metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur

Větší foto
Ilustrační foto | foto: Toshiba

Každý má třináctou komnatu. Třeba to, že sleduje nasládlé telenovely

  15:45
Někdo tají poslech písniček Karla Gotta, jiný fakt, že volil Miloše Zemana. Stejně často ale Češi tají, na co se dívají v televizi. Třetina z nás se například v práci nechlubí tím, že se jim líbí seriály jako Ulice, Ordinace v růžové zahradě nebo Rosamunde Pilcher.

„Televizní svět rozdělují čeští diváci na ten, který sdílejí se svými nejbližšími, nebo se o něm baví s kolegy v práci, a ten, který sledují jen oni sami,“ vysvětluje Erika Luzsicza, ředitelka mediální společnosti Axocom.

Jak vyplynulo z dotazování mezi diváky, jsou seriály a pořady, o kterých vyprávíme svému okolí na potkání a jsou předmětem společenské konverzace. Pak jsou však takové, za které se stydíme a nevědí o tom ani jejich partneři. Takových diváků je více než třicet procent. Kupodivu se tajnůstkářství týká víc mužů než žen. Z těch, kteří se nechlubí svým televizním vkusem, je neuvěřitelných šedesáti procent mužů. „Nejčastěji se obávají, že by je jejich okolí odsoudilo,“ připomíná za autory posledního průzkumu mezi diváky Luzsicza. Ženy si sledováním romantických příběhů tolik hlavu nelámou.

Jakých děl se naše obavy týkají nejvíce? Najdete mezi nimi romantické seriály, reality show, případně produkci pro děti a teenagery. Pokud nemáme možnost zhlédnout své hrdiny v klidu na televizní obrazovce, stahujeme si je do mobilních telefonů.

Tajnosti

  • Nejčastějším vzájemným tajemstvím mezi mužem a ženou je nevěra. Tu skrývá před drahými polovičkami každá čtvrtá česká žena a každý třetí muž.
  • Kamenem úrazu ve vztazích jsou i předešlí partneři. Jejich skutečný počet utajuje například každá čtvrtá žena. Muži se pokud možno vůbec nezmiňují o případných setkáních s bývalými přítelkyněmi.
  • Muži zase před svými partnerkami zamlčují velice často fakt, že mají kolem sebe v práci atraktivní spolupracovnice.

Utajování se však netýká pouze telenovel. Devět z deseti Čechů se totiž nesvěřuje svým rodinným příslušníkům ani s většími i drobnějšími tajnostmi. A nejde jen o nevinné sledování uslzených láskyplných seriálů.

Hlubokým tajemstvím většiny z nás jsou peníze. Především dluhy, o kterých se jeden z partnerů často dozví až ve chvíli, kdy u jejich dveří zazvoní exekutoři. „Není nijak neobvyklé, že před svým partnerem utajujeme dluhy,“ říká Ondřej Hák z Equa bank. „Netýká se to pouze peněz vypůjčených od nebankovních institucí, ale i dluhů, které si lidé vytvářejí mezi příbuznými,“ dodává Hák. Vůbec mezi nejčastější tajemství českých žen a mužů patří hlavně vstupní heslo do počítače či obsah právě doručených textových zpráv. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek