metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Neděle, 5. prosince 2021. Svátek má Jitka.

Větší foto
generální ředitelka Aquapalace Praha Vladana Horáková | foto: Aquapalace PrahaMetro.cz

Každým dnem jsme odepsali milion korun, říká ředitelka Aquapalace Praha

  7:17
Uzavírání kvůli pandemii akvaparku v Čestlicích paradoxně pomohlo – vše je opraveno a byl čas připravit nové služby. „Ovšem na druhou stranu jsme s každým zavřeným dnem přišli o milion korun, stát nám příliš nepomohl,“ říká generální ředitelka Aquapalace Praha Vladana Horáková.

Jak jste tedy využili odstávky?
Nucené odstávky byly tři, celkem trvala uzavírka z nařízení vlády tři sta dní. V jarní uzavírce 2020 jsme nainvestovali do areálu bezmála osmdesát milionů korun. Mysleli jsme, že podobná situace s uzavřeným provozem se už nikdy nebude opakovat. Opravili jsme celé technologické zázemí, kudy normálně proudí 24 hodin 365 dní v roce voda. Vybudovali jsme v Paláci pokladů zcela nový vodní bar s vířivkami, vyměnili podlahové plochy ve vodních palácích a osadili jsme v celém areálu obrovské množství živé tropické zeleně. Další uzavírky pro nás už byly šokující, vylepšovali jsme už jen dekorace a věnovali se inovacím především v Saunovém světě.

Budou tam probíhat stále více oblíbené ceremoniály?
Ano, úpravou vznikla další velká Ceremoniální sauna, která má techniku s mnoha efekty pro podkreslení scénářů ceremoniálů. Naši sauna masteři připravují každou půlhodinu pro návštěvníky speciální programy – řízené meditace, ceremoniály, peelingy nebo čajové či kouřové rituály. Saunový svět je s osmnácti různými saunami, zahradou s vířivkami a dvěma opalovacími terasami největší v Česku.

I Divoká řeka je unikátem díky své délce. Co konkrétně jste udělali pro její větší bezpečnost?
Je vytvořena tak, aby byla největší a nejdivočejší evropskou vodní atrakcí. Její bezpečnost je garantována jednak certifikovanou modelací tvaru a dále každoroční obnovou a kontrolou povrchu. Nebezpečí dělají především neukáznění návštěvníci, kteří někdy úmyslně nedodržují pravidla. Proto je koryto řeky neustále monitorováno kamerami a vždy přítomným plavčíkem. Často nás totiž překvapí rodiče, kteří nastoupí na atrakci s malými dětmi, kterým rozhodně není tato atrakce určena. Zažili jsme i situaci, kdy matka vhodila do řeky své dvouleté dítě a sama se šla pěšky podívat k dojezdu. To už byl náš plavčík ale dávno ve vodě, dítko vylovil a hledal, komu patří.

Jaké ztráty si uzavírky vyžádaly?
Každým uzavřeným dnem jsme přišli o jeden milion denně. Takto stručně lze vyjádřit ztrátu na tržbách. Bylo to šílené, navíc za celý rok 2020 stát nepřišel s žádnou kompenzací za uzavírku pro wellness centra a bazény, které jsou z typu provozu energeticky velmi náročnými, a to paradoxně i v době uzavírky. Dalším obrovským nákladem byly mzdy zaměstnanců. Nikoho jsme nepropustili, protože tak skvělý tým bychom už neposkládali. Měsíčně jsme dotovali mzdy zhruba třemi miliony korun nad rámec dotace Antivirus.

Loni jste přišli s jízdami na toboganech s nasazenými 3D brýlemi, jak se to ujalo?
Loni to byl evropský i český unikát, nabízeli jsme virtuální realitu nejen na toboganu, ale vybudovali jsme spolu s VR Avatar velkou hernu s pěti hracími kójemi přímo pod bazénem s vlnobitím. Obojí je opět v provozu a těší se stále velkému zájmu.

Jaký je nyní stav vzácných druhů ryb v akváriích mezi barem a bazénem s teplou vodou?
Naše korálové rybičky se mají dobře. Bylo jim tři sta dní smutno bez návštěvníků, takže nyní mají opět radost, když je děti obdivují přímo z 35 °C teplého Coralového bazénu, jehož stěny jsou právě akvárii tvořeny.

Bude stále možnost potápění v jámě? I tady jsou novinky?
Potápěčská jáma je v provozu a nabízí super zážitek. Provozuje ji společnost Divers Direct, v nabídce mají mnoho typů zkušebních ponorů či kurzů potápění. V obchůdku ve vstupní hale akvaparku si můžete zakoupit i potřebné vybavení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Barvy, beton a štěrk u hradiště? Proti zásahům do zalesněného vrchu bojuje petice

vydáno 4. prosince 2021  6:00

Keltské opidum Závist najdete v Břežanském údolí, v učebnicích dějepisu a v poslední době i na stránkách novin. Kolem zbytků hradiště je momentálně živo....  celý článek

Voyo si začalo hrát na Netflix. Neoriginální originál Případ Roubal u diváků boduje

Strážce streamu
vydáno 3. prosince 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Koncept třídílné minisérie Případ Roubal je v dobrém slova smyslu obšlehnutý ze zahraničí. Někomu tahle krimi blbůstka, která se zaměřuje na soudní proces...  celý článek

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Vaše fotky z Prahy