metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Sobota, 24. srpna 2019. Svátek má Bartoloměj.
Česká Miss 2014 Gabriela Franková v národním kostýmu a návrhářka Marie Stará
Další 1 fotografie v galerii
Česká Miss 2014 Gabriela Franková v národním kostýmu a návrhářka Marie Stará | foto: Česká Miss

Kam v Praze zadarmo. Duben láká na módní přehlídky i do podzemí

4. dubna 2016  17:28 Marek Peška Metro.cz
Praha se probouzí, přichází jaro a je čas někam vyrazit. Ve městě se na duben chystá pod širým nebem řada zajímavých akcí, které jsou zdarma.

Jedním z největších taháků bude akce Toni&Guy DE:CLONE, která se uskuteční 16. dubna ve Slovanském domě. Představí se na ní stylisté, kteří budou zdarma vytvářet účesy podle posledních trendů. Mohou vás zde i nalíčit. Je ale třeba se předem zapsat, a to na webu rezervace.douglas.cz.

Součástí akce bude také unikátní fashion pop-up obchod, kde módní značky představí své aktuální kolekce oblečení, doplňků a kosmetiky. To vše doplní moderní umění, hudba, design a workshopy.

Jednou z návrhářek, která zde představí svou módu, bude Marie Stará, která pod značkou Rodná Hrouda kombinuje moderní střihy s folklorními prvky z Čech a Moravy. Její modely můžete vidět i na reprezentantkách České Miss na mezinárodních soutěžích.

„Chystám nové střihy, košile a trička s novými vzory a originální dámské šaty. Košile budou stále lněné, ale tentokrát v barevném provedení. Nová kolekce přinese hlavně městskou módu, mladší vítr a propojení moderního designu s folklorními motivy,“ říká o svých modelech návrhářka.

Přehled akcí se vstupem zdarma

 • 6. dubna - 11. narozeniny rádia Rockzone 105,9 FM. Lucerna Music Bar. Vystoupí kapely Harley nebo Jaksi Taksi.
 • 7. dubna - Výstava luxusních sportovních vozů Jaguar. OC Arkády Pankrác. Návštěvníci si mohou prohlédnout vozy legendární britské značky, které už téměř 80 let posouvají hranice nemožného. Unikátní výstava zmapuje historii značky Jaguar od prvních meziválečných modelů až po současnou produkci. Potrvá do 27. dubna.
 • 8. dubna - Kulinářské dny. Jiřího z Poděbrad. Ochutnejte to nejlepší z restaurací v Praze 3. Kuchaři uvaří jak české specialitky, tak i z ciziny - od středomořské kuchyně po thajskou.
 • 8. dubna - Retro Party. Radlická kulturní sportovna. Akce zaměřená na období od 50. do 90. let (móda, hudba, dobroty, na které si někteří z nás pamatují z dětství).
 • 10. dubna - První narozeniny JumpParku (rezervace na praha.jumppark.cz). Zablbněte si v trampolínovém parku. Můžete si tu 30 minut zaskákat zdarma. Pozor, zájem bude velký, udělejte si rezervaci!
 • 10. dubna - Retro&Vintage trhy ve Venuši (Slavíkova 22). Nejrůznější pecky vyrobené před rokem 1989 jako vinyly, šperky, porcelán, nádobí, vintage oblečení, retro módní doplňky, nábytek a bytové doplňky.
 • 14. dubna - Veřejný dům. MeetFactory (Ke Sklárně 15). Setkejte se s výtvarníky, kteří tu mají ateliéry, divadelníky nebo muzikanty. Celý objekt bude otevřen po celou noc.
 • 14. dubna - Party, basák kapely Tata Bojs Mardoša jako DJ. Loď Cargo Gallery, náplavka.
 • 16. dubna - Prohlídka bunkru Folimanka. Navštivte labyrint rozlehlého krytu, který se svou rozlohou 1332 m² a kapacitou pro 1300 osob řadí k deseti největším v metropoli.
 • 20. dubna - Show 2016, Strahov. Studenti pro jiné studenty připravili hudební festival. Zahrají studentské kapely ze strahovských kolejí a další.
 • 21. dubna - noční in-line Prahou (sraz v 19.00 na Výstavišti). Trasa povede Stromovkou, okolo Vltavy, přes Libeňský most a Holešovice zase zpět na Výstaviště.
 • 22. dubna - Jarní Prague Fashion Market. Areál Praga, Kolbenova 34a. Veletrh nezávislé módy.
 • 23. dubna - Den otevřených dveří na Pražském hradě (9.00 - 16.30). Otevřeny budou běžně nepřístupné prostory Hradu: Rothmayerův a Španělský sál, Rudolfova galerie, Trůnní sál nebo Brožíkův či Habsburský salon.
 • 23. dubna - Park Parukářka, hudební festival Apriles. Nabídne koncerty i akce pro děti a další program.
 • 30. dubna - Čarodějnice ve Žlutých lázních. Přijďte s přáteli nebo rodinami. Zábava bude pro všechny, večer se chystají koncerty.

Komentáře

Hlavní zprávy

Do Vršovic svižně za dva roky

Pod ochranný rám na Zahradním Městě se brzy vrátí doprava.
vydáno 23. srpna 2019  12:14

Šestikilometrový úsek moderní trati spěje ke třetině.  celý článek

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Značky na přání vydělaly miliony

Registrační značka na přání.
vydáno 22. srpna 2019  16:02

Význam čísel se u Asijců žijících v Česku přenáší také na jejich auta.  celý článek

Metropole bude mít více vlakových zastávek

Návrh nové podoby železničního mostu, kde bude i zastávka Výtoň .
vydáno 22. srpna 2019  11:35

Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč nastínil, jaké nové železniční zastávky vznikají a co bude s tratí na letiště.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám