metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Cenová mapa Prahy | foto: Geoportál

Kde jsou nejdražší pozemky? Cenová mapa Prahy je ze všech nejoblíbenější

  13:17
Aktualizovaná cenová mapa umožňuje zdarma zjistit cenu jednotlivých pozemků na území Prahy pro rok 2014. Institut plánování a rozvoje představil její novou verzi, která již podporuje dotykové ovládání z tabletů. Nově lze jednoduše dohledat i vlastníka parcely. Mapa je dostupná zdarma v rámci Geoportálu.

Populární aplikace zobrazuje rámcovou cenu parcely přepočtenou na metr čtvereční. "Je to nejoblíbenější ze všech třiceti map, které jsou zdarma dostupné na Geoportálu. Nejčastěji ji používají soudní znalci, realitní makléři nebo architekti," říká Jiří Čtyroký, který má v institutu na starosti Sekci prostorových informací. 

Každý uživatel si může navíc jednoduše prohlédnout vývoj cen jednotlivých pozemků za posledních 14 let a sledovat aktuální trendy na realitním trhu. Novinkou je propojení s databází katastru nemovitostí, což umožňuje jedním kliknutím najít vlastníka jakékoli pražské parcely včetně jejího povoleného využití v platném územním plánu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek