metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 28 °C

Čtvrtek 19. května 2022. Svátek má Ivo
Strážce streamu
Dalších 5 fotografií v galerii
Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky. | foto: NETFLIX

Když Prolhané krásky potkají Riverdale. Jeden z nás lže je odlehčená holčičí žánrovka

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Pět studentů zůstane po škole na střední škole v americkém zapadákově Bayview, domů odejdou jen čtyři. Jeden z nich totiž zemře na otravu, a to zrovna ve chvíli, kdy se chystal odhalit tajemství, která by velkému počtu studentů mohla zničit jejich zdánlivě idylické životy. Ve Strážci streamu nezapomínáme na oddechovky určené primárně pro dámské publikum. Proto jsem nakoukal osmidílnou minisérii Jeden z nás lže od streamovací služby Peacock, která tento dětsky mysteriózní počin před pár dny prodala Netflixu.

Při sledování téhle blbůstky jsme se občas držel za hlavu. Nic to ale nemění na tom, že seriál do puntíku plní, co v rámci žánru slibuje. Je to přitroublá jednohubka, kterou si buď užijete, nebo ji po úvodní (oproti zbytku podstatně nudnější) epizodě rovnou vypnete. Série Jeden z nás lže nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Pretty Little Liars hadr
Znáte seriály Prolhané krásky (v originále Pretty Little Liars) nebo Riverdale? Pokud ano, tak jste přesně cílovka Jeden z nás lže. Ingredience tu totiž naleznete prakticky totožné, tedy partičku rádoby různorodě poskládaných teenagerů, tajemnou šedou eminenci za oponou, nějakou tu vraždu a především spoustu intrik, záhad, pomluv, nedorozumění a tajemství. 

Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky.

Bayviewská čtyřka 
Jak žánr velí, ze čtveřice hlavních hrdinů se stane takzvaná Bayviewská čtyřka. Ta se stává podezřelými z vraždy, a jak už to tak bývá, každý měl pro zabití spolužáka Simona více či méně skrytý motiv. Simon je, respektive byl, taková místní superdrbna. Úplně jako by vypadl ze seriálu Gossip Girl. Provozoval totiž aplikaci, kde práskal na své spolužáky různá tajemství. Ve skutečném světě by ho nejspíš někdo brzy zmlátil. Protože jde však o seriál a Simon je syn starostky, pomsta je tu o něco opulentnější.

Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky.

Sluníčko a chytré telefony
Jeden z nás lže je klasické teen drama, jehož druhá polovina je podstatně lepší než ta první. Je otázkou, nakolik oceníte sympaticky vyznívající rozuzlení či zda třeba znáte stejnojmennou knižní předlohu od autorky Karen M. McManus. Fakt, že jde o seriálové zpracování první knihy ze stejnojmenné trilogie, nám nicméně napovídá, že se v případě úspěchu seriálu s jeho hrdiny nevidíme naposled. 

Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky.

Pretty Little Liars si užívaly přízeň diváků sedm řad, partička s Riverdale jede zatím svoji šestou sezónu. Mně osobně existence těchhle mysteriózních seriálových blbinek vyhovuje a ač nikdy nebudu fandou číslo jedna, určitě si rád někdy pustím i případnou druhou řadu. Kritiku slaboučkého scénáře, hereckých výkonů či faktu, že si hlavní hrdinové bez mobilu v ruce nedojdou ani na velkou, ponechám na jiných. 

Kdo zabil Simona z Jeden z nás lže? Možná někdo z téhle fotky.

Závěrem bych ještě pochválil perfektně zvládnutý dabing. Ten na Netflixu opravdu umějí.

Jeden z nás lže

  • Režie: Jennifer Morrison, John Scott, Benjamin Semanoff, Sophia Takal 
  • Předloha: Karen M. McManus (kniha) 
  • Scénář: Molly Nussbaum, Rick Montano, Vincent Ingrao, Daniel Pearle Kamera: Sharone Meir, Cameron Duncan Hudba: Ian Hultquist 
  • Hrají: Barrett Carnahan, Annalisa Cochrane, Melissa Collazo, Jessica McLeod, Marianly Tejada, Sara Thompson, Cooper van Grootel, Chibuikem Uche a další.
  • Produkce: Jennifer Morrison, Brian Leslie Parker Střih: Scott Draper 
  • Scénografie: Michael Z. Hanan, Bob Kensinger, Olga Miasnikova 
  • Masky: Florencia Cepeda Kostýmy: Kimberly A. Tillman, Jaindra Watson

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek