metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika
Strážce streamu
Dalších 5 fotografií v galerii
Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky. | foto: NETFLIX

Když Prolhané krásky potkají Riverdale. Jeden z nás lže je odlehčená holčičí žánrovka

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Pět studentů zůstane po škole na střední škole v americkém zapadákově Bayview, domů odejdou jen čtyři. Jeden z nich totiž zemře na otravu, a to zrovna ve chvíli, kdy se chystal odhalit tajemství, která by velkému počtu studentů mohla zničit jejich zdánlivě idylické životy. Ve Strážci streamu nezapomínáme na oddechovky určené primárně pro dámské publikum. Proto jsem nakoukal osmidílnou minisérii Jeden z nás lže od streamovací služby Peacock, která tento dětsky mysteriózní počin před pár dny prodala Netflixu.

Při sledování téhle blbůstky jsme se občas držel za hlavu. Nic to ale nemění na tom, že seriál do puntíku plní, co v rámci žánru slibuje. Je to přitroublá jednohubka, kterou si buď užijete, nebo ji po úvodní (oproti zbytku podstatně nudnější) epizodě rovnou vypnete. Série Jeden z nás lže nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Pretty Little Liars hadr
Znáte seriály Prolhané krásky (v originále Pretty Little Liars) nebo Riverdale? Pokud ano, tak jste přesně cílovka Jeden z nás lže. Ingredience tu totiž naleznete prakticky totožné, tedy partičku rádoby různorodě poskládaných teenagerů, tajemnou šedou eminenci za oponou, nějakou tu vraždu a především spoustu intrik, záhad, pomluv, nedorozumění a tajemství. 

Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky.

Bayviewská čtyřka 
Jak žánr velí, ze čtveřice hlavních hrdinů se stane takzvaná Bayviewská čtyřka. Ta se stává podezřelými z vraždy, a jak už to tak bývá, každý měl pro zabití spolužáka Simona více či méně skrytý motiv. Simon je, respektive byl, taková místní superdrbna. Úplně jako by vypadl ze seriálu Gossip Girl. Provozoval totiž aplikaci, kde práskal na své spolužáky různá tajemství. Ve skutečném světě by ho nejspíš někdo brzy zmlátil. Protože jde však o seriál a Simon je syn starostky, pomsta je tu o něco opulentnější.

Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky.

Sluníčko a chytré telefony
Jeden z nás lže je klasické teen drama, jehož druhá polovina je podstatně lepší než ta první. Je otázkou, nakolik oceníte sympaticky vyznívající rozuzlení či zda třeba znáte stejnojmennou knižní předlohu od autorky Karen M. McManus. Fakt, že jde o seriálové zpracování první knihy ze stejnojmenné trilogie, nám nicméně napovídá, že se v případě úspěchu seriálu s jeho hrdiny nevidíme naposled. 

Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky.

Pretty Little Liars si užívaly přízeň diváků sedm řad, partička s Riverdale jede zatím svoji šestou sezónu. Mně osobně existence těchhle mysteriózních seriálových blbinek vyhovuje a ač nikdy nebudu fandou číslo jedna, určitě si rád někdy pustím i případnou druhou řadu. Kritiku slaboučkého scénáře, hereckých výkonů či faktu, že si hlavní hrdinové bez mobilu v ruce nedojdou ani na velkou, ponechám na jiných. 

Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky.

Závěrem bych ještě pochválil perfektně zvládnutý dabing. Ten na Netflixu opravdu umějí.

Jeden z nás lže

  • Režie: Jennifer Morrison, John Scott, Benjamin Semanoff, Sophia Takal 
  • Předloha: Karen M. McManus (kniha) 
  • Scénář: Molly Nussbaum, Rick Montano, Vincent Ingrao, Daniel Pearle Kamera: Sharone Meir, Cameron Duncan Hudba: Ian Hultquist 
  • Hrají: Barrett Carnahan, Annalisa Cochrane, Melissa Collazo, Jessica McLeod, Marianly Tejada, Sara Thompson, Cooper van Grootel, Chibuikem Uche a další.
  • Produkce: Jennifer Morrison, Brian Leslie Parker Střih: Scott Draper 
  • Scénografie: Michael Z. Hanan, Bob Kensinger, Olga Miasnikova 
  • Masky: Florencia Cepeda Kostýmy: Kimberly A. Tillman, Jaindra Watson

Komentáře

Hlavní zprávy

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek