metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Pondělí, 29. listopadu 2021. Svátek má Zina.

Další 1 fotografie v galerii
Česká Miss 2014 Gabriela Franková v národním kostýmu a návrhářka Marie Stará | foto: Česká Miss

Kam v Praze zadarmo. Duben láká na módní přehlídky i do podzemí

  17:28
Praha se probouzí, přichází jaro a je čas někam vyrazit. Ve městě se na duben chystá pod širým nebem řada zajímavých akcí, které jsou zdarma.

Jedním z největších taháků bude akce Toni&Guy DE:CLONE, která se uskuteční 16. dubna ve Slovanském domě. Představí se na ní stylisté, kteří budou zdarma vytvářet účesy podle posledních trendů. Mohou vás zde i nalíčit. Je ale třeba se předem zapsat, a to na webu rezervace.douglas.cz.

Součástí akce bude také unikátní fashion pop-up obchod, kde módní značky představí své aktuální kolekce oblečení, doplňků a kosmetiky. To vše doplní moderní umění, hudba, design a workshopy.

Jednou z návrhářek, která zde představí svou módu, bude Marie Stará, která pod značkou Rodná Hrouda kombinuje moderní střihy s folklorními prvky z Čech a Moravy. Její modely můžete vidět i na reprezentantkách České Miss na mezinárodních soutěžích.

„Chystám nové střihy, košile a trička s novými vzory a originální dámské šaty. Košile budou stále lněné, ale tentokrát v barevném provedení. Nová kolekce přinese hlavně městskou módu, mladší vítr a propojení moderního designu s folklorními motivy,“ říká o svých modelech návrhářka.

Přehled akcí se vstupem zdarma

 • 6. dubna - 11. narozeniny rádia Rockzone 105,9 FM. Lucerna Music Bar. Vystoupí kapely Harley nebo Jaksi Taksi.
 • 7. dubna - Výstava luxusních sportovních vozů Jaguar. OC Arkády Pankrác. Návštěvníci si mohou prohlédnout vozy legendární britské značky, které už téměř 80 let posouvají hranice nemožného. Unikátní výstava zmapuje historii značky Jaguar od prvních meziválečných modelů až po současnou produkci. Potrvá do 27. dubna.
 • 8. dubna - Kulinářské dny. Jiřího z Poděbrad. Ochutnejte to nejlepší z restaurací v Praze 3. Kuchaři uvaří jak české specialitky, tak i z ciziny - od středomořské kuchyně po thajskou.
 • 8. dubna - Retro Party. Radlická kulturní sportovna. Akce zaměřená na období od 50. do 90. let (móda, hudba, dobroty, na které si někteří z nás pamatují z dětství).
 • 10. dubna - První narozeniny JumpParku (rezervace na praha.jumppark.cz). Zablbněte si v trampolínovém parku. Můžete si tu 30 minut zaskákat zdarma. Pozor, zájem bude velký, udělejte si rezervaci!
 • 10. dubna - Retro&Vintage trhy ve Venuši (Slavíkova 22). Nejrůznější pecky vyrobené před rokem 1989 jako vinyly, šperky, porcelán, nádobí, vintage oblečení, retro módní doplňky, nábytek a bytové doplňky.
 • 14. dubna - Veřejný dům. MeetFactory (Ke Sklárně 15). Setkejte se s výtvarníky, kteří tu mají ateliéry, divadelníky nebo muzikanty. Celý objekt bude otevřen po celou noc.
 • 14. dubna - Party, basák kapely Tata Bojs Mardoša jako DJ. Loď Cargo Gallery, náplavka.
 • 16. dubna - Prohlídka bunkru Folimanka. Navštivte labyrint rozlehlého krytu, který se svou rozlohou 1332 m² a kapacitou pro 1300 osob řadí k deseti největším v metropoli.
 • 20. dubna - Show 2016, Strahov. Studenti pro jiné studenty připravili hudební festival. Zahrají studentské kapely ze strahovských kolejí a další.
 • 21. dubna - noční in-line Prahou (sraz v 19.00 na Výstavišti). Trasa povede Stromovkou, okolo Vltavy, přes Libeňský most a Holešovice zase zpět na Výstaviště.
 • 22. dubna - Jarní Prague Fashion Market. Areál Praga, Kolbenova 34a. Veletrh nezávislé módy.
 • 23. dubna - Den otevřených dveří na Pražském hradě (9.00 - 16.30). Otevřeny budou běžně nepřístupné prostory Hradu: Rothmayerův a Španělský sál, Rudolfova galerie, Trůnní sál nebo Brožíkův či Habsburský salon.
 • 23. dubna - Park Parukářka, hudební festival Apriles. Nabídne koncerty i akce pro děti a další program.
 • 30. dubna - Čarodějnice ve Žlutých lázních. Přijďte s přáteli nebo rodinami. Zábava bude pro všechny, večer se chystají koncerty.

Komentáře

Hlavní zprávy

Někomu stačí železo doplnit krvavým steakem nebo sýrem

vydáno 29. listopadu 2021  10:55

Když je málo kovů, stojí třeba výroba aut a dalších věcí. Jejich nedostatek trápí také zdravotníky. Mnozí lidé mají v těle nedostatek železa.  celý článek

Tady žádné domy nebudou. Paví vrch nezastaví kvůli dubům

vydáno 28. listopadu 2021  11:34

Stavět? Nestavět? Odolávat je pro městské části někdy nesnadné. Za poslední půlrok dala Praha 5 několikrát stopku výstavbě v zeleni.  celý článek

„Hadí směs je tajná, hlídáme si složení jako recept becherovky“

vydáno 28. listopadu 2021  8:24

Český sklářský design má novou značku. Anna Jožová a Vlastimil Šenkýř, spolužáci z pražské UMPRUM, si řekli, že společné nápady zrealizují ve společné...  celý článek

„Většinu bytů kupujeme pro sebe. Virus mění trh“

vydáno 27. listopadu 2021  7:26

Činnost developerské firmy Sekyra Group sahá daleko za hranice hlavního města. U budoucí pražské čtvrti Smíchov City v páté městské části stavějí a budou...  celý článek

Vaše fotky z Prahy