metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Další 1 fotografie v galerii
Jubilejní Rohálovská 10 se těší zájmu běžců a láká známá jména | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jubilejní Rohálovská 10 se těší zájmu běžců a láká známá jména

Komerční sdělení V sobotu 25. února se opět po roce sjedou vyznavači silničního běhu do Prusinovic na Kroměřížsku, aby se zapojili do jubilejního, třicátého ročníku Rohálovské 10.

Závod bude navíc pátým dílem Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a rovněž první částí Rohálovského duatlonu, když jej později v dubnu doplní cyklistická Rohálovská 50.

Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Jubilejní Rohálovská 10 se těší zájmu běžců a láká známá jména

„Loni ještě byla účast ovlivněná covidem, teď se seznam slušně plní a obzvlášť v posledních dnech se přihlášky jen hrnou. Očekáváme, že by se mohlo zapojit 450 běžců,“ uvedl Ondřej Němec z pořádajícího Běžeckého klubu Holešov.

Dopoledne se mezi sebou v rámcových závodech utkají od 9,40 do 11,40 hodin před Kulturním domem Prusinovice dětské běžecké naděje. Nejmladší děti ročníku 2020 a menší čeká trať 80 m, starší žáky distance 1500 m. Ve 12 hodin odstartuje samotná Rohálovská 10, která pozve vyznavače běhu na trasu směřující z Prusinovic do Tučap a zpět.

„Pole účastníků je opět nabité zajímavými jmény. S čestným číslem 1 poběží držitelka rekordu Petra Kamínková. Tradičně vysoká konkurence bude v seniorských kategoriích. Opět je přihlášený Jiří Prokop, který Rohálovskou 10 poběží potřicáté. Dorazí i Květoslav Hána z Veselí nad Moravou, jenž oslaví v dubnu 86 let, nebo Jiří Holý z Brna, ročník 1941,“ vyjmenoval některé ze známých tváří závodu Ondřej Němec.

Mezi muži budou k největším favoritům patřit Tomáš Habarta ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště, druhý muž letošního halového mistrovství ČR, Tomáš Navrátil a Ondřej Fejfar z AK Kroměříž, předloňský juniorský mistr Slovenska Michal Staník nebo Marek Krišica z TJ TŽ Třinec. V ženském závodě se čeká napínavý souboj mezi loni druhou Barborou Macurovou, vicemistryní světa v horském běhu, a Katarínou Pejpkovou, mistryní Slovenska v silničním běhu na 10 km.

Jubilejní Rohálovská 10 se těší zájmu běžců a láká známá jména

Vyhlašovat se bude vždy šest mužů i žen v absolutním pořadí a nejlepší tři v kategoriích. Ti se mohou těšit na finanční prémie, pleskačky slivovice, dárková balení vín a další věcné ceny. Každý navíc získá účastnickou medaili a nášivku a ti, kdo se přihlásili včas, rovněž keramický hrnek k letošnímu jubileu. Scházet nebude ani divácká tombola.

Hlavní zprávy

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek

Komerční sdělení

Novoveský přespolák s napětím vyhlíží předpověď počasí

vydáno 29. března 2023

Nejsledovanější informací pro organizátory Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi je nyní předpověď počasí. A není divu. Před rokem je totiž dokázala...  celý článek