metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Sobota, 17. dubna 2021. Svátek má Rudolf.

Větší foto
Vítězka páté řady pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. Porotu i diváky zaujala nejen rozsahem svého hlasu, ale také svými růžovými vlasy. | foto: Nina Skalíková

Když mi něco nejde hned, tak práskám dveřmi, říká Tereza Mašková

  7:29
Vítězka soutěže Česko Slovenská SuperStar z roku 2018 Tereza Mašková dnes vydává svou první studiovou desku Zmatená. V rozhovoru pro Metro mluvila o bohatém tvůrčím týmu, růžových vlasech i snu zahrát si ve filmu.

Deska je hodně pestrá. Je to asi i faktem, že se na ní podílelo hodně autorů. Byl to od začátku váš tvůrčí záměr?
Na desce jsem pracovala dva roky a za tu dobu jsem potkala skvělé autory. Hrozně ráda dělám s různými lidmi a vždy jsem jednala podle dané situace a emoce. Když se mi písnička líbila a sedli jsme si s autorem navzájem, nebylo co řešit. Nikdy jsem to nevnímala jako kalkul. Mám ráda spoustu žánrů, také proto je album tak barevné. Od začátku to tak bylo plánované, každý si v těch písních může najít to svoje. Vzhledem k epidemii koronaviru byl také klid desku v pohodě dodělat, což bylo vlastně fajn. Doufám, že i na koncertech se mi ty písně budou dobře zpívat.

Někdo vás třeba z interpretů, jako jsou Igor Timko, Xindl X nebo Jana Infeldová, překvapil. Jakou formou jste spolupracovali?
Autor vždycky má svůj rukopis. Myslím, že se nám podařilo spojit dvě puzzle. Já jsem do té písně něco dala ze sebe a ti autoři samozřejmě také. Od každého jsem se spíš něco naučila. Dlouho jsem se bránila vlastní tvorbě. Jsem netrpělivá, a když mi něco nejde hned, tak práskám dveřmi. Jak jsem ale třeba ty uvedené autory mohla pozorovat, tak mi to dalo kopanec do zadku, že jsem po dodělání desky začala i sama víc psát. Malý náznak už je i na albu. Podílela jsem se na písni Blíž za tebou. Co se týče textů, tak jsem sama šla za autory se svým námětem. Vždycky tam je něco ze mě.

První singl New Me byl v angličtině, ale všechny ostatní písně jsou česky. K tomu jste došli časem?
Sama sebe jsem se ptala, proč jsem se češtině bránila? Je mi přece bližší a stejně tak posluchačům. Chci, aby lidé textům rozuměli hned a aby si je zpívali. Sama se v češtině cítím lépe než v angličtině.

Nejen už zmíněný singl, ale i další, jako Žár nebo O nás dvou, mají milionová zhlédnutí na YouTube, takže fanouškovskou základnu asi máte dobrou.
Určitě, přestože jsou některé bez větší podpory rádií, tak si vedou slušně a mám z toho pocit, že se lidem líbí.

Na albu je také několik duetů. Láskou se splést s Alešem Kubátem už také lidé znají z klipu a píseň Víc než hádky s Markem Ztraceným se v únoru objevila na jeho desce. Vy jste ji chtěla také?
Ano, je to krásná věc. Marek povolil, aby byla i na mé desce a já jsem za to ráda. Byl to pro mě splněný sen si s ním zazpívat a vlastně se tím pochlubit na mém albu.

Na vašem webu jsou už uvedeny nové koncerty. Bude i turné k desce?
Jsem ráda, že už se něco rýsuje, protože se toho spoustu odsunulo nebo zrušilo. Zatím mám potvrzené dva koncerty, a sice 2. července v Třinci a o týden později ve Šternberku. Těším se na pódium a celou atmosféru, že se vrátím do svého živlu. Za turné bych byla hrozně ráda, ale uvidíme. Třeba to půjde příští rok.

Růžové vlasy už patří k vaší image. Předpokládám tedy, že vás v nich lidé budou vídat dál.
Asi to budu řešit podle životnosti vlasů. Uvažuji o změně, ale nemám k tomu zatím odvahu. Růžová se mi líbí a cítím se v ní dobře.

Prošla jste několika televizními soutěžemi. Ještě by vás nějaká lákala? Třeba StarDance?
To už je pro mě hard core, i když jsem kdysi tancovala. Ale ne až na takové úrovni. Neříkám, že bych si to nechtěla vyzkoušet, ale asi bych dost váhala.

Vystudovala jste na konzervatoři obor muzikál, ten byste si vyzkoušela?
Možná někdy, ale zatím se cítím jako sólová zpěvačka, a tak bych chtěla ještě dlouhá léta působit. Ale zajímalo by mě zkusit si třeba film nebo seriál. Bavilo mě i hraní v Činoherním klubu v inscenaci Sopranistky. 

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Praha plánuje investovat do cyklodopravy stovky milionů korun

vydáno 15. dubna 2021  9:06

„Pražané si o to v podstatě řekli sami,“ uvedl včera na Facebooku Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy, když komentoval stamilionové...  celý článek

Vaše fotky z Prahy