metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Parkování (ilustrační foto) | foto: SXC

Karlín chce parkovací zóny. Ďáblice se obejdou bez nich

  10:31
Radnice Prahy 8 se ptala svých občanů, zda chtějí na svém území zavést parkovací zóny. Karlín by je ocenil, Ďáblice jsou proti.

Během senátních voleb měli obyvatelé osmé městské části možnost zúčastnit se ankety na téma "Ano či NE parkovacím zónám v Praze 8". "Díky velkému zájmu občanů, ať už prostřednictvím této ankety, e-mailů či příspěvků na besedách, máme již vcelku jasno, kde si občané zóny přejí a kde nikoliv," říká místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.

Ďáblice zóny odmítají

Jednoznačné ano parkovacím zónám obdržela Praha 8 od obyvatel Karlína. "Mírnou převahu pozitivních hlasů máme z Invalidovny a dolní Libně, v Kobylisích si občané přejí zóny pouze v bezprostřední blízkosti stanice metra. Horní Libeň, velká část Kobylis a celé Ďáblice zóny odmítly," uvedl místostarosta.

Během začátku listopadu se uskuteční "kulatý stůl" za účasti politiků, odborníků, zástupců Městské policie a občanských sdružení Prahy 8. Zde by městská část Praha 8 měla přijmout finální stanovisko, kde bude žádat o instalaci zón a kde nikoliv. "Zajímají nás odborné i praktické názory na případný dopad v okolí po zavedení zón ve vybraných oblastech. Zástupci vedení radnice ale budou prosazovat bezvýhradné zohlednění vůle rezidentů jednotlivých oblastí," řekl na závěr místostarosta Švarc.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy