metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 27 °C

Pondělí 16. května 2022. Svátek má Přemysl

Další 3 fotografie v galerii
Divadlo na Šiklandu | foto: ŠiklandMAFRA

Kam s rodinou? Strašidelný zámek, rodeo i terénní jízda

  5:35
Pokud nevíte, kam vyrazit s dětmi, když zrovna nepaří sluníčko, zkuste komplex Šikland, který se nachází na Vysočině. Hlavní atrakcí celého centra je westernové městečko, které nabízí pestrý program.

„Velmi populární jsou divadelní představení, westernová show, indiánská vesnice a noční ohňová show. V areálu také najdete zoopark, krokodýly, bizony, koně, lamu a spoustu dalších zvířat,“ představuje atrakce Simona Hanusová, mluvčí centra. Návštěvníci se ale mohou také projet vláčkem Union Pacific, zkusit si rýžování zlata nebo například střílet z luku.

Ceník a program

● Výše vstupného se může lišit podle nabízeného programu a počasí.

● Základní vstupné do areálu Šiklův mlýn činí 180 korun pro dospělého a 90 korun dítě. Do strašidelného zámku dospělé pustí za 150 korun a děti za 90 korun. Jízda bojovým vozidlem vyjde na 500 korun.

● 12. srpna se zde koná Mistrovství ČR v rodeu, 19. srpna hudební festival Léto lásky a 26. srpna rodinný den.

Nedaleko westernového městečka leží i offroad areál. Na zdejší dráze se pravidelně pořádají závody terénních aut. Návštěvníci se však mohou i sami svézt v bojovém vozidle.

A na ty, co se rádi bojí, se těší ve strašidelném zámku Draxmoor, který se nachází zhruba tři kilometry od westernového městečka. V zámku na návštěvníky mimo jiné čekají tři rozsáhlá patra se strašidelně-fantastickou expozicí, 3D kino, strašidelný výtah a zámecké nádvoří s pohádkovými domečky na kuřích nožkách.

Provozovatelé areálu slibují, že program si v Šiklandu najde každý a komplex je připraven i na parné letní dny. „Přestože jsou naší hlavní cílovou skupinou hlavně rodiny s dětmi, na své si přijdou i mladí, na které čekají diskotéky. Senioři si zase odpočinou procházkami podél řeky Bobrůvky nebo mohou relaxovat u přírodního koupaliště,“ jmenuje další možnosti areálu Hanusová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek

Vadí nám zmatené přípravy, říká k opravě Barrandovského mostu starosta Prahy 13 Vodrážka

vydáno 16. května 2022  4:06

Jedna z nejsledovanějších a zároveň nejdůležitějších oprav v historii hlavního města – Barrandovského mostu dnes započala. Vedení magistrátu je v...  celý článek

Komerční sdělení

Snapbacks liga amerického fotbalu se vrací na Bazaly

vydáno 16. května 2022

ISMM Ostrava Steelers v rámci 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu přivítají na Bazalech Brno Alligators. Dohrávku kola nejvyšší ligy odvysílá 22....  celý článek

Komerční sdělení

Atletický Memoriál Augustina Rebce v Mělníku připomene hrdinného odbojáře

vydáno 16. května 2022

Město na soutoku Labe s Vltavou ožije ve středu 18. května sportem. Po osmé se totiž na mělnickou atletickou umělou dráhu pod Tyršovým domem vydají...  celý článek