metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
V Kup můj dům se nabízejí nemovitosti ve více než dvaceti městech po celých USA, včetně čtvrtí v Detroitu, Clevelandu, San Antoniu a oblasti San Francisco Bay. | foto: NETFLIX

Kam se hrabe MasterChef. U netflixovské reality show Kup můj dům se nádherně hnije

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Majitelé ze všech koutů spojených států nabízejí své nemovitosti k prodeji čtyřem realitním investorům. Doufají, že se jim podaří nejen přežít setkání s touhle partou žraloků, ale také získat astronomické částky, které od nich za své přepálené domy a byty v luxusních lokalitách chtějí vyplatit. Tak zní v kostce děj jedné z nejlepších reality show, která se v poslední době objevila na obrazovkách streamovací platformy Netflix - Kup můj dům. Kam se hrabe MasterChef. Tuhle blbůstku zkouknete za něco málo přes tři hodinky. A ani u toho nebudete mít chuť něco zdlábnout.

Kup můj dům v dobrém připomíná investorský pořad Mezi žraloky (v originále Shark tank), ve kterém se před skupinku miliardářů staví obyčejné osůbky mající buď chytrý nápad nebo naopak upadající byznys, jenž se snaží výměnou za spoluvlastnictví zachránit. V případě Kup můj dům je formát podobný. Vždycky běží nejprve medailonek, ve kterém se představí jak budoucí prodejci, tak jejich nemovitost a jde se prodávat. Obchodní zkušenosti se následně hodí na obou stranách. Na náročná vyjednávání s investory ještě prodávající krátce připravuje moderátorka Nina Parker a jde se na věc. Reality show Kup můj dům nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Svatá čtveřice
Investory z tohoto nového pořadu internetové televize Netflix nejspíš nebudete znát. Jde o generálního ředitele makléřské společnosti Redfin Glenna Kelmana, šéfku realitní kanceláře Corcoran Group Pamelu Liebman, veterána americké fotbalové ligy NFL Brandona Copelanda a špičkovou makléřku Danishu Wrighster. Každý z nich má, jak se vzápětí ukazuje, rozsáhlé zkušenosti s investováním do nemovitostí.

Úplně jako v Shark Tanku.

Každý ale vydělává peníze malinko jinak. I přístupy k jednotlivým obchodům jsou u nich rozdílné, což je podstata a potřebná hnací šťáva celé show. Zatímco věčně vyzubený Kelman přišel do pořadu evidentně hlavně dělat dobré skutky (a tedy i dobré PR pro svou firmu), Liebman chce zase předvést, jak umí perfektně manipulovat prodávající, Wrighster se prezentuje jako sympatická mamina a Copeland jako trochu tupý sportovec/byznysman. Tahle čtveřice se během natáčení, které určitě trvalo déle, než sestříhaných šest hodin stopáže, ani jednou nepřevlékne. Na záchod doufejme chodili. I proto, že je čas všech pekelně drahý, totiž štáb jede na jeden zátah. Vše se načilo během jednoho dlouhého posezení. Klobouk dolů.

Danisha Wrighster, Glenn Kelman, Pamela Liebman a Brandon Copeland

Zemělodě a cihly z hlíny
Brandon, Danisha, Glenn a Pam v reality show přemýšlejí nejen o investici do obrovského prázdninového domu u Disney Worldu nebo venkovského ráje ve Flathead Valley v Montaně. Jede se tu i hodně na city a ekologii, takže kupce nadchne i páreček, který v San Antoniu staví domy z hliněných cihel. Nebo žena, která překonala rakovinu a zrenovovala historický dům v Louisianě. Mě osobně bavil párek moderních hipíků, který chtěl prodat svůj ostrovní zemědům alias zeměloď v Novém Mexiku. Pokud jste (stejně jako já) netušili, co si pod tímhle pojmem představit, jde o plně soběstačný ekobarák, kde se dá krásně prožít zombie apokalypsa. A to je pecka.

Kup můj dům

Další majitelé nabízejí lákavé nemovitosti k pronájmu v Clevelandu a Nashvillu, rozsáhlé sídlo na severu státu New York a milovaný rodinný dům na Floridě. Těch nemovitostí se tu vystřídá hromada a mnohé z nich se následně prodají za mnoho desítek milionů dolarů. Práce s čísly je tu tak de facto to jediné, co se dá tvůrcům, respektive českému zastoupení Netflixu vytknout. Někdo měl ty čásky alespoň občas přepočítávat na koruny. Bylo by to záživnější.

Čsfdvzdorný
Podobně jako mnoho jiných titulů je Kup můj dům prozatím tak čerstvou novinkou, že pořadu ještě někdo nevytvořil profil ani na portálu csfd.cz. Je samozřejmě otázkou, zda by se tu dočkal jiného, než průměrného hodnocení. Mě tahle show bavila a slupnul jsem ji během jednoho líného nedělního odpoledne jako malinu. Třeba podobně poslouží i vám. Řekl bych ale, že se u toho dá třeba i docela slušně žehlit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek