metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 16 °C

Středa, 23. října 2019. Svátek má Teodor, Theodor.
Indický foodblogger Aditya Kumar
Indický foodblogger Aditya Kumar | foto: mojeindickakuchyne.cz

K pálivým indickým jídlům pijte pivo, říká Aditya. Zvolte to nejlepší curry v Praze

19. června 2014  11:10 Marek Peška Metro.cz
Svíčková či gulášek – máme je rádi, ale díky populárním kuchařským show stále více objevujeme i exotiku. A žlutý prášek dobyl svět. Kari je slavná směs koření, které propůjčila barevnost kurkuma. Kde je podle vás ta nejlepší indická restaurace v Praze?

Indie v Praze

  • Hlasujte v soutěži Nejlepší curry v Praze, tedy o nejlepší indickou restauraci.
  •  Soutěž potrvá do 2. července. 
  • První indickou restaurací v Praze je dodnes fungující Mayur založená roku 1978.
  • Koření v kari, tedy kurkuma, koriandr, paprika, zázvor, chilli nebo římský kmín jsou přínosná pro naše zdraví: kurkuma čistí krev, pálivá paprika pomáhá trávení, zázvor je blahodárný pro střeva.

Indickou kuchyni u nás popularizuje indický foodblogger Aditya Kumar, který má web Mojeindickákuchyně.cz, na němž Čechům ukazuje, jak si některé z indických jídel uvařit. „Do Česka jsem se dostal díky své české přítelkyni, kterou jsem potkal v Anglii na studiích. V Praze žiju přes tři roky,“ říká Aditya. U otázky, jaký je život s Češkou a co kulturní odlišnosti, se zarazí a neví, kde začít. „To by bylo nadlouho,“ směje se. Aditya vystudoval hotelový management a nyní pracuje v jednom z nejluxusnějších hotelů v metropoli.

Recepty mám od maminky

„Měl jsem zlomenou nohu a přemýšlel, co bych mohl dělat. Tak mě napadlo zprovoznit web o indických jídlech. Spousta receptů je od mé maminky, která je má od svých předků, takže jsou i léty prověřené,“ říká. Dodává, že si rád dá také třeba mexické, francouzské nebo italské jídlo.

„Pokud se rozhodnete vyzkoušet indickou kuchyni, tak nezapomeňte pít více tekutin. Objevil jsem, že české pivo je také vynikající tekutina, nemusí to být jen voda,“ tvrdí. A které české jídlo Adityovi chutná nejvíce? Jednoznačně kuřecí řízek, bramborový salát a snad všechny české polévky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Čtenář deníku Metro „narovnal“ lampu v Hybernské

Stav ze začátku října 2019
vydáno 23. října 2019  16:47

Na trase Metro Hlídač, aplikace Změňte.to a Technologie hlavního města Prahy putoval čtenářský podnět ohledně šikmé lampy. Ta je nyní už opravena.  celý článek

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch.
vydáno 23. října 2019  16:27

Legerova, jedna z nejprašnějších ulic v Česku, dnes měla malé místo, kde byl naopak nejčistší vzduch v Česku. V buňce kousek od Nuselského mostu nazvané...  celý článek

Spíme s partnery, ale i se svými psy

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2019  12:17

Polovina českých domácností má psa. Lidé mazlíčkům tolerují téměř všechno.  celý článek

Komerční sdělení

Největší sraz karavanů a obytných vozů bude na brněnském výstavišti

Největší sraz karavanů a obytných vozů bude na brněnském výstavišti
vydáno 23. října 2019  9:00

Kdo jednou okusil atmosféru cestování s obytným vozem, většinou nezůstává u jednoho výletu. Možnost svobodně si vybrat, kde cestou složí hlavu, přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám