metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.
Nattakorn_Maneerat | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kdo má lepší budoucnost, Monera nebo Zcash?

Komerční sdělení Pokud víte něco o anonymních transakcích, pravděpodobně jste na tyto dvě sítě narazili. Zde zkoumáme roz-díly a podobnosti mezi těmito dvěma dobře známými altcoiny zaměřenými na ochranu soukromí. Monero (XMR) a ZCash (ZEC) jsou dvě nejoblíbenější krypto sítě peer-to-peer zaměřené na ochranu osobních údajů s důvěrným oběhem hodnot (nebo kryptohawaly, chcete-li).

Níže provedeme krátké srovnání mezi těmito dvěma, abychom lépe porozuměli jejich vlastnostem, abychom se mohli informovaněji rozhodnout, kdy použít který a konkrétní účely, které jsou pro každý z nich nejvhodnější jeden z nich.

Kde se vzali?

Monero (XMR)

Počátky společnosti Monero lze vysledovat až k Bytecoinu, kryptoměně zaměřené na soukromí, která byla uvedena na trh v roce 2012. O dva roky později byla síť Bytecoin hardforkována a bylo vytvořeno Monero. Monero bylo vytvořeno tak, aby poskytovalo nejvyšší možnou úroveň decentralizace a upřednostňovalo soukromí a bezpečnost v popředí, s jednoduchým používáním a efektivitou, které je těsně za sebou. Předpokládá se, že do zahájení bylo zapojeno sedm zakladatelů, nicméně mnozí se rozhodli zůstat v anonymitě. Do dnešního dne přispěly ke kryptoměně stovky vývojářů.

Zcash (ZEC)

Zcash vznikl z práce profesora a studentů na univerzitě Johna Hopkinse v roce 2013. Tým původních tří chtěl vytvořit rozšíření bitcoinu zaměřené na soukromí, původně nazvané Zerocoin. V roce 2015 s přidáním dalších vědců založili společnost Zerocoin Electric Coin Company nyní Electric Coin Company a o dva roky později, v roce 2017, byla spuštěna Nadace Zcash. ZEC byl poprvé vytěžen v roce 2016. Sedm zakládajících členů jsou Matthew Green, Ian Miers a Christina Garman (Johna Hopkinse), Alessandro Chiesa, Eli Ben-Sasson, Eran Tromer a Madars Virza.

Kde jsou teď?

Monero

Monero v době psaní článku má v oběhu 17 950 000 XMR. I když nebyly předem stanoveny žádné mince, maximální nabídka XMR je 18,4 milionu, přičemž se očekává, že bude dosažena v květnu 2022. Obchodování těsně nad hranicí 200 USD s tržním stropem 3,8 miliardy USD je Monero v současné době umístěno mezi 30 nejlepšími kryptoměnami podle tržního stropu. Monero kurz se však pohybuje stejně jako u ostatních kryptoměnách.

Zcash

Zcash v současné době sedí těsně mimo top 60 největších kryptoměn podle tržní kapitalizace a obchoduje se kolem 110 USD. Na základě bitcoinové základny kódů se síť rozhodla zůstat u maximální nabídky 21 milionů coinů, z nichž je v oběhu 58% (12 189 000). Za posledních 24 hodin bylo zobchodováno zhruba 517,5 milionu dolarů ZEC, což svědčí o zdravé síti.

Jak se liší?

Technologie

Při porovnávání Zcash vs Monero je jedním z nejdůležitějších aspektů, na které je třeba se zaměřit, to, jak si zachovávají své soukromí, pokud jde o provádění transakcí. Zatímco síť Monero se zabývá výhradně soukromými transakcemi, síť Zcash umožňuje uživatelům volit mezi transparentními a stíněnými transakcemi.

Zcash používá zk-SNARK technologii odolnou proti nulovým znalostem, která zajišťuje, že transakce jsou prováděny uzly v síti, aby je bylo možné ověřit, aniž by odhalily jakékoli citlivé informace. Tento kryptografický důkaz byl navržen v 80. letech minulého století a umožňuje stranám prokázat, že zpracovává určité informace, aniž by dotyčné informace odhalil. V případě Zcash lze zk-SNARK ověřit téměř okamžitě a protokol nevyžaduje žádnou interakci mezi ověřovatelem a ověřovatelem.

Protokol Monero na druhé straně byl vyvinut profesionálními kryptografy a zahrnuje vysoce sofistikovaná kryptografická schémata zahrnující prstenové podpisy a tajné adresy. Kroužkové podpisy umožňují odesílateli skrýt svou identitu kombinací klíčů účtu odesílatele s jinými veřejnými klíči na blockchainu. Po ověření nemusí ověřovatel ani odhalit svou identitu, přičemž prstenový podpis funguje jako anonymní digitální podpis.

Stealth adresy skrývají identitu příjemce a jsou náhodně generované adresy vytvořené pro každou transakci, pouze pro jednorázové použití. Ring Confidential Transactions nebo RingCT se poté používá ke skrytí částky transakce při registraci na blockchainu. Platforma také využívá jedinečný konsensuální algoritmus Proof-of-Work s názvem RandomX.

Případy primárního použití

Zatímco obě kryptoměny nabízejí uživatelům přístup k anonymním transakcím, Zcash také poskytuje běžné krypto transakce. Z jakéhokoli důvodu by někdo mohl chtít odeslat anonymní transakci, obě sítě tuto službu efektivně usnadňují.

Monero je však více využíváno a má vyšší objem 24 hodinových transakcí. Síť si také získala jméno pro používání v nezákonných online transakcích, většinou spojených s temnými webovými trhy.

Zcash vs Monero

Zatímco obě sítě plní své sliby o ochraně osobních údajů, je na uživateli, aby se rozhodl, se kterou sítí chce obchodovat. Přestože mince pro ochranu osobních údajů mohou v budoucnu čelit určitým regulačním problémům, mezitím jsou obě sítě legální a jejich používání je bezpečné. Prostřednictvím platformy Oobit mohou uživatelé nakupovat, prodávat, ukládat a převádět ZEC.

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy