metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 24 °C

Neděle 11. června 2023. Svátek má Bruno
Kasárna v Karlíně. | foto: Dorota VelekMetro.cz

Kam vyrazit v září v Praze a neplatit vstupné?

  12:45
Deník Metro přináší tipy na zajímavé události.

5. září

Od 18.30. Koncert na Headliner Ponton na Střeleckém ostrově.

Od 17.30 do 21.00. Premiéry krátkých studentských filmů. Karlínská kasárna. Uvidíte filmy lidí, kteří se zúčastnili filmového kurzu společnosti Free Cinema během školního roku.

6. září

Od 18.00. Dvorana Rudolfina. Vernisáž výstavy Krištofa Kintery s názvem Nervou Trees. Výstava poté potrvá do 26. listopadu.

Od 8.30 do 18.00. Vítězné náměstí. Pátý ročník Festivalu vědy. Organizátoři chystají bohatý program se zajímavými prezentacemi, ukázkami techniky, vybavení a nevšedními pokusy, které si mohou lidé sami vyzkoušet.

7. září

Od 17.00. Václavské náměstí. Dvořákova Praha. Přijďte si užít zahájení Dvořákovy Prahy na Václavské náměstí s jedinečnými hudebními hosty a atmosférou po celý večer.

Od 16.00. Park Podviní. Už poosmnácté se koná Festival Podviní. Letos vystoupí kapela Vltava nebo BBP – podzemní orchestr.

8. září

Od 19.00. Veřejný dům – Meetfactory. V tento den se otevřou místní ateliéry umělců, kteří tu tvoří. Můžete si s nimi popovídat, přichystány budou divadelní představení a mejdan.

9. září

Od 13.00 do 18.30. Park Parukářka. Akce s názvem Poznejme se, sousedé nabídne kuchařskou show, workshopy pro děti, dětské soutěžní kvízy a hry, bohatý kulturní program.

Od 11.00. Ladronkafest. Park Ladronka. Jeden z největších volnočasových festivalů v Česku nabídne koncerty, sport a nejrůznější hry.

Od 21.45. Videomapping – Stará čistírna odpadních vod v Bubenči. Fascinující projekce na budovy, která převlékne dům do nové fasády nebo jej ve vteřině nechá spadnout.

Od 13.00 do 18.00. Výstaviště Praha. Druhá sobota v září bude patřit všem složkám Integrovaného záchranného systému, které návštěvníkům předvedou ukázky své práce.

Od 9.30. Den Letiště Letňany. Bohatý program odstartuje ukázkou velkých RC modelů a vzápětí se rozjede velký letecký program. Největším lákadlem pro fanoušky letectví bude vystoupení originálních historických letounů nebo jejich věrných letuschopných replik. Počínaje prvním československým dolnoplošníkem Avia BH 1 z roku 1923 přes německý letoun Arado 96BN nebo americký válečný dopravní letoun Beechcraft 18. Program poprvé vyšperkuje vystoupení sovětského stíhacího letounu Jak 3 z období druhé světové války.

10. září

Od 10.00. Veggie Náplavka, Rašínovo nábřeží. Pátý ročník největšího setkání zdravého a etického životního stylu.

Od 14. 00 do 22.00. OC Delta. Potkáte se s kamarády a příznivci legendárního klubu Delta, od jehož založení letos uplynulo 30 let. Na akci Delta sobě! zahrají například Tata Bojs a od 20 hodin se bude promítat film Mňága Happy End.

13. září

Od 9.00 do 19.00. Den otevřených dveří, Švandovo divadlo. V prostorách divadla narazíte také na představitele hlavních rolí nového nastudování inscenace Krysař.

14. – 17. září

Vždy od 14.00. Park u Chodovské tvrze. Dny Prahy 11. Hlavními hvězdami jsou zpěvačka Anna K. a kapela Rangers – Plavci.

15. – 16. září

Od 17.00 (v pátek) se v zámeckém parku v Dolních Počernicích uskuteční Pivobraní – hlavní hvězdou bude kapela Eddie Stoilow. O den později se tu chystá festival Babí léto v Počernicích. Program začne už v 9.00.

16. září

Od 16.00. Den otevřených dveří, dopravní podnik – vozovny Kačerov a Pankrác. Návštěvníci si mohou prohlédnout techniku, ale také historická vozidla. Proběhnou i prohlídky servisního zázemí a chybět nebude ani doprovodný program.

Od 10.00 do 16.00. Den otevřených dveří na britském velvyslanectví. Návštěvníci si prohlédnou rezidenci britské velvyslankyně v Thunovském paláci. Na zahradě budou stánky s britským zbožím a prezentace britských škol v Praze.

Od 11.00. Zažít město jinak. Na různých místech v Praze se chystá pouliční festival. Více na www.zazitmestojinak.cz.

17. září

Od 10.00 do 17.00. Pražské cyklozvonění. Rodinný festival s cyklojízdou. Sraz je v Kaizlových sadech v Karlíně. Více na na www.cyklozvoneni.cz.

30. září

Od 11.00. Den architektury – Veletržní palác. Těšit se můžete na komentované prohlídky budovy, otevřený workshop i taneční.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mistr koloběžek. Nesčetněkrát spadnete, pak se zvednete a jdete to zkusit znovu

vydáno 10. června 2023  9:28

„Na koloběžce se naučíte překonávat překážky a nevzdávat se,“ říká třiadvacetiletý Richard Zelinka, který se může pochlubit trojnásobným titulem mistr...  celý článek

„Méně varlat a víc do šířky!“ Channing Tatum sundává své poslední kalhoty

Strážce streamu
vydáno 9. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Rej hordy namakaných sexy chlapáků, taneční čísla se zajímavou choreografií, ale i uvědomělá a inteligentní sociální sonda plná energie. Tím vším byl před...  celý článek

Lidé se na mě dívají lítostivě, říká Petra, která žije se vzácnou nemocí

vydáno 9. června 2023  11:09

Na první pohled vypadá jako normální a veselá žena. Přesto se za úsměvem Petry Pětníkové ukrývá vzácná diagnóza s názvem Fibrodysplasia ossificans...  celý článek

Internetový predátor není žádný starý a ohyzdný chlap v baloňáku, který číhá u školy

vydáno 9. června 2023  5:40

Český dokument V síti o internetových predátorech má vlastní odkaz v jednom z usnesení Evropského parlamentu ohledně kyberbezpečnosti. Promítali ho také...  celý článek