metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 19 °C

Pátek 7. října 2022. Svátek má Justýna
Indický foodblogger Aditya Kumar | foto: mojeindickakuchyne.cz

K pálivým indickým jídlům pijte pivo, říká Aditya. Zvolte to nejlepší curry v Praze

  11:10
Svíčková či gulášek – máme je rádi, ale díky populárním kuchařským show stále více objevujeme i exotiku. A žlutý prášek dobyl svět. Kari je slavná směs koření, které propůjčila barevnost kurkuma. Kde je podle vás ta nejlepší indická restaurace v Praze?

Indie v Praze

  • Hlasujte v soutěži Nejlepší curry v Praze, tedy o nejlepší indickou restauraci.
  •  Soutěž potrvá do 2. července. 
  • První indickou restaurací v Praze je dodnes fungující Mayur založená roku 1978.
  • Koření v kari, tedy kurkuma, koriandr, paprika, zázvor, chilli nebo římský kmín jsou přínosná pro naše zdraví: kurkuma čistí krev, pálivá paprika pomáhá trávení, zázvor je blahodárný pro střeva.

Indickou kuchyni u nás popularizuje indický foodblogger Aditya Kumar, který má web Mojeindickákuchyně.cz, na němž Čechům ukazuje, jak si některé z indických jídel uvařit. „Do Česka jsem se dostal díky své české přítelkyni, kterou jsem potkal v Anglii na studiích. V Praze žiju přes tři roky,“ říká Aditya. U otázky, jaký je život s Češkou a co kulturní odlišnosti, se zarazí a neví, kde začít. „To by bylo nadlouho,“ směje se. Aditya vystudoval hotelový management a nyní pracuje v jednom z nejluxusnějších hotelů v metropoli.

Recepty mám od maminky

„Měl jsem zlomenou nohu a přemýšlel, co bych mohl dělat. Tak mě napadlo zprovoznit web o indických jídlech. Spousta receptů je od mé maminky, která je má od svých předků, takže jsou i léty prověřené,“ říká. Dodává, že si rád dá také třeba mexické, francouzské nebo italské jídlo.

„Pokud se rozhodnete vyzkoušet indickou kuchyni, tak nezapomeňte pít více tekutin. Objevil jsem, že české pivo je také vynikající tekutina, nemusí to být jen voda,“ tvrdí. A které české jídlo Adityovi chutná nejvíce? Jednoznačně kuřecí řízek, bramborový salát a snad všechny české polévky.

Komentáře

Hlavní zprávy

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek

Geny nám předávají moudrost rodičů. Mohou ale přenášet napříč rody i smrt

vydáno 5. října 2022  11:16

Sestavujeme si sáhodlouhé rodové stromy, pátráme po slavných předcích, hrabeme se v archivech, zda jsme náhodou neměli v dávných generacích urozené...  celý článek

Natáčí žraloky i levharty. Teď filmařům nabízí techniku pro natáčení pod vodou

vydáno 5. října 2022  5:37

Je to trochu zvláštní reportáž. Redaktor i respondent jsou na boso. Redaktor má navíc mokré vlasy. Kousek od dvojice se ještě ke všemu vznáší vodní víla....  celý článek

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

vydáno 4. října 2022  19:07

Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním...  celý článek