívku, která čekala na autobusové zastávce, srazil řidič v úterý nad ránem. Její zranění byla natolik vážná, že jim na místě podlehla i přes okamžitou pomoc svědků a následně i záchranářů. Po řidiči, který z místa nehody utekl, pátrala policie celý den. Nakonec se večer sám přihlásil na policejní služebně, kde se podrobil testu na přítomnost návykových látek v těle a dechové zkoušce na alkohol. Výsledek obou testů byl negativní.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jsou plné příběhů, legend i zármutku. Reportér Metra zkoumá hřbitovy v celém Česku

Ilustrační foto Magazín
vydáno 11. července 2020  9:51

Prošel jsem jich po Čechách a části Moravy už stovky, nafotil desetitisíce obrázků. Jsou to dějiny na dlani, vryté do hřbitovní architektury, náhrobků,...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Chybí vám MasterChef? Zkraťte si čekání vařením, na něž koukal i Forejt

Tým kuchařů soupeří v rychlé soutěži o to, kdo lépe zvládne ikonická jídla... Strážce streamu
vydáno 10. července 2020  16:38

Televize Nova se k vysílání druhé části aktuální řady kuchařské show MasterChef Česko vrátí po „nucené“ pauze až na konci léta. Někteří fandové proto...  celý článek

Součástí Prahy bude i Amerika

ilustrační snímek
vydáno 10. července 2020  12:26

V srpnu bude spuštěna integrace veřejné dopravy v oblasti Voticka. Zásmucko se naopak opozdí.  celý článek

„Nevoď na náš záhon psa, ať tam nejsou h***a.“ Letenský fantom chrání trávník před psy poezií

ilustrační snímek
vydáno 10. července 2020  10:18

Na stromy v ulici Jana Zajíce rozvěsil neznámý autor básně nabádající k ohleduplnosti.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám